Uradi sam

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Ja sam odlučio da probam napraviti pasirku za šljive, i sada sam pri kraju radova.
Kao što se vidi, pravio sam od materijala koji mi je preostajao od nekih poslova, pa ne deluje baš reprezentativno:haha:
Elem,ako se pokaže da radi svoj posao pokušaću da nađem nekog sa kamerom da snimi pasiranje pa ću staviti snimak na forum


Potrebna mi je drugarska pomoc oko pravljenja pasirke ili masine za odvajanje kostice od pulpe. Dovoljno ce biti ako na sat rada sa masinom ocistim 100 do 150kg sljiva ili kajsija. Sto se tice bravarskih i varilackih poslova znam ih a imam i komsiju strugara ( za taj deo posla ). Unapred se svima zahvaljujem za pomoc oko izrade pasirke.
 
Da ne pravim off topic u temi Balirka ,cisto da postavim ovde posto sam se setio SV Seeker-a, ako nekom treba ideja za ssm varijantu peskarenja,ne jeftinu bas,ali maltene industrijsku :)).Pored toga sto je i clan Lovac rekao,znamo da za peskarenje je potreban protok pre pritiska,stoga klipni kompresori (sem nekih ogromnih) se odma u startu izbacuju iz ove price.Jedini kompresori koji mogu raditi dobar posao su vijacni,koje odlikuje veliki protok.Znaci,mozete vi imati i klipne kompresore od 5 000 litara zapremine,ako nemaju protok mozes ih odma na otpad baciti,ne mogu raditi posao kod peskaranja.
Ko ne zna engleski i dalje ce mnogo toga razumeti jer je sve maltene naslikano kako odraditi.Radni pritisak nesto ispod 7 bari (100psi),a protok .....
http://www.letmegooglethat.com/?q=Vijacni+kompresori+
 
Ljudi dali može da se kreči posle prve ruke gleta?Na jednom mestu je malterisana podloga na drugom građevinski lepak?Ima ponegde da se malo šareni malterisanje dali bi to jypol prekrio?Jer suština gleta je što tanja masa na zidu da ne puca jbg....
 
Kako da provjerim dal je donji grijac u strujnog sporeta ispravan...jel dovoljno obicnim ispitivacom vidjet dal dolazi struja na njega i ako dolazi onda je on u kvaru
 
otvori poklopac sa zadnje strane,
upali rernu i sa glinericom proveri spoj na grejacu sa dolaznim zicama,
na jednoj strani treba da imas fazu,
ukoliko nema faze, ne dolazi struja do grejaca (postoji mali termostat sa strane na rerni, hoce da otkaze)
ako ima faze, iskljucu rernu, otkaci suprotnu stranu, zice od grejaca, dakle tamo gde je nula,
neka ne bude spojeno, zatm upali rernu i ponovo ispitaj
aaaaakje grejac ispravan, proci ce faza kroz njega, i moci ces na otkacenoj strani da je vidis
sa glinericom, ako je nema, u grejacu je prekid, tj crko je...

malo sam ovo konfuzno napisao, pitaj ako nije jasno...
 
Kako da provjerim dal je donji grijac u strujnog sporeta ispravan...jel dovoljno obicnim ispitivacom vidjet dal dolazi struja na njega i ako dolazi onda je on u kvaru

Bas tako , verovatno je grejac crkao .

Meni se sl desilo , sporet gorenje je u pitanju , evo kako izgleda grejac kad se skine . . .




e sad, jebm li ga da li nema neka caka da se "nastavi" na pregorelom mestu :sta:
 
Bas tako , verovatno je grejac crkao .

Meni se sl desilo , sporet gorenje je u pitanju , evo kako izgleda grejac kad se skine . . .




e sad, jebm li ga da li nema neka caka da se "nastavi" na pregorelom mestu :sta:


Mozes da nastavis grejac sa kvalitetnom kerakickom klemom.To nije dugotrajno resenje najbolje je da ga zamenis.Inace se ovo neradi.pozdrav

- - - - - - - - - -

Vosi legendo,extra u svakom pogledu.Sminka pogotovo.pozdrav
 
Jedno pitanje za one koji poseduju secku za pecenje ili su je pravili. Da li je potrebno na prednjem delu secke,dole na nozu da ima 2-3 zareza(ili ti udubljenja od po 5mm sirine i 5 mm dubine) i cemu oni sluze?



 
Vosi legendo

Ako se dobro secam pravio si masinu za krompir pa se sminka odnosi na nju.Nov sam u ovome pa sad kapiram da na komentar odgovoram sa citatom kao sada ti meni.
 
Nazad
Vrh