Kukuruz kokičar

Nista mi ne secemo. Nek tera kolko oće.
b380eb7bfb30b7f547af314fc76654df.jpg


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
70cm. Sve je kod nas na 70cm. Oranje, dva puta spremac i oparan sto se vidi i na slici.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
To komentarisu i za soju. Mozda zbog ugla i visine slikanja deluje da su uzi redovi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
A taj razmak. Nisam razumeo, izvinjavam se. Na 21.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Murtin kako kod tebe napreduju kokači? Kako izgledaju i hoće li da izdrže ove vrućine? Kod mene su u nedelju dobili lepu kišu 20l i sad nastavljaju da rastu. Još neće da vlatavaju i isteraju metlicu. Samo donja liska je suva a ostalo je ok. Ako za Petrovdan bude malo hladnije vreme i pala opet kiša onda će mu biti lepo da metliči i da se opraši. I ako tada padne 20-25l kiše onda će biti miran do Sv. Ilije a tada obavezno kod nas bude kiše koja mu je potrebna da nalije zrno.
 
Murtin takav je i kod mene tanak dugačak a zrno sitno. Sreća pa mi je mala površina. Šta naberem naberem. Videćemo kako ćemo sledeće godine. Ako uradim sistem za zalivanje možda ga i posejem. O tom po tom.
 
Koj kokicar preporucujete da posejem?
I kako da ga skinem beracem pa onda da krunim ili?
Pisejao bih nekih 70-80 ari.
 
Moze li se kokicar prskati Equipom? Preziveo sirak Nikosulfuron.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Zasto ne pozoves Bayerovce da pitas? Gledao sam za secerac, koji je verujem osetljiviji od kokicara, za njega samo nikosulfuron preporucuju sto se tice sirka. A ako je sirak iz semena, onda si posle setve a pre nicanja trebao raditi sa Dualom, Stompom, Wingom.
 
Radio sam zemljisno dual+rezon+total, medjutim nije bilo kise pa se nije aktivirao. Posle toga sam prskao nikosulfuronom i dosao onaj hladan period pa je jako slabo dejstvo imao. Muhar se osusio, a sirak je bolovao pa preziveo.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Radi se o smesno maloj kolicini , posejano najvise iz dokolice i radoznalosti . . .

Elem pojavili su se neki mravi na metlici kukuruza kokicara




Da li treba tretirati necim ili nece praviti smetnju.
 
Umrla tema. Niko kokice ne spominje.

Ako mislite da je kukuruz podbacio, e pa kokičar je baš baš baš podbacio. Danas skinuli jednu njivu oko 200kg/kJ. Prethodno skidali od 500-900 i to sa vlagom 17% 18%.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh