Slike plastenika

Evo jedna sličica iz 2009.god.
Tačnije 27.05.2009.

vy5x1k.jpg
koja ti je ovo paprika? dobra nema šta
 
Pitanje za Dalibor79 , a moze da odgovori i netko drugi ko zna , s čime tretirate ili obradjujete medjuredno u plasteniku posto vidim da nema trunke trave a kod mene u jagodama izmedju reda raste kao luda , kosim je 10 puta a i kad poprskam medjuredno totalom za 3 tjedna opet naraste kao luda.
 
glamange - hvala na savjetu ali i sada je duplo jace nego sto treba , ne znam kako vi ali ja se ipak drzim nekih pravila kod spricanja , bar sto se tice kolicine i karence u otrova.
 
Ima svega od sirka do partizanke ili ambrozije , pa ima neka sto je kao puzavac al je debela kao olovka ( mislim da za nju kazu zecija trava) uglavnom svasta nesta.
 
@ mojalovaa

Kao što reče ljubek, verovatno imaš dosta semena korova u zemljištu. Pored totala imaš herbicide koji deluju na korove u fazi klijanja i nicana pa bi to mogao koristiti. Recimo stomp samo što on ne "drži" baš dugo, ili merlin, dervinol (ako ga još uvek ima??). Nađi na netu i raspitaj se o delovanju ali mislim da čak ne deluju na jagodu ni ako se poprska po njoj, ali za svaki slučaj prskaj samo međuredno kao što prskaš i sa totalom. Možda su kod vas na tržištu drugačiji trgovački nazivi ali snaćićeš se.
 
Da se malo našalim::osmeh:
Ne piše da li da kačimo samo naše plastenike, ili može i od komšija i od konkurencije :sta:
Dobro, evo ja ću prvo moje, iznutra:

img0497yh.jpg


img0498hl.jpg


a i da malo zašarenimo temu (danas je Uskrs ) :

img0720uz.jpg


i jedno pitanjce: Da li da okačim i koju fotku od konkurencije ( i prijatelja), ? (.. njihovi su ::super:: WOAAUUU )
 
Приводим крају монтажу 8x50м,надам се да је готов за двадесетак дана
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Pa nije ni tolki problem ustati u 3 ujutro i naložiti peć a pošto ja imam jako mali prostor za klijanje gdje temperatura mora biti veća (sijem u gajbice i onda pikiram) imam kalorifer na struju koji se pali kada padne temp ispod 18 stupnjeva , nači moram ložiti samo sad kad su minusi mali veći ...


Sa sojom je ovdej skoro nemoguće radit jel se kod nas time bavi jako jako malo ljudi , a vinogradom skoro svi . Za tu lozu već postoji mašina samo je malo skupa ali ako šta uleti jeftino polovno to bi bilo odlično i isplativo u svakom slučaju ma da ovdje su drva dosta jeftinija nego kod vas pa je i to za sad odlično .

Evo još koje slikice , komentirajte !











Pozdrav. Da li neko zna nesto da kaze o uzgoju paprike na ovaj način? Zanima me kako se vode na dvije grane, kolika je gustina zasada u tom slucaju i kako se vezu? Da li se kidaju neki listovi u toku uzgoja?
 
Nazad
Vrh