Uradi sam

Ima toliko vrsta nerdjajućih čelika, da je kategorizacija "jeste rostfrai-nije rostfrai" besmislena. Pogotova sa magnetom. Gorenje WA 583 ima kazan i bubanj od neke vrste nerdjajućeg čelika, ne znam tačnu oznaku, niti igde navedena. Znam da nije niklovani ili na neki drugi način galvanizovani čelični lim sigurno ... Nisam metalac, ali se bar toliko razumem. 2000-ih sam ih toliko razmontirao da se ne zna broj.
 
Ma od cega god da je meni vrsi posla.
Intresuje me jedna stvar imam jos nekoliko motora od ves masine pa bi napravio tocilo,pa me intresuje na kolko obrtaja treba tocilo da se okrece
 
Ma od cega god da je meni vrsi posla.
Intresuje me jedna stvar imam jos nekoliko motora od ves masine pa bi napravio tocilo,pa me intresuje na kolko obrtaja treba tocilo da se okrece
Na svakoj brusnoj ploči piše koja je maksimalna brzina , podatak je u metrima u sekundi a ne u okretajim , mada na nekim pišu i okretaji
 
Poslednja izmena od urednika:
pokvarila mi se veš mašina boschova otišo joj ležaj tako da sam kupio drugu ,a od ove sa mislio iskombinovat za sječenje voća..Znači sve je ispravno bubanj,motor samo treba da vidim ideju kako da to odradim i onda da kažem metalostrugaru šta da uradi i kasnije električar da spoji..Pročitao sam negdje drugdje da bubanj ostaje onako gdje se ubacuje veš tu idu jabuke ,a na donju stranu bubnja gdje imaju kao rebra da se zašarafe noževi(kao ne valja variti dolazi do pucanja usljed velike brzine ,a i gubi materijal svojstva zbog varenja) koje uzet noževe kako postavit pod kojim uglom da bi moglo sitnit voće ne mogu nigdje da nađem slike jer su sve stariji komentari i slika više nema ako može neko da objasni i postavi neku sliku..a cjediljka je lako to sam mislio od hratsovih letvica samo unutra navojnu šipku
 
Moja jučerašnja zezancija, izrada prototipa



prerađivao sam lampu za grijanje prasadi tako da mi sada idu sijalice za reflektore unutra, glavni razlozi zbog kojih sam se odlučio na to je cijena i loša kvaliteta onih sijalica koje su baš za to namijenjene. Nijedna mi ne izdrži više od dva legla (raspadne se na spoju sijalice i metalnog navoja) a cijena je u nekih pet godina skočila za više od 200%, prije su bile po 3 eura a sada su od 6,5 (neke bezvezne) pa do 8 (philips, osram) , običnih nema više za kupiti jačih od 100w dok ovih za reflektore ima od 80 centi pa do 3 eura ovisno o snazi i proizvođaču. Osim cijene i kvalitete razlog je i taj što su mi ove dostupnije (ima ih i u mojoj seoskoj trgovini) i imaju veći izbor snage (100, 150, 200, 250, 300 i 500 w) dok originalnih ima samo od 150 i 250W. Sada još samo moram nabaviti crveno kvarcno staklo ili obično pa ga dati matirati tako da smanjim intenzitet svjetlosti, prilikom testiranja čak se ponaša bolje i od originala jer manje zagrijava lampu i više topline isijava prema dolje. Cijena prerade je za sada cca 1 euro, grlo 30 centi komad (prodaju se pojedinačno), par vijaka (išao sam radije na vijke nego na varenje radi lakše prerade ako neće biti OK) i dva komada flaha.
 
jabuka.jpg
evo našao sam skicu čerupaljke da bi dobio mašinu za mljevenje jabuka je li bi ja trebao gdje sam obiljezio zutom bojom postaviti noževe ,a izmedju prosjeći da bi moglo usitnjeno voće da ispada dole..Da li bi ja ovo sto sam obiljezio crvenom trebao osjeći i napraviti taj dio zajedno sa noževima da se rotira,a da bubanj bude statičan..ako moze pomoc oko prijedloga i skice kako da to spojim sve
 
Imali negde neka skica one naprave sa onom celicnom zicom koja se montira na motornu testeru da bi covek mogao sam da sece neke srednje debele grane?Kao ta zica stoji paralelno iznad lanca a drugi njen kraj je na prekidacu gasa!Negde sam video na nekom snimku ali neznam kako to treba konstruisati?Hvala pozz
 
Bilo dosadno preko zime pa ja napravih cirkular,za moje potrebe puna kapa,ja radim najvise sa ivericom a moze i neko tanje drvo prerezati.
Samo odvrnem leprir matice i skidam rucni cirkular tako da mogu i njega koristiti
Kako sam poceo mislio sam da dzebe elektode trosim,al ispo je odlican ja sa prezadovoljan:osmeh:
20150304140059.jpg

20150304140114.jpg

20150304140108.jpg

20150304140123.jpg
 
Ima li negde skice neke drobilice za sljive ili grozdje ???
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li za odvajanje koštice kod šljiva ili kako si zamislio. Drobilica nije baš izraz koji se čsto čuje, voše je kao pasirka ili muljača. Malo bolje objasni, pa ćemo videt da nađemo nešto.

 
Evo lepoga predloga...pa ko ima vremena i materijala da se "baci" na posao u ove prolecne dane:

"Sedenje u saragama"


 
Nazad
Vrh