Uradi sam

Da li si ovaj spoj/cesalj pravio na cikularu?
Poceo sam i ja da pravim 4 stolicice na rasklapanje, ostalo je da se razmontiraju, osmirglaju i ofarabaju...

nisam imao mustru pa omasih malo ugao naslona, nece smetati :osmeh:
 
Da li si ovaj spoj/cesalj pravio na cikularu?
Poceo sam i ja da pravim 4 stolicice na rasklapanje, ostalo je da se razmontiraju, osmirglaju i ofarabaju...

nisam imao mustru pa omasih malo ugao naslona, nece smetati :osmeh:
Jeste.na cirkularu pravljen

- - - - - - - - - -

Nešto i ženi
62229714_323940188503708_2006891063251304448_n.jpg
62149160_464421694385688_9094559426412544000_n.jpg
 
Malo sam se oprobao u zidanju, zapoceo cesmu juce i kad uhvatim vremena narednih dana da je dovrsim. Postoji li neko sredstvo kojim bih namazao ciglu, a da se njen izgled ne promeni(da ne postane masna, sjajna)?
d8d3c6b28ca794a3d212c7b73e862405.jpg
4112cf96c8e0f8b461b61fde5193191a.jpg


Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Jučer završio sredjivanje prastarog mlina sa kamenjem. Dobio ga besplatno kada sam kupio duvaljku za kukuruz, nije imao motor i bio je u jadnom stanju, srećom pa je par decenija proveo u šupi i nije kisao. Kompletno rastavljen, sve daske prešmirglane, sve koje su bile oštećene ili su ih nagrizle bube su zamijenjene, ležajevi izvađeni i zamijenjeni, dakle pretresen 100%. Ugradio sam mu trofazni motor od 1.1kW sa pljosnatom remenicom, ostalo je još da mu napravim pljosnati remen. Namjerno nisam htio da prepravljam remenice za klinasto remenje jer sam htio da ostane originalan. Juče sam ga i probao, odlično i sitno melje. Malo sam gledao po netu i sasvim sigurno je napravljen prije WW2. Dobiće i premaz spolja, ne znam samo čime da premažem a da zaštitim dasku malo.

 
Kupio bi neku od onih alatki za rucno secenje keramickih plocica, vidim da ima cena od 3000,4000 pa do 15000 i vise , za kucne potrebe



Da li ove jeftinije mogu da seku podne plocice? Da li neko ovo ima, koristi, kakva su vam iskusta?
 
ukucaj mtx alat za secenje plocica i vidi sta nude,pristojan odnos cene i kvaliteta,vozio sam u poslednje vreme gradjevinski materijal,pa sam vifdjao po gradilistima da keramicari koriste i te jeftinije varijante i kazu da seku do 50,60 plocica i tu mu je kraj.E,sada ne znam da lli su mislili na zidne,ilibpodne,ali vidi sta se nudi i probaj.
 
Ljudi jel vredi ovo popravljati tj lepiti? I sa cim? U pitanju su eva cizme,i prosecem ih danas na pecanju,e jbg
 
Ja sam jedared sekirom, srećom, promašim prste... 😂
Ošmirglaš, opereš ošmirglano čistim benzinom i zalepiš "fleku" za krpljenje automobilskih guma...
Prvo naneseš lepak i na čizmu i na fleku, sačekaš 15-20 sekundi i zalepiš...
Bilo bi dobro da možeš nečim pritegnuti, stegom nekom, stolarskom, npr., da drži...
A držaće jedno izvesno vreme, ne očekuj previše, i ne ostavljaj ih na mrazu napolju ni slučajno, guma se širi i skuplja drastično na promenu temperature...
Ako dobro odradiš, držaće makar mesec dana bez problema, i to u "štalskim" uslovima...
Dešavalo se to i meni, da novu čizmu isečem, i to ne jedared...🍻
 
Poslednja izmena:
Krpljenje dolazi u obzir samo za skuplje gumene čizme, a te "nove" za hiljadu dinara, možeš samo nekome u poklon kupiti, sebi, a na moju nogu, taj plastikuraaac sigurno, jok more...
 
Ne vidim logiku u kupovini skupe obuce a posle kad se ostete se krpe...sta fali tim jeftinim cizmama ?.
 
Pa skupo se krpi, jeftino se kupi za jednokratnu upotrebu, traje koliko traje, ništa ne možeš ni da očekuješ za te novce, uglavnom malo, i baca se...
Jesi li ti ikad kupio i nosio te čizme od 1.000 (i manje) dinara ?
Verujem da nisi, zato tako i govoriš...
 
Kupio u DiY ,ili ti Uradi Sam 3 para,za mene i radnike ,700 i neki din jedan par,made in Hrvatska ako se secam,druga godina i ne fali im nista.A kad se pokidaju,ne mislim ni najmanje,bacim i kupim ponovo.Bolje to nego cizme od 3-5 hiljada,ne daj boze vise ,pa kad se pokidaju kuku lele daj da krpimo.Ja na obucu ne pazim kao ni radnici,drugo da sam direktor u nekoj firmi pa mogu glancati i cuvati cipele od par stotina eura ,za rad u polju to ne moze da traje dugo.
 
E onda si ti zaista srećan čovek, jer si naleteo na kvalitetne, a "niskobudžetne"...
Moja majka nema potrebu da nosi gumene čizme, već joj zatrebaju zaista retko, i kupim joj jedne gumene, a one sa kratkom "sarom", te za 800 dinara, čisto da se kaže da ima, i kada joj zatrebaju, raspale se same od sebe, od stajanja !!!
Zimi su tvrde da Bog sačuva, moraš ih uneti u kuću da se ugreju, da bi uopšte mogao da ih koristiš, tj. obuješ, a po pravilu budu prljave, jel, pa čemu služe gumene čizme, a leti su kao žvaka rastegljive, ko da su od neke reciklaže, pa šlag na tortu, neki % plastike...
Ja kupim Tigar Pirot, one zelene sa debelim i tvrdim đonom, i traju minimum 3 godine, ako ih ne probušim, ili pocepam, PA KRPIM !!!
Makar dok ne idem u grad da kupim druge !!!!
A to obavezno bude kad ni lepljenje više ne drži !!!!
Kako kad, nekad mesec, a nekad i 3 !!!
Sad trenutno nosim Piroćanske crne, ono, "osnovni model", I ZADOVOLJAN SAM !!!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, vidim u starim postovima da je neko postavljao nacrt za mesaonu stocne hrane ali to vise ne postoji na tim linkovima. Jel ima mozda neko te nacrte a da je voljan da ih postavi? :) Ili ako je neko pravio masinu pa da postavi slike. Ide zima treba vreme iskoristiti :)
Unapred zahvalan
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh