Uradi sam

To ce u suncokretistu odmah raditi i pripremu na 5cm.

Pa nadam se da će tako biti za sad će ići u kombinaciji sa tanjiračom dok ne nabavimo neki gruber ili dok se ne izradi neki.

- - - - - - - - - -

Šta je to stvarno?
Neka sprava za prednju hidrauliku?
Za sitnjenje stabljike suncokreta i napravljen da može ići i na prednju i na zadnju hidroliku.


Još samo neke nalepnice da naručim samo ne znam šta je pravi naziv za ovo.
 
Problem tog tabanala je sto mora da ide min.25km/h da bi radilo posao!Imaju ga u zadruzi S.Kovacevic ali trodelni i po prospektu radna brzina 25km/h!
 
@Attila: odlicna stvar, isto to planiram da pravim ako bude vremena :)

Amerikanci to zovu stalk chopper

 
Razarach@ dobre radnje si odradio,ja razmisljam na zetoru cim propiske unutra kocnice staviti diskove,muka mi skidati cizme i rasturati.
Od cega valjaju kandze,svaka cast na slikama i trudu?:bravo:
 
Najzad završio i ovo jeste da nije vezano za poljoprivredu ali dosta truda je uloženo

IMG_1724.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nema opcije "zahvali se " u ovoj temi zato cu ovako da ti kazem: BRAVO! Ovo vredi vise nego bilo koja masina.
 
Mora se nešto raditi i zimi da se ne ulenjimo ćerki se jako sviđa još samo sinu da napravim farmu. Samo ne mogu nigde na netu da nađem kako bi trebalo da izgleda da imam nešto kao šemu prema kom bi radio.
 
Pozdrav svima, ovde se skupilo dosta inovativnih ljudi pa bih pitao za pomoc. Poceo sam se baviti proizvodnjom peleta, amaterski, i do sada sam piljevinu mesao u obicnoj mesalici za malter, u njoj stane oko 10tak kg piljevine, i to mi oduzima mnogo vremana. Sada imam u planu napraviti vecu, da bih kupio trebalo bi mi dosta novca kog nemam, dakle trebala bi mi neka jeftina varijanta mesalice barem za 50-100 kg, ali kako?? Da li neko ima ideju ili iskustvo sa takvim necim??
 
Pozdrav svima, ovde se skupilo dosta inovativnih ljudi pa bih pitao za pomoc. Poceo sam se baviti proizvodnjom peleta, amaterski, i do sada sam piljevinu mesao u obicnoj mesalici za malter, u njoj stane oko 10tak kg piljevine, i to mi oduzima mnogo vremana. Sada imam u planu napraviti vecu, da bih kupio trebalo bi mi dosta novca kog nemam, dakle trebala bi mi neka jeftina varijanta mesalice barem za 50-100 kg, ali kako?? Da li neko ima ideju ili iskustvo sa takvim necim??

Iskustva nemam ali pošto se traži bar ideja evo nešto. Neznam koliko dugo se to treba mješati. Ako nije dugo može ovako.
Uzmeš dva ili tri bureta od 200 l i odsječeš im dna pa ih spojiš. Unutra ubaciš letvice koje ne dozvoljavaju piljevini da se slegne i stoji u buretu već da je diže i miješa. Ujedno te letve učvršćuju konstrukciju spojenih buradi. Mogu biti metalne cijevi 40x20mm. Na krajevima tog valjka od buradi staviš ležajeve. Naravno da treba staviti neke cjevčice da ležaj drže u centru otvora bureta. Stranu u koju ubacuješ piljevinu malo podigneš u odnosu na drugu stranu na koju izlazi izmješana piljevina. Što je manja razlika masa će duže ostati u mješalici. Tu gdje ubacuješ masu nemoj osjeći dno bureta do kraja već ostavi jedan prsten da piljevina ne ispada. Možeš dodati ljevak koji je usmeren u bačvu. Lakše je u njega ubacivati piljevinu. Neki mali motor da to sve okreće i mješalica je gotova.
To je ideja. Od težine mase i vremena koje je potrebno za mješanje zavisi i dužina , možda spojiš 4 bačve, a i unutarnji broj letvica. Mogu biti ravno postavljene ili zakošene. To su te nijanse.
 
Mozda bi se dalo nac onih vecih mjesalica sto mijesaju odjednom po 6 kolica
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako se pokazao u radu?Koji je promer valjka nosaca nozeva?


Dosta dobro se pokazao ne treba pratiti smer kombajna može se terati i kontra nije da isecka svu ali većinu isdrobi i sruši tako da ne čupa kablove na traktoru. Ima malo da je ojačaju držači noževa jeste da su izdržali sezonu ali da budu jači i da se po zavari neki flah između nosača da se ne nabadaju stabljike između cevi i noža. Promer sa nožem je blizu 60cm zajedno sa noževima a samo cev je 34cm ali što je veći promer to bolje ja sam te noževe pravio od običnog gvožđa 100x5 ali je bolje da se pravi od nešto kvalitetnije jer ovo treba da se oštri svaki dan malo da se izvuče oštrina. Ako te još nešto interesuje slobodno pitaj. Još sam razmošljao da iskoristim ram i da napravim neki nosač za S opruga da u proleće kad ravnamo oranje malo da poravna ispred točkova dugačka zima mora malo i da se zanima nečim :osmeh:
 
Nazad
Vrh