Merenje bikova kanapom

Mislim da dosta zavisi i od junad(holstein il simentalac) ,ja ih merio oba su imali ok 205cm ,a tezina : HF-617kg a S-704kg!!!
Post je spojen: [time]1292340426[/time]
_________________________________________________
psss.rs/request.php?593 - tabela na kraju teksta
 
Hornyik je napisao(la):
Post je spojen: [time]1292315226[/time]
_________________________________________________
psss.rs/request.php?593 - tabela na kraju teksta

u kom je formatu ovaj tekst sa linka sto si okacio,ne mogu da ga otvoim...
 
alfa 9 je napisao(la):
nisam pratio postove,jel vazi i za junice u tovu sm rase?
Rikverc, pa ponovi gradivo! ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
Post je spojen: [time]1292416484[/time]
_________________________________________________
Evo tablice:

vytn2h.jpg


A evo i druge:

2cxw5sn.jpg
 
Zoran0230 je napisao(la):
Komšo pravi sI džavo-nema šta ti ne možeš da rešiš ::svaka cast::
Sad neka dođu nakupci.Neka svako iznese svoja iskustva za ubuduće i da usavršimo sistem.
Komšo,kada će biti gotov prilaz mostu-izvinjavam se za :off_topic:
U pravu si druze tako treba usavrsiti taj sistem merenja{ko nema vagu} i onda nemoze niko da te zezne :D
 
rekreativac je napisao(la):
rokfeler je napisao(la):
cukaneca je napisao(la):
Ja to radim sa teladima. Šaka iza plećki se izmeri obim. 120cm je 150kg, svaki cm iznad ili ispod vuče 4kg :cao:
Jeste druze imam ja tu tabelu ali koliko je ona merodavna,sad sam merio bika obim mu je 190cm to je po tabeli 600kg ali neizgleda mi da ima toliko,mozda ja gresim ako nekom treba tabela postavicu.
tvoj ima oko 550kg racuna se onih 90cmX6=540 ja sam samo jednom merio bika i pogresio za 15 kg
ja sam mislio da se do 200kg racuna svaki cm preko 100 x 2 i dobije se kilaza(npr 120cm = 100+(20x2)=140kg)a za preko 200kg cm preko 100 x6 (npr 190cm = 90x6=540kg)
Alal vera ::svaka cast::tvoja varijanta merenja se pokazala naj tacnijom u mom slucaju,kad sam ga merio kanapom imao je obim 200cm a po tvom proracunu treba da ima 600kg a izmerijo je 601kg ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
ljudi al moguce da bik od 11.5 meseci ima 185 obim neranim sa koncetrat na moju redrd hranu?
 
256zrrd.jpg
Evo nekih podataka koliko se to vidi .knjiga je iz 1950 g dok je moj deda jos studirao veterinu
ovde su navedeni podatci duzine trupa i obima trupa prema kojima se odredjuje kilaza .Slikao sam samo jednu stranu od mogucih 5 strana ,
Ali pise da ove mere vaze za simentalsku rasu
 
pujol je napisao(la):
ljudi jer moze pomoc,gde se tacno meri grudni kos kod bika,iza ili ispred prednjih nogu i koliko cm? od nogu :spavam:
Druze meris iza prednjih nogu (prema stomaku) ali uz noge i stegnes kanap. :cao:
 
Pa sad ako je neki blentav ondak je tezi slucaj .
Mada je meni ta metoda sumnjiva .i po njoj jedan moj bik nagurao 500 do danasnjeg dana a dans mu je tacno godina dana od teljenja mada ja nesto neverujem
 
Nazad
Vrh