Uradi sam

Čitao sam postove iz 2012. i 2013. kada ste pisali o mašini za mljevenje šljiva (odvajanje košpica). Sve su stari linkovi i slike se ne vide. Da li neko ima crtež po kojem je pravio mašinu? Hoću sebi da napravim ali nemam nacrt...
 
Čitao sam postove iz 2012. i 2013. kada ste pisali o mašini za mljevenje šljiva (odvajanje košpica). Sve su stari linkovi i slike se ne vide. Da li neko ima crtež po kojem je pravio mašinu? Hoću sebi da napravim ali nemam nacrt...

Имаш у:
Воћарство
Прерада ,пласман воћа и воћарски производи
Сецкалица за воће
 
Kratko pitanje. Pravim stegu jer mi je stara pukla i sve sam odradio ali sam večeras pričao sa zetom i on mi kaže da bi trebalo da uradim one zareze na steznim pločama da budu da tako kažem horizontalni jer je na njegovoj stegi tako a na mojoj su bile dijagonalne pa su pravile kockasti reljef i ja sam na ovoj tako odradio. Zanima me jesam li možda pogrešio i da li bi bilo bolje da sam uradio kako mi je on rekao.
 
Neces na sajam sanjom bitno da radi i zavrsava poso. Ako hvatas bas nesto fino podmetni nesto.
 
Dosta Vas mi je slalo pp za skice cerupaljke a posto sam unekoj guzvi evo samo malog uputstva i skica kako se pravi. Masinica je veoma prosta a mnogo pomaze kada se kolju pilici. U podforumu Zivinarstvo u temi Cerupanje pilica sam vec pisao o tome a ima i nekih video zapisa kako rade cerupaljke.
Cerupaljke se veoma lako prave i potrebno je pola bureta od 200l (najbolje ako je pocinkovano) i stara ves masina od koje se koristi zadnji deo koji slu`i za postavljanje bubnja. Koriste se dva trokraka dela sa zadnje strane masine i remenica.Jedan trokraki deo je sa vratilom na koje se postavlja remenica a drugi trokraki deo je sa kucistem i lezajevima. Na deo sa vratilom se sa tri vijka povezuje kruzna ploca debljine 5mm ciji je precnik za 100mm manji od unutrasnjeg precnika bureta. Ploca se kruzno (4 do 5 koncentricnih krugova na svakih 100mm jedan od drugog ) izbusi rupama za par mm manje od pre~nika guma . Gume mozete naci na svakom vasaru ili cak naruciti postom od proizvodjaca iz okoline Indjije ili Pazove i kostaju 20tak dinara komad. Drugi trokraki deo sa kucistem se pomo}u vijaka veze za bure .Bure po oboru takodje izbusite u nekoliko nivoa opet na 100tinak mm razmaka izmedju redova ( 5 ili 6 redova ). Va`no je da se prvi red guma skrati za nekih 20mm I postavi ispod nivoa vrha guma na kru`noj ploci da ne bi propadale noge od pilica kad se cerupaju. Na bure postavite tri nogara od cevi 20x20mm a pored postavite nosac na koji se postavlja motor. Motor moze biti snage od 0,75kW (moze i od mesalice za beton ako se ne koristi ) a remenicom na motoru regulisete broj obrtaja kruzne ploce koji treba da bude izmedju 150 i 250 o/min. Da bi dobro radila vazna je temperatura vode za surenje koja bi trebalo biti od 65 do 70 stepeni i u njoj ih drzati od 5 do 10 sekundi.
Skica je uradjena na brzaka u Paintu ali moze da posluzi.


Imam pocinkovano bure precnika oko 560mm i visine oko 860mm, kupio sam polovan trofazni motor od 750w sa 1400 O/min. Ostalo mi je da nabavim trokraki nosac bubnja i bubanj ( jer se na njemu nalazi osovina sa nosacem i remenica. Pitanje za drugare, bure ocu da osecem tako da donji deo koji ima dance iskoristim za surac ( grejanje vode ). A gornji deo za cerupaljku, po vama koja visina je potrebna za cerupaljku i dali je potrebna donja ploca od 5mm ili moze nesto tanja.

Ako je neko raspolozen neka postavi skicu kako se pravi cerupaljka, za surac se ne sekiram jer cu ga lako resiti, hvala na razumevanju i drugarskoji pomoci.
 
Drugari, dali mogu dobiti dobronameran savet? Danas dokupljen nosac bubnja ( koji se postavlja na kazanu ), osovina sa bubnjem i odgovarajuca remenica. Slikacu sutra sve elemente i postaviti slike.
 
Evo obecanih slika:


img_2010.jpg



img_2011.jpg

-

img_2012.jpg


img_2013.jpg



img_2014.jpg

- - - - - - - - -


img_2015.jpg



Od kog proizvodjaca je najbolje kupiti gumene prstenove, kakvo misljenje imate za SZR " DEMAX " iz Indjije? Na pokretnoj ploci imacu 45 guma a na jednom obodu ( mislim na iseceno bure ) sa razmakom od 85mm osno od gume do gume bice 20 komada.
 
Poslednja izmena:
Trazi preko google ''Rotary feather plucker machine DIY'' ,ili ''Chicken feather plucker''.Videces gomilu video klipova i slika kako da napravis jednu,idi naravno na pretragu slika prvo,preko njih idi do konacnih linkova.Ta plocevina sto si odabrao je zesci overkill ,nema potrebe za time ,ali sad kad je vec iseceno iskoristi.Ali videces na netu da ljudi prave cak u potpunosti od plastike maltene,dno i stranice,ima raznih resenja.

Evo jednog resenja sve u detalje,dno plastika plus neki lim sa nosacima,pizza pan.
http://cowgirlscountry.blogspot.com/2013/11/my-homemade-chicken-plucker.html
 
Poslednja izmena:
Od kog proizvodjaca mi predlazete da kupim gumene prste?

- - - - - - - - - -

Dali je neko kupovao od
SZR DEMAX Indjija gumene prste za cerupaljku ili od nekog drugog proizvodjaca? Cena kod pomenutog proizvodjaca je 25 dinara.




:sreca:

- - - - - - - - - -

dali mogu racunati na pomoc?
 
Planiram da pravim rostilj,pa bi svaka ideja dobro dosla. Hocu da napravim veci,da moze bar 3-4kg mesa od jednom da stane i ne znam kakvo bi bilo loziste od bojlera,da se ne iskrivi od jake temperature...
 
Mozda je dovoljno velika plinska boca iz auta neka veca, ozbiljnija. Mi smo od stare boce tako odradili i nije lose ako se stavi dosta cumura moze se fina kolicina rostilja ispeci.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Ma ne treba ni preterivati sa debljinom materijala, ja sam napravio isto od debljeg pa moram dosta da lozim na leru, ta mi gvozdjusija popi svu temperaturu.
 
Nazad
Vrh