Uradi sam

Snasao sam se.Nasao sam neke oznake na reduktoru i video na internetu.Hvala.
 
Pre par dana poceh da secem neku staru nepotrebnu sejalicu i da od nje napravim vadilicu za krompir :osmeh: ovi L profili neki krivi neki pravi a i kako sam sve merio odokativnom metodom to ce jos i dobro da ispadne... inace jos da napravim izvod za kardan i ekscentar da drmusa resetku i gotovo :ideja:
DSC_0504.jpg

DSC_0505.jpg

DSC_0506.jpg

DSC_0508.jpg
 
Da li je neko pravio neku inprovizacuju da ste stavi na točak umjesto lanaca od traktora?
Kao ona kandza recimo? ima li nesto da se samo stavi i fiksira recimo sa šarafom na dva mjesta na točku i to bi bilo dovoljno.
Imaju oni lanci tri komada se prebace ali mi treba nesto jednostavnije dosta.
 
Crko mi programator na ves masini i bilomi krivo da dam ciganima,jer smo kupili novu i napravim od nje cerupaljku za pilad.
Kad sam poceo da pravim smejalimi se svi
cerupaljka-040.jpg

cerupaljka-051.jpg

cerupaljka-052.jpg

cerupaljka-045.jpg

ehhzuiklz-001.jpg

Motor je slabiji posto je od ves masine,pa cerupam po 1 najvise2,spojio sam na spore brzine,prvo sam na centrifugu,al cepa kozu,a ovako je taman
Kostalo me je 2000din,vrsi posla i sto je najvaznije dokazo sam komsiluku da su dzaba smejali kad sam pocinjo
 
Super si je napravio_Odlicna je ta cerupaljka, ja sam pozajmljivao istu od prijatelja. Kazes da su se smejali, a siguran sam da u zivotu nista nisu napravili. Takvi smo mi ljudi, ali kad im zatreba sigurno ce ti traziti.
 
Da li je nekad neko slučajno pravio bazen za kupanje, manji recimo 5x2 dubina 1,5, od betona, naravno najjeftinija varijanta?
Da li neko zna nešto o tome?
:):) Pravio sam ja sa 17god prvi... 7mx2m i dubine 1.1m... drzao 14m3 vode...
Od betona nema jeftine varijante jer armatura beton i plocice su skupe...a ako bi pravio od tih materijala... onda makar veci bazen....:)
Imam ja neki projekat sad za bazen od kamionske cirade... majstor trazi 200e da zavari sa novim materjalom kvalitetnijeg tipa za bazen 5x2x1.2... i da sagradim neku konstrukciju od cevi i dasaka koja bi to pridrzavala(duze bi trajao) i ugradi mi ventil za odvod.... smislio sam i grejanje... a najlepsa stvar je sto ga operes na kraju sezone i spakujes... a trajace 10 puta duze od kupovnih plastikanera...
 
Crko mi programator na ves masini i bilomi krivo da dam ciganima,jer smo kupili novu i napravim od nje cerupaljku za pilad.
Kad sam poceo da pravim smejalimi se svi





Motor je slabiji posto je od ves masine,pa cerupam po 1 najvise2,spojio sam na spore brzine,prvo sam na centrifugu,al cepa kozu,a ovako je taman
Kostalo me je 2000din,vrsi posla i sto je najvaznije dokazo sam komsiluku da su dzaba smejali kad sam pocinjo
Programator za ovu masinu je oko 40-45e(rekao bi gorenje wa 583). moj komsija je doktorirao ove cerupaljke za pilice. Pravi nekakve reduktore za usporenje preko 2 kajisa i jos nesto modifikuje unutra kao bi smanjio lomljenje krilaca i jos vazda nekih gluposti....
To mu je postalo dosadno, pa vec vise od 2 godine konstruise perpetum mobile:haha:
 
Kako bre pogodi,bas je taj model,dzabami sad pricas posto je programator,kad je ostatak masine odavno zavrsio kod cigana
Juce sam batalio jos jednu potpuno istu,al neznam sta da radim sa tom,dal da napravim jos jednu cerupaljku(za prodaju),al neznam kako bi se prodala i posto, il da motor iskoristim za tocilo a od bubnja da napravim furunu paprikaru(samo neznam oceli da smeta sto je bubanj od rosfraja)
 
Stavis magnet od bilo cega pa vidis sta je i od cega. na rosvaj se magnet nehvata. i ja sam mislio da su mnogi od njega napravljeni ali jok. stavis magnet pa vidi
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh