Uradi sam

Ovo mi dosta liči na one krunjače kukuruza koje prave od bureta limenog od 200l. Na dnu bureta je disk sa rupama gde propada ovaj kljuk a koštice ostaju gore a na disku pretpostavljam da ima nekih prečki recimo od firkanta koje drobe i melju voće. e sad treba naći idealno da drobi a da ne lomi koštice. sličan princip kao čerupaljka za piliće. snimio sam da vratanca imaju i unutra jedan produzetak pa kada su zatvorena on ide uz zid bureta a kada se vrata otvore on se zakrene sa njima ka unutra i usmerava koštice napolje
 
Pa izgleda mi prosto za napraviti al ne vidim nista konkrektno :sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima još jedan video gde mulja šljive tamo se malo bolje vidi. Disk sa rupama recimo 10-12mm da ne propadaju koštice i sa strane nailazi uz zid bureta isto na nekih 10ak mm maksimum i pretpostavljam da sa gornje strane diska ima par manjih prečki ili lopatica koje guraju i drobe sve ovo. Sa gornje strane diska otvor sa vratima za koštice ispod nivoa diska odvor gde izlazi čorba. može se iskoristiti od veš mašine kućište sa lagerom samo remenice prilagoditi nekom jačem motoru
 
Pozdrav svima pitanje za elektricare/elektronicare ili bilo koga ko se razume.Koliko je isplativo prepraviti ovakav korektor napona u pametni invertor(12 na220)-punjac.
 
Od ovog korektora možeš da iskoristiš samo kutiju jer je trafo neodgovarajući, pa ti proceni koliko je isplativo.
Mislim da se ne vredi zezati sa samogradnjom (osim u edukativne i sl. svrhe), jer je gotov uređaj neznatno skuplji od potrebnih delova da se on napravi u samogradnji...
 
Od ovog korektora možeš da iskoristiš samo kutiju jer je trafo neodgovarajući, pa ti proceni koliko je isplativo.
Mislim da se ne vredi zezati sa samogradnjom (osim u edukativne i sl. svrhe), jer je gotov uređaj neznatno skuplji od potrebnih delova da se on napravi u samogradnji...


Hvala kolega ne razumem se u elektroniku pa zato i pitam:ppozdrav:
 
Коректор напона са слика је вредан електрични уређај нарочито по селима где је увек проблематичан напон и без њега фрижидери и замрзивачи имају краћи век трајања уз непоуздан рад.Сачувај га и користи а купи пуњач ако немаш од чега да га направиш.
 
Коректор напона и стабилизатор напона су два потпуно разнородна електрична уређаја.Пошто незнам шта се налази у кутији,а претпостављам да је оно што пише на кутији,приказани уређај ако је исправан и служи да буде посредник између утичнице и неког електричног апарата типа фрижидера или замрзивача мање снаге мотора.
Коректори напона које је производио Електрон из Бачке Тополе су били врхунских карактеристика и способни да мрежни напон од 180 волти подигну на коректних 215 волти што је сасвим довољно за покретање и дуготрајан рад расхладних електричних апарата.
Наравно,морамо бити свесни и чињеницње да се квалитет израде електричних апарата и свега осталог срозао па при куповини истих о томе треба водити рачуна.
 
Коректор напона и стабилизатор напона су два потпуно разнородна електрична уређаја.Пошто незнам шта се налази у кутији,а претпостављам да је оно што пише на кутији,приказани уређај ако је исправан и служи да буде посредник између утичнице и неког електричног апарата типа фрижидера или замрзивача мање снаге мотора.
Коректори напона које је производио Електрон из Бачке Тополе су били врхунских карактеристика и способни да мрежни напон од 180 волти подигну на коректних 215 волти што је сасвим довољно за покретање и дуготрајан рад расхладних електричних апарата.
Наравно,морамо бити свесни и чињеницње да се квалитет израде електричних апарата и свега осталог срозао па при куповини истих о томе треба водити рачуна.


Evo slika unutrasnjeg sklopa.Na tranformatoru nema nikakvih podataka, plavi pravougaonik je verovatno relej jer skljocne kad iskljucim uredjaj. Ako aparat za merenje napona radi kako treba izlazna voltaza je 231 volt, isto toliko pokazuje na uticnici u zidu
 
A ovo je šema tvog uređaja sa ispravkom nacrtanom...ali zadržavam pravo da to nije ta šema, našao sam na internetu :)

Kao i tema slična ovoj: http://www.elitesecurity.org/t414027-0


greske.jpg
 
@sremac106

Rekao sam ti da je trafo neodgovarajući (a trafo je najskuplji deo pretvarača 12/220). U korektorima napona se koriste autotransformatori sa više izvoda koje elektronika preko relea uključuje u kolo.
Kod pretvarača se koristi klasičan trafo (ima razdvojen primar i sekundar), koji ni blizu nije ovom u korektoru.
 
Nazad
Vrh