Merenje bikova kanapom

I ja za malo da ostanem bez nekog rebra dok sam pokusavao da izmerim moje :haha:
 
ja sam merio jednog razmazenog bez po muke izmerio ali imami divljake sacuvaj boze

Post je spojen: [time]1299696604[/time]
_________________________________________________
I kakva su iskustva sa tablicama vrede li te mere
 
Cini mi se da u ovoj drugoj tablici koju je Mityoo prikazao ima malih greskicar, npr.kod obima grudi130 p. tezina 190kg 131 o.-174tezina pa sledeci132-198 tezina.Znaci kodobima 131 trebala bi da bude tezina194kg.Ovo sam naveojedan primer a ima jos grescica ko pazljivo bude gledao videce.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ja ih juče merio:178 i 182 a pre mesec dana 171 i 175.Tačno tako i izgledaju
Druze samo zadnju cifru (u tvom slucaju 78 ili 82)pomnozis sa 6 i dobijas kilazu :cao: :cao: :cao:
 
....Evo nekih podataka koliko se to vidi .knjiga je iz 1950 g dok je moj deda jos studirao veterinu
ovde su navedeni podatci duzine trupa i obima trupa prema kojima se odredjuje kilaza .Slikao sam samo jednu stranu od mogucih 5 strana ,
Ali pise da ove mere vaze za simentalsku rasu
Može li slike svih pet strana?
Koja je knjiga u pitanju?
 
Danas ja i ćale mjerili bika,rekao nam sutra doći kupac, izmjerio ćale216cm a ja 214cm to dođe oko 690kg ako ode na vagu javljam koliko je bio težak,na oko je te kilaže.::novac::
 
Meni ovde nesto nije jasno, izmerim ja bika pre par dana kanapom 200 cm obima, procitam ovde u tabelama vidim da je to oko 600 kg, odem opet u stalu izmerim isto tako oko 200cm e sad meni je to za nevericu, ovo je prva tura bikova koju tovim i bik ne izgleda uopste veliki, a jos gore je sto bik ima godinu i petnaest dana od rodjenja, inace simentalac kupljen od rasnih roditelja al opet....
 
Deda clana @malaksalo je ranijih godina, kod nas merio bikove "kanapom", nikada nije omasio za vise od 5 kila.
 
ja sam mjerio svoja 3 mirna bika KIKI obim 178 sa jako stegnutim kanapom računica pokazala 468 kg a vaga 472 star11 mjeseci NONO kanap obim 168 opet jako stegnut konopac 408 kg star 9mj i 20 dana i vaga rekla 413kg i 3 PRCOJE (polu holstein)obim 163 kanap kaže 378 a vaga 369 star 9 mj, i par dana.Mjerio sam iza prednje noge odma uz nju a negdje sam pročitao da treba za širinu podlanice iza noge mjerit nezunam koje je tačno ali sve u svemu prodajem vagu.::novac::
 
Da li neko moze da mi kaze da li kod nas ima da se kupe trake za merenje teladi?Ja imam jednu kupljena u svajcarskoj pre 10 tak godina ali je izbledela.
 
evo ga
slika0281.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 14:25 ---------- Prethodna poruka je at 14:23 ----------

ovaj je mladji

slika0285.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]



Uploaded with ImageShack.us
 
ja sam mjerio svoja 3 mirna bika KIKI obim 178 sa jako stegnutim kanapom računica pokazala 468 kg a vaga 472 star11 mjeseci NONO kanap obim 168 opet jako stegnut konopac 408 kg star 9mj i 20 dana i vaga rekla 413kg i 3 PRCOJE (polu holstein)obim 163 kanap kaže 378 a vaga 369 star 9 mj, i par dana.Mjerio sam iza prednje noge odma uz nju a negdje sam pročitao da treba za širinu podlanice iza noge mjerit nezunam koje je tačno ali sve u svemu prodajem vagu.::novac::
Koliko se razumem u to merenje kanapom, metar ili kanap zavisi cime meris obim, treba da stegnes toliko da mozes dva prsta da podvuces ispod, da si tako uradio verovatno bi dobio meru kao sto je vaga pokazala... A sto se tice tog poluhostajna sto ti je izmerio vise na kanapu nego na vagi, cini mi se da za holstajna ide drugacija tabela nego za simentalce...
 
Nazad
Vrh