Uradi sam

Naisao sada na ovu sliku u radu sa poklopcem.

 
Jes, moze sa tim aparatom. Kupis elektrode za prohrom/inox kako ga ko zove
Super, hvala kolega, kad uradim postavicu slike.
E sad ovde kod mene u gvozdjari ima da se kupi sipka 6-8mm, videcu koju cu debljinu izabrati, samo ako uspem da nadjem flah takodje prohrom, bice top.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Dobro ispece ovaj na plin to mogu da potvrdim, ima malo i smek, ali nema ukus dima malo...
 
Kolege hteo sam sam da polepim pločice po terasi, a nikada to pre nisam radio. Imate li neke savete šta i kako raditi ?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj na youtube one podizacr inkajlice za plocice.... Kupis klesta i materijal u wobyhous i polepis to bez problema .... Aj pa srecno

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Neznam koliko su ti baš potrebni ti nivelatori. Mislim da nemaš potrebe za njima bitna je dobra organizacija. Ako lepo pripremiš i lepo kreneš dovoljna ti je libela i ravnjača razvučeš konac i udri. Proveri prvo padove koje ima ploča terase. Ako je potrebno uraditi ravnajući sloj samo vidi da ti voda otiče a ne ulazi na vrata
Ne bi bilo loše da kod limara nabaviš onu kao okapnicu koja ide sa čela ako je terasa viseća i da se prvo ona postavi pa onda pločice. Razmeri dužinu terase pa proračunaj da ti ima neku simetriju da to liči na nešto a ne da jedna strana završi cela pločica a druga parče od 5cm. Gledaj ako može do kraja terase (čeone strane) da ide cela pločica a do zida je seci. U proračunima obavezno uračunaj i širinu fugne. Krstiće koristi obavezno.
Kada nabavljaš materijal obavezno naglašavaj ako je spoljna terasa da bi kupio kvalitetniji lepak i fug masu. Pa i pločice moraju biti što kvalitetnije ako su spoljne i nemoj neke glatke.
Pločice možeš seći i malom brusilicom i onim dijamantskim diskom ima po gvoždjarama da se kupi.
Potrudi se da ne ostane šupljina velikih ispod pločica slobodno namaži lepak i na pod i na pločicu. Kad fuguješ lepo popuni da ti voda ne ulazi. Ako udje pozdravi se sa pločicama prve zime.
Kupi onu nazubljenu gletelicu sa krupnijim zubima slobodno 10x10 ili 12x12
Dok lepiš redovno čisti pločice i fugne sundjerom ne dozvoli da ti ostane lepak imaćeš muku posle da to očisttiš

Neznam pitaj ako te još nešto interesuje možda znam

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Kvašenje vodom je bila ranije praksa kod onih starih gipsanih pločica koje su pile vodu. Mislim da kod ove nove keramike nema potrebe čak je i štetno. Cilj je da lepak ravnomerno steže i zid-pod i pločicu. Ako je pločica vlažna zid će popiti svu vlagu iz lepka a ostaće slab spoj izmedju lepka i pločice. Pogotovu nema svrhe ako maže lepak i na pločicu i na pod (a mislim da je tako lakše i sigurnije za jednog početnika pogotovu za podne pločice)
 
Pločice sam kupio hrapave, dimenzije 33x33... Kosuljica je odredjena ranije, tako da je površina ravna. Nivelatore neću koristiti, pošto nisu velike pločice, tako su mi rekli i prodavci.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Samo je bitno da bude cisto pre lepka i da ne preterujes sa lepkom i ako nemas uzmi obicnu spaklu pa joj zarezi vrhove da bi nanosio lepak.Pocni od najravnijeg zida i njega prati ali vodi racuna da ako treba da se seku da ti seceni deo ne dodje na bas vidljivo mesto.
 
lHWxFNW.jpg


Kad smo već kod roštilja, dal se neko susretao sa tandoor ili tandir ili tako neki naziv i gdje bi se to moglo nabaviti, osim u rusiji.

Da li se pece unutra kao u nekoj rupi, ako je tako nesto ,to ti imaju svi pakistanci u britaniji , peku one njihove palacinke a i njihova piletina "tandori čiken" mi nesto sumnjiva:haha:.



Sad sam pitao google, zamisli taj tandoor pecnica nema veze sa rusima . A temperatura ti je unutra 480C , kad sam gledao kako priprenaju sa njom to ti je peceno za nekoliko minuta , i te peci stalno gore , zbog visoke temperature.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tandoor

To ti dodje jeftinija varijanta ovdje poznate krusne peci koja se zida u obliku kruske unutra.

https://en.wikipedia.org/wiki/Masonry_oven
 
Ma tamo je negdje iz tog azijskog dijela, ima najviše videa. Ima i puno samogradnje od saksije, cigle ...
U principu je krušna peć ali ova mi se svidja na oko :osmeh: i bila bi i ukras na terasi.
Možda ipak nekad naletim na nešto slično.
 
Napravio djeci ali se meni osladilo


Mali bagi od 9 konja, nosi mene od 95kg uzbrdo i ide kao blesav. Napravljen od smeća, bukvalno.
 
Nazad
Vrh