Uradi sam

Moze li neko postaviti opet skice od mesaone i dati neki savet.
 
Interesuje me koje bi trebalo da bude jačine ruda od prikolice jer nešto razmišljam da raskupusam špediter i da napravim nisku prikolicu za cisterne za vodu. Otprilike će ovako da bude mislio sam da namestim na dve fixne osovine da ide osovina odma jedna iza druge i da smestim na to 4 cisterne. To je otprilike 3,60 dužina cisterne al sam mislio da tako raspoređujem da deo tereta ide i na traktor kao na đubretarkama. Po mojim računanju ako sam dobro računao onda bi trebalo za rudu trebalo oko 80cm + oko za kačenje od prednje osovine do poteznice bi trebalo biti oko 3m.
 
Neko od forumasa je radio cjepac a ja sad ne mogu da ga nadem....Radi se o cjepacu na elektropogon sa dugom rukom
 
Prosto je jer ne zatvara u potpunost, tj. klapna se zatvara do kraja ali ima na sebi dva otvora Fi 6mm. Pri opterecenju na nizbrdici dovoljno je povuci klapnu i drzati nekoliko sekundi pa vratiti, tako ponovis nekoliko puta i traktor smiris. Najduze sto sam drzao je bilo desetak sekundi sa prekidima od 5-6 sekundi i tako jedno dvadesetak puta. Kada je traktor prazan ili sa nekim lakim prikljuckom, prosto da kocnica ne treba. E sad u planu je da se ugradi prikljucak za manometar pre klapne da se moze kontrolisati pritisak.

- - - - - - - - - -

Diskovi na Torpedu nazad, u planu su i prednji.

10yough.jpg

2usgcva.jpg


- - - - - - - - - -

Ideja za nosac prednjeg utovarivaca
svaka cast za kocnice,od kog materijala(ako su pravljeni) ili od cega su diskovi ako nije tajna.
 
Hvala momci...ovo sam trazio sto je ..mikser..napravio_Od cega mu je ovaj sklop sto gura polugu....Odoh i ja sad da pravim sjecku za meso.Pregledo sam temu i vidio sjecku pa cu je napraviti ako mogne od vodilica od motorke...Imam dvije vodilice i ako se dadnu zbrusit bice to vjerujem dobro
 
Može mač da se iskoristi za one makaze ali mora da bude onaj stari mač koji je iz jednog dela pun materijal, od njega budu ekstra noževi. Nije dobro od ovih novih koji su nitovani iz dva dela
 
Evo vec brusim ,a mac je od stil 070,a ovaj gornji ce takode bit od pune vodilice.Bio sam uzeo neku nitovanu pa mi se kao lista tako da sam od nje odusto.bil trebo na donjojobrust kao neki usjek da koske ne bjeze kad se sijece
 
Meni čovek što uvek peče i seče pečenje ima bas pravljenu od mačeva a samo se time bavi svaki dan peče. Njegova nije nazubljena i seče koske bez problema. A krtinu reze na kockice ko laserom. Samo što su baš uigrani milina gledati kako rade
 
Kako bi trebalo da funkcioniše ta skalamerija za meso, nemam predstavu?
Jel' bi mogla da iseče ovako nešto? Slučajno naleteh na sliku, a baš mi se jede.


Pinsa-base-rossa-500g.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh