Kombajni i linije za šećernu repu

Molio bih da čestitke upućujete u temi namenjenoj za to jer će postovi biti izbrisani koji nisu vezani za temu.
 
No problem, dogovoreno, samo da se vase cenjene guzice pojave na licu mesta... Ovaj put natenane i bez zurbe... :ppozdrav::haha:
 
Auuu ovo je stroj jel taj ima onaj kompijuter da se vidi kolko je hektara izvadio, u mom selu ima jedan holmer, ljudi su zadovoljni samo meni vadi kolega on ima Lektru 6 redi, samo što nema bunker vec moramo vozit kraj njega, bila je ropa u selu troosovinac al je prodana, ne sije se kod nas vise repa ko prije pa nema neke potrebe, @mucobieno koliko je plaćeno moze i na pp :)
 
Da ima kompjuter, meri izmedju ostalog i hektare, ali namena kompjutera je mnogo ozbiljnija i sveobuhvatnija. Bice jos slika kad clan N.A. uslika :haha:
 
Juče bio da vidim da li ću prihvatiti da radim na održavanju ovakve mašine:
img0007.jpg
img0008.jpg
img0009.jpg
img0010.jpg
img0011.jpg
img0012.jpg
 
lisce ide izmedju redova, u trake, i valjci bacaju zemlju po njemu to sve i zgaze tockovi, tako da lisce dok je zeleno ulazi pod sloj zemlje gde trune, i tako djubri zemljiste.

Kod nas ovakvi tarupi nisu bas popularni jer je blato nekako zilavije i vise stopa kombajn, jos ako je s liscem izmesano, eto katastrofe za ciscenje.

evo na 3:43 se vidi kako lisce ispada na dole u zemlju.


 
Sto se tice Grimme kombajna,u Beceju ima dva Maxtrona(kod dva vlasnika).Dve godine mi je vadio repu tako da sam proveo par sati u njemu.U momentu kupovine kombajna,oni su bili cenovno tu negde sa Holmerom ali kako kaze vlasnik,imao je dosta vise razloga za kupovinu ovakvog kombajna.kombajnom je jednostavno upravljati,sve se kontrolise,podesava i upravlja preko jednog ili dva touch screen monitora,ima na njemu gomila kamera na vadilici,transporterima,za voznju unazad...ma svasta.Tarup ostavlja lisce oko repe u redu,prvo to stisnu tockovi koji su za to namenjeni a potom i sve ostalo.Diskovi na vadilici mogu slobodno da se okrecu (klasicna vadilica)a mogu i putem hidropogona kada im se moze podesavati brzina okretanja.Ovo su neke stvari koje znam, :ppozdrav:
 
Grimme ima drugaciji raonik za vadjenje repe, ima diskove koji vade repu, sto je po meni bolje, jer se stalno okrecu, i nema skupljanja suvog lista i blata. I holmer to ima kao opciju na novim masinama (koliko sam video)

sto se tice Rexora mislim da je dobar kombajn, u sustini isti kao ropa i holmer uz par prepravki, a maxtron mi je nekako losiji, iako je stariji i smatra se klasom iznad. put repe i ciscenje mislim da u jako velikom blatu losije radi. Nisam ni jednog od grimme masina video u radu.
 
Presli su na mercedesa, veci brat ima 626 ks, a za ovoga neznam. Mislim da ce mu to biti previse. Veci protoci (sire trake) bunker 30 kubika, duza istovarna ruka, nova kabina, smanjeni pritisci u gumama, prednje su vece sad, i jako male razlike u vadilici
 
Nazad
Vrh