Merenje bikova kanapom

Lucerka i cist kukuruz. Ehh nisam bas siguran sa koliko kg su usli u tov mislim da je bilo od 120-140 kg.
 
Prije 15 dana mjerio bika kanapom bio 186 a danas premjerio 191,u ovom periodu dobio 30kg,otelio se kod mene 22 januara 2017. Dnevni prirast mu dođe oko 1,3 kg na dan...ako sam dobro sračunao!
 
Prije 15 dana mjerio bika kanapom bio 186 a danas premjerio 191,u ovom periodu dobio 30kg,otelio se kod mene 22 januara 2017. Dnevni prirast mu dođe oko 1,3 kg na dan...ako sam dobro sračunao!

Ako je za 15 dana dodao 30 kg onda je to 2 kg dnevno.
Ali, ako je bio 186 kg a sad 191 onda je dodao samo 5 kg sto je 0,3 kg dnevno.
Nesto nisi najbolje napisao.

Sad vidim da se misli na obim grudi i na prosecan prirast. Greska.
 
Poslednja izmena:
Pa 5 cm mu dodje 30 kg.dobro je napisao.ja uvek tako racunam(1cm-6kg.to kad predje 100 cm)i ako je bik u tipu,da nije prekratak,nema greske.
Inace i ja merio moja dva.prvi sa tacno god.dana obim 180 i lepe forme,drugi 14 meseci 197.isto lepe forme.od oktobra na silazi i koncentratu.bez lucerke samo kukurzovina.ali telad od pravih krava.
 
Pogledaj u temi merenje bikova kanapom pa na drugoj strani ima tabela odnosa obima i tezine. Po njoj to je 48 kg.
 
Biku sam mjerio obim grudi i računao sam kao član Sava21, brojeve iza sto množio sa 6,do sad sam mjerio 5,6 bikova i mašao od 5 do 8kg po biku,prošle godine mjerio komšinog i u kilu ga pogodio,on ga prodao treći dan ,na vagi imo kilu više,sad sam gledao drugu tablicu do sad je nisam ni vidio,pa dolazi do zabune u mjerenju.:ppozdrav:
 
sutra cu da je nadjem pa postavljam

mada smo mi uvek merili obim i duzinu pa po tome ide tablica kilaze

jer nije isto kratak ili dugacak bik ili sta se vec meri
 
FsRdBM8.jpg
vEj5dsc.jpg
 
Ako ima bik kosu duzinu 145 i obim prsa 185 kako po ovoj tablici da znam koliko ima kg jer tablica nije zavrsena do kraja?Jel zna tko?
 
Nazad
Vrh