Merenje bikova kanapom

rokfeler

Član
Učlanjen(a)
18 Apr 2010
Poruka
44
Dali ste nekada probali da izmerite bika pomocu kanapa,iza prednjih nogu ali uz njih,pa se onda vidi koliko je sirok,pa u tabeli se vidi koliko ima kila.Koliko je ta tehnika merenja merodavna dali je neko probao tako da meri? :sta:
 
Ja to radim sa teladima. Šaka iza plećki se izmeri obim. 120cm je 150kg, svaki cm iznad ili ispod vuče 4kg :cao:
 
cukaneca je napisao(la):
Ja to radim sa teladima. Šaka iza plećki se izmeri obim. 120cm je 150kg, svaki cm iznad ili ispod vuče 4kg :cao:
Jeste druze imam ja tu tabelu ali koliko je ona merodavna,sad sam merio bika obim mu je 190cm to je po tabeli 600kg ali neizgleda mi da ima toliko,mozda ja gresim ako nekom treba tabela postavicu.
 
gagi je napisao(la):
imam ja tu tabelu za merenje
Da,treba tu tabelu da izbacis na forum.Ima jedan drug i mi cesto merimo tom metodom.Samo sto nasa tabela ima 2 vrednosti.Obim grudi i kosa duzina trupa. :cao:
 
rokfeler je napisao(la):
cukaneca je napisao(la):
Ja to radim sa teladima. Šaka iza plećki se izmeri obim. 120cm je 150kg, svaki cm iznad ili ispod vuče 4kg :cao:
Jeste druze imam ja tu tabelu ali koliko je ona merodavna,sad sam merio bika obim mu je 190cm to je po tabeli 600kg ali neizgleda mi da ima toliko,mozda ja gresim ako nekom treba tabela postavicu.
tvoj ima oko 550kg racuna se onih 90cmX6=540 ja sam samo jednom merio bika i pogresio za 15 kg
ja sam mislio da se do 200kg racuna svaki cm preko 100 x 2 i dobije se kilaza(npr 120cm = 100+(20x2)=140kg)a za preko 200kg cm preko 100 x6 (npr 190cm = 90x6=540kg)
 
To što svi mi koristimo jesu regresijske tablice koje su rađene istraživanjem na simentalskoj rasi i samo na njoj su precizne. Prilično su precizne znači +- 10kg, ali je jako bitno kako se meri, odnosno položaj grla, tj da li mu je vrat opružen, da li se protii merenju, e tu nastaju greške. Najpreciznije su te sa dve dimenzije: obim grudi i kosa dužina tela. Imam ja te tabele u word-u, pa ako znate da mi objanite kako da ih postavim postavljam ih sutra.
 
prof. dr. Seljak je napisao(la):
To što svi mi koristimo jesu regresijske tablice koje su rađene istraživanjem na simentalskoj rasi i samo na njoj su precizne. Prilično su precizne znači +- 10kg, ali je jako bitno kako se meri, odnosno položaj grla, tj da li mu je vrat opružen, da li se protii merenju, e tu nastaju greške. Najpreciznije su te sa dve dimenzije: obim grudi i kosa dužina tela. Imam ja te tabele u word-u, pa ako znate da mi objanite kako da ih postavim postavljam ih sutra.
Druze kako"kosa duzina tela" :cao:,ne razumem,postavi tu tabelu pa ces mi objasniti kako da izmerim
 
Obećao sam tabelu, ona je jednostavnija ali ima malo veću grešku oko 10 kg, ako se dobro izmeri. Postaviće je moderator da bi bila pregledan i jasna. Sa kosom dužinom tela je preciznija, ako je neko ima, a kosa dužina tela se meri kao rastojanje od prednje ivice tamenog zgloba (donji deo plećeke) do sednjačine kvrge ( kvrga kod repa, pogotovu ižražena kod mršavijih grla, pored korena repa). Kad se zamisli ide koso pa se zato tako i naziva. :ppozdrav:
 
Ja sam merio mog bika sa kanapom, i 214 cm je...posto nemam tablicu da li neko moze da mi kaze koliko je to kg odprilike?
 
Nikola Kikinda je napisao(la):
Ja sam merio mog bika sa kanapom, i 214 cm je...posto nemam tablicu da li neko moze da mi kaze koliko je to kg odprilike?
oooopaaa masala druze ako ima taj obim[ako si ga dobro izmerio]trebao bi da ima po tabeli oko 800 kg ali ako si ga dobro izmerio ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
ako sam ja dobro skontao, od prednjih nogu jedan pedalj napred i onda uzmem kanap i obmotam mu oko stomaka? ja sam tako uradio i 214 cm sam dobio... da li sam dobro uradio?
 
ja sam danas izmerio dva bika.jedan je imao obim 184cm a drugi 187cm,koliko sa ja razumeo prvi bi trebao da bude tezak oko 505kg a drugi oko 520kg u pitanju su simentalci.
 
Nazad
Vrh