Uradi sam

Kolege da li je neko pravio seckalicu za kukuruzovinu, grančice, slamu i ostalu bio masu ?
Gledao sam dosta proizvođača, ali mnogo je to plastike po meni, ne odaju mi utisak postojanosti, a cene...:sjasi:

Na 13:20 se vidi zanimljivo rešenje.
 
Ne znam dali je ovo pravo mesto za moj post,ali ja cu ga ipak staviti. :osmeh:
Ja sa ovo uradio sam...

f1ik40.jpg

1zlpumc.jpg

5ukegz.jpg

bi5tdw.jpg
 
Odličan je.Jedan mali savet od mene pošto sam imao sličan koji je na žalost progoreo od silne upotrebe.Na donjem delu gde se loži izbušiti rupe da bi vatra imala vazduha i da bi uopšte moglo da sagoreva i naravno daje žestinu koja je potrebna za pečenje mesa.
 
Imam slican napravljen isto od bojlera a resetka je napravljena od starih izlomljenih zubaca za sakupljac sena... Inace svaka cast..:bravo:
 
Isprobano je vec uveliko.... :bravo:Naravno da imamo,na raspolaganju je... :ppozdrav: Imao je i negoce na srafljenje ali je bilo nestabilno,malko se klimalo pa su sada u cvrstoj vezi... :osmeh:
 
Pa neće valjda neko da roštilja po kiši i snegu? A poklopac je previše odaljen od grila pa da kažeš da može da se zatvori kad se ne koristi...
 
Ма поклопац је ако се ради више димљење .. типа пастрмке ;)
 
Da da u pravu si, palo mi je to dimljenje na pamet ali nisam roštilj majstor da bih povezao :D
 
Taj poklopac ima funkciju da nedozvoli dimu i mirisima da odmah odu u visinu nego malo da okade prisutne. Kakav je to rostilj ako se ne oseca? A moze da sluzi, ako je ispod drveta, da se neka ptica ne pokaki na resetku. Dalje sluzi i kao zaklon od sunca da pojedine namirnice ne upijaju ultra violetne zrake... Moze sluziti da lopta ne padne na materijal pri termickoj obradi... treba, treba poklopac, i mislim da je uradjeno sa ukusom i mastom
 
Poklopac je namenjen da "malo zadrzi dim i mirise",a usput sluzi i za ostalo navedeno,stim sto kada se i on zagreje meso dobija toplotu sa obe strane. :osmeh:
 
ajde kada se zavrsi izbacite slike...i iskustvo u radu sa njom kako secka....posto i ja planiram da pravim nesto slicno.....:ppozdrav:
 
ako mislimo isto jel pricate seckalica za granje pa za lozenje ili ona sto pravi piljevinu:sta:
 
Kolega je pisao da je sečka pre svega za slamu, koristila bi mu za pripremu prstirke, ali mislim da joj je finalna namena višestruka, kože da se koristi i u proizvodnji pečuraka, sitnjenju svih kabastih hrana.....
 
Nazad
Vrh