Uradi sam

aha jasno.ovo sito je pod nagibom jel da?bas me interesuje taj deo gde kostice ispadaju.jel je potrebno taj rotor balansirati?jel ne trese posto su kutije varene pretpostavljam.pa i nije to cini mi se nesto preveliki broj obrtaja.koliko je jak taj motor?jel duzina tog sita ima ulogu ako je duze hoce li bolje cistiti?
evo ih sljive stizu probaj pa javida se pravi nesto :ppozdrav:
 
Da, sito je pod nagibom i kod mene postoje tri stepena nagiba.To se reguliše na prednjim nogarama.
Rotor nije balansiran.probao sam ga na prazno i ne ''igra'' mnogo.Inače, ako se pokaže kao dobra mašina staviču mu na zadnje nogare točkove sa gumom jer je dosta teška za pomeranje (najviše zbog motora).
Motor je od 3 kW.
Kod mene je sito dugačko 80 cm, a verovatno što duže to bolje...
 
Pozdrav svima!
@Kompaj - sad mi je mnogo jasniji princip rada...zahvaljujem
Inače svaka čast za izradu pasirke, neizgleda to tako loše kako si opisao, čak što više odlično
29qazo8.gif

Znači uskoro puštanje u rad...držim palčeve da dobro radi!:ppozdrav:

pozzz joe!
 
Kad vec pitas , moju sam napravio i mesam a unistavanje materijala ,, ,smesno , imam da napravim meznam sta da je ,a problema je bilo , ali mesa i zadovoljan sam . a za tebe neznam ni sta radis ni kako radis , a da mi drugi pravi , jedino , da sam sakat , ali u zanastvu sam 30 god , da mi drugi pravi ,, ne vidim razlog ???
 
Da li neko ima slucajno nacrt za izradu selektora za zitarice.
Ja nemam nacrt, ali mogu da ti slikam moj selektor pa ti pokusaj da prekopiras sa slika sta bi i kako trebalo.

@nesko Od te mesaone nema nista jednostavnije za napraviti. Kreni sam da pravis stranice i postolje i sve ce ti se dalje samo reci. Naravno, ako dobro baratas sa alatom.
 
Nije problem napraviti. Nemam bas 30 godina iskustva ali od 4. - 5. razreda osnovne sam počeo da se igram sa aparatom za varenje i ostalim alatom koga imam dosta. Sada mi je 20 i neka i imam volje i potrebnog znanja da bih napravio to.
Sto se tice tog termina "unistavanje materijala", nije meni problem eksperimentisati ali ako već neko ima proverene podatke, bolje da pitam njega za savet (naravno, ako je voljan da pomogne) ili nacrt jer nemam posao pa mi je svaki dinar potreban a treba mi mešaona pa baš i nemam mnogo prostora za igrariju.
 
Da imam para viska . nemam ..sve sto se moze napraviti pravim . mesaona je vrlo jednostavna ,, ne moze se tu nesto mnogo pogresiti ako se prate,, instrukcije nas koji smo gresili i pravili ... zelim ti uspesan rad . i samo napred nista ti neces unistiti samo ces napraviti za male pare , nesto sto ti je neophodno,,, pozz
 
Pozdrav.
Imam jedno pitanje, planiram da napravim žicu (rešetku) za roštilj.
Da li smeta da se napravi od običnog željeza kvadratnog 0,8x0,8 jer takav isti rosvajni (inox) bi bio skuplji preko 10 puta.
Da li iko koristi ovakav roštilj od običnog željeza, naravno uz pravilno održavanje.
 
Pa i ja pretpostavljam da ne bi trebalo biti veze, ne kažem da inox nije bolji ali ipak ovo mi je mnogo jednostavnije i jeftinije, a mogu sve sam uraditi.
Inače moram da pravim rešetku zato što sam napravi neki roštilj u koji sada moram da uknapujem tu rešetku pa ne mogu da kupim onu gotovu.
 
Neće mu ništa smetati samo treba što pre isprobati:haha: da ne zarđa pre probe a posle namažeš svinjkom mašću i umotaš u papirni đžak ja imam slično i uopšte ne zarđa
 
Nazad
Vrh