Uradi sam

Evo i od mene jedna zgodna masinica,sve sam sam napravio za relativno male ::novac::.
Naime radi se o krcalici za orase,lesnike i ostale kostunjave plodove.

Ovo je valjak krcalice,najbitniji deo,da bi izbegao strugara nabijao sam cev u cev sve dok nisam stigao do zadnje koja je od 2 cola,a tu sam napravio gresku jer je trebala veca,ostalo sve je cista bravarija.







I evo za kraj video u radu,ja sam prezadovoljan ucinkom,prsti neprebijeni,baba i majka zadovoljni:osmeh:
 
Hteo bi da pravim valjak-sečku za sitnjenje stabljike suncokreta pa me interesuje par stvari. Širina će biti oko 2,4m da li za ram dosta 60x60x4, valjak će biti od cevi prečnik oko 40cm sa 8mm zidom. I od kog materijala može da se izradu noževi al da ne bude paprena cena al da može da služi svrhi. Kako sam računao ukupan prečnik valjka sa noževima će biti oko 50-52cm. Svaki savet dobro dođe jer dosta puta se desi da čovek zna neku stvar al se ne seti nego kad neko spomene onda se seti pa ja sam to znao.
 
Nesto od proslogodisnjih radova

1j2t68.jpg

ab6vlv.jpg

2h5jnug.jpg

2eusv0x.jpg

1z2kgwj.jpg

14mvvus.jpg

23lecr9.jpg
 
Jako dobro. Kakvi su dojmovi u vožnji? Jesu usklađeno tj. kolko tolko ujednačeno kočenje prednjeg i zadnjeg kraja? Od čega su diskovi i kočioni cilindar?
 
Radi perfektno, diskovi od Zastave 101, kljesta od Renoa Trafik, a cilindar cini mi se od Yuga...

- - - - - - - - - -

Motorna kocnica na Torpedu. Provereno Odlicno radi.


e7exqa.jpg
 
Sviđa mi se. Jel traktor zadimi kad ju postiš nakon stiskanja? Kolko dugo ju držiš, tj u kojim razmacima ju pališ-stišćeš?
 
Je li motorna povezana i sa PVP ili amo zatvara izduvne gasove? Cuo sam price da na FAPu i nekim Deutz motorima hoce usled preteranog koriscenja motorne da izbije dihtung glave.
 
Prosto je jer ne zatvara u potpunost, tj. klapna se zatvara do kraja ali ima na sebi dva otvora Fi 6mm. Pri opterecenju na nizbrdici dovoljno je povuci klapnu i drzati nekoliko sekundi pa vratiti, tako ponovis nekoliko puta i traktor smiris. Najduze sto sam drzao je bilo desetak sekundi sa prekidima od 5-6 sekundi i tako jedno dvadesetak puta. Kada je traktor prazan ili sa nekim lakim prikljuckom, prosto da kocnica ne treba. E sad u planu je da se ugradi prikljucak za manometar pre klapne da se moze kontrolisati pritisak.

- - - - - - - - - -

Diskovi na Torpedu nazad, u planu su i prednji.

10yough.jpg

2usgcva.jpg


- - - - - - - - - -

Ideja za nosac prednjeg utovarivaca

mboe1e.jpg
 
Nazad
Vrh