Uradi sam

Ha ovo nisam dosad video ja imam patent obrnuto... ovaj nije isto los:bravo:
 
vg0uog.jpg


Pozdrav ljudi.!


Radio bih od table lima ovakav stožac sa produžetkom dolje nalik valjku.
to je ustvari onaj dio vertikalne mješaone stočne hrane.
kako da to tako smotam?
kako da odrezem lim. a da je ovaj produzetak zajedno s ovim gore u komadu.



hvala unaprijed.
 
Orijas lepo si zamislio ali ne može ne ide to tako:
ako misliš na ovaj produžetak fi 160mm x 100mm neće moći
napraviš jedan pa drugi deo i onda ih zavariš jedan za drugi drugačije ?
 
p%20kupe.jpg
U razvijenoj formi ovako izgleda kupa. "S" je ovde u tvom slučaju visina levka . izreži lim ovog oblika ( bez ovog kruga dole) savij u kupu i napravi je ,posle toga samo iseci vrh i dodaj parče cevi i to je to. Ako još nešto treba slobodno pitajte ako znam pomoći ću ,mada mi slabo ide ova tehnika ja sam više za praktičan rad.
 
#zlajo
mislim da nisi u pravu: visina kupe nije ''S'' (na Tvom crtežu), nego kosinus polovine ugla između ta dva kraka ''S'' pomnožen sa ''S''.
#orijas
ne može se ujedno saviti i konus i cilindrični deo, moraš to napraviti iz dva dela, kao što je draganpan i nacrtao.
 
@orijas
Najbolje je da odes kod nekog ko ima masinu za savijanje lima i da ti oni to urade.Donji deo-to je cev ili savijen lim u obliku cevi(valjka) koji se zavari za napravljenu kupu.Saviti lim do oblika kupe,to je tesko bez masine i cak i ako bi uspeo da savijes,nije to to_Ovo sve pricam jer je drugar napravio dve vertikalne mesaone i na ovakav nacin je radio
 
to ce biti cijev dolje.

dali mozes staviti slike te mjesaone dvije sta kazes da je drugar radio. ako ti nemozes neka on stavi. bio bih vam zahvalan.
 
Trenutno nemam sliku,jedna od njih je prodata,a druga za je ostala za njegove potrebe .Ici cu do njega ovih dana,pa cu slikati i postaviti
 
66dted.jpg




evo to sam ja ovako zamislio. za moje potrebe ce biti vise nego dovoljno. istina je da ce biti mala. ali meni netreba veca za 4 svinje u tovu za svoje potrebe ce biti cist dovoljna.

dali to tako moze ici?

sada vidite visinu kupa.

Brankovic hvala. :)

Pozdrav!
 
Sve zamišljeno ti je potpuno ok.
Samo nemoj zaboraviti skroz dole na dnu pužnog transportera da staviš neka vratanca da bi mogao potpuno isprazniti mešaonu, ako je duže ne bi upotrebljavao.
 
#orijas
Mislim da ovako treba da izgleda razvijeni oblik konusa koji ti je potreban.
konus-orijas.png
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ove tanke linije koje su nacrtane služe da po njima lomiš lim na mašini za savijanje (naravno treba ih ocrtati po selom segmentu), i treba ih ocrtati pre nego što isečeš manji radijus.

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Ja sam odlučio da probam napraviti pasirku za šljive, i sada sam pri kraju radova.
Kao što se vidi, pravio sam od materijala koji mi je preostajao od nekih poslova, pa ne deluje baš reprezentativno:haha:
Elem,ako se pokaže da radi svoj posao pokušaću da nađem nekog sa kamerom da snimi pasiranje pa ću staviti snimak na forum
 
@ Kompaj nema veze sto nije reprezentativno bitno je da radi radnju.kazi mi unutra na kom principu radi kako se odvajaju kostice nisam nikada video unutrasnjost neke takve masine.jesi imao neku skicu plan?neke slike još moze?
 
#peshut
unutra je sito prečnika oko 360 mm savijeno u krug sa rupama od 8 mm.
Sa unutrašnje strane se vrti jedan rotor sa tri ''lopatice'', odnosno to su kvadratne cevi 40x20 mm koje su na vrlo malom odstojanju od sita.Pošto je poveliki broj obrtaja (oko 410 o/min), cetrifugalna sila tera šljive na to sito, tare ih o unutrašnji zid sita i tako odvaja meki deo šljive, a koštice ne mogu da prođu, pa odlaze na kraj sita i tamo ispadaju napolje...
Ali pošto jedna slika govori više nego hiljadu reči kad isprobam mašinu fotografisaću sve detaljno i postaviti na forum.
 
Nazad
Vrh