Uradi sam

Jel moze sema za cerupaljku pilica i sve vezano za to,ako ima i za surac pilica,te 2 stvari me zanimaju.
 
Ima inoksa i NS u industriskoj zoni posle Metroa a preko puta teretnog ulaza u Novkabel
 
Znam naravno,pregledao sam tu temu,nego sam mislio na skice,dakle kako se sta pravi kod cerupaljke i sve sto ide uz to.
Ako imate skice,mozete li da ostavite?
 
@ robins

Ako nađeš kakve skice ili slike ili ti sam smisliš tu seckalicu za slamu koja prima celu balu, da li bi to mogao da postaviš na forum. Meni bi to bilo interesantno zbog usitnjavanja sojine slame radi pravljenja peleta za grejanje.
 
Seckalica za slamu koju jurim se i koristi za seckanje slame pre peletiranja. Slama se secka na komadice duzine do 20mm a meni bi koristila za seckanje slame pri formiranju prostirke u farmi. Kada se ne isecka prostirka se brzo ulepi i koke ne mogu da je mesaju. Nasao sam jednog coveka iz Cacaka koji ih je pravio ali vise ne radi, cak mi je nudio i crteze ali ko na vraga upisem mu telefon na nekom papiru koji mi zena pri sredjivanju sobe baci u smece :zli: :udri:.
Sad preko zime imamo manje posla pa cu smisliti vec nesto a ako neko ima nesto slicno to vec olaksava situaciju.
 
dukej je napisao(la):
@ robins

Ako nađeš kakve skice ili slike ili ti sam smisliš tu seckalicu za slamu koja prima celu balu, da li bi to mogao da postaviš na forum. Meni bi to bilo interesantno zbog usitnjavanja sojine slame radi pravljenja peleta za grejanje.
Sto bi tako nesto meni leglo da usitni detelinu , da daje onda sameljem za dalju upotrebu u koncentratima
 
robins je napisao(la):
Seckalica za slamu koju jurim se i koristi za seckanje slame pre peletiranja. Slama se secka na komadice duzine do 20mm a meni bi koristila za seckanje slame pri formiranju prostirke u farmi. Kada se ne isecka prostirka se brzo ulepi i koke ne mogu da je mesaju. Nasao sam jednog coveka iz Cacaka koji ih je pravio ali vise ne radi, cak mi je nudio i crteze ali ko na vraga upisem mu telefon na nekom papiru koji mi zena pri sredjivanju sobe baci u smece :zli: :udri:.
Sad preko zime imamo manje posla pa cu smisliti vec nesto a ako neko ima nesto slicno to vec olaksava situaciju.poz svima mislim da je sip ranije proizvodio neke seckalice za usitnjavanje sena za ishranu goveda ili slicno masina je imala jedan bubanj cetrdesetak santmetra duzine koji se vrti a na njemu 4 noza koji su pod uglom mislim da ce te me razumeti ako ne pokusacu nekako da vam nacrtam.umalo da zaboravim motor je bio 2,2kw 2800,o/min
Post je spojen: [time]1291646511[/time]
_________________________________________________
 
Nije Sip to pravio kao seckalicu, nego kao spravu gde sa jedne strane ubaciš balu a sa druge strane dobiješ rasturenu i delimično iseckanu slamu. Motor je bio 7,5 KW. Ima ovde u Pazovi jedan čovek tako nešto.
 
brako nije to ovo se rucno ubacivalo kod nas se to najvise koristlo za kukuruzovinu i siguran sam da je motor 2,2 sever ja ga skinuo sa masine masina bila narandzaste boje za proizvodjaca bas i nisam siguran :cao: samo sam hteo da dam predlog kako da se napravi
 
kinez je napisao(la):
brako nije to ovo se rucno ubacivalo kod nas se to najvise koristlo za kukuruzovinu i siguran sam da je motor 2,2 sever ja ga skinuo sa masine masina bila narandzaste boje za proizvodjaca bas i nisam siguran :cao: samo sam hteo da dam predlog kako da se napravi
Ma, ima ta masina bas za kukuruzovinu ali na traktorski pogon, kosta 200-250e mislim da Blace proizvodi
 
Pogledao snimke, interesantna rešenja . Mislim da je ona prva mašina iseckala u prilično krupne komade, i ne verujem da se toliko veliki komadi mogu briketirati. Ona mašina koju pogoni traktor je uradila najsitnije, ali je zato i najopasnija za rad :nono: Kada bi ona sa prvog snimka mogla da radi u sitnije komade, to bi bio pun pogodak.
 
kinez je napisao(la):
brako nije to ovo se rucno ubacivalo kod nas se to najvise koristlo za kukuruzovinu i siguran sam da je motor 2,2 sever ja ga skinuo sa masine masina bila narandzaste boje za proizvodjaca bas i nisam siguran :cao: samo sam hteo da dam predlog kako da se napravi
Proizvođač je lifam, pozajmio je od komšije, sitnio kukuruzovinu, ako nekog intresuje mogu da slikam i da postavim slike.
 
Interesantan cepač drva pogledajte :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CTy6xowqMxA&NR=1[/youtube]
 
Pozdrav narode!

Tema je odlicna, svaka cast :D

Nadam se da necete zameriti da postavim slicicu mog noza za secenje pecenja.
Mozda nekom bude od pomoci foto.

25rp7kn.jpg

r7vrip.jpg


Noz za secenje pecenja je napravljen od stamarskih nozeva, za secenje papira.
Malo je potrebno materijala.
 
kurkela fali ti nekoliko zazora na otprilike 1/3 udaljenosti od šarke na samoj oštrici , to je da ti kost ne bježi ispod makaza , tako možeš daleko tvrdje kosti da savladaš :cao:
a i bezjbednije je jer ti se lijeva ruka ne pomijera u toku sječenja
 
Razumem na sta mislis.
Sece i ovako odlicno, samo kada ima mesa. :haha:
Nema problema sto se tice rada.
Vazno je da vruce pecenje ne drobi kao satara. :cao:
 
Nazad
Vrh