Slike plastenika

lepo lepo, nego kakva ti je ovo crna mrlja ko neki duh :)
ma uleteo mi neki komarac u kadar
20gjv5j.jpg
 
Inače dimenzije su 8x30 metara
nas dvojica smo ga za 2 dana preneli sa drugog mesta i postavili
plaćen je 650 eura bez folije
2hyzd5j.jpg
 
Занима ме ваше стручно мишљење на ову дебату коју водим са једном женом.

Колико редова парадајза се може посијат у пластеник ширине 6м с' тим да није куповна конструкција већ ручно прављена и нису бочне стране направље као стандардне полукружнице већ је дошло до великих пропуста, ал' остављено тако буде послужило ове године за пробу?

Можда је глупо и дебилно питање, ал' ја се баш нешто не разумем у то.
Ја мислим 4 реда, а она тврди 6 редова.
 
Занима ме ваше стручно мишљење на ову дебату коју водим са једном женом.

Колико редова парадајза се може посијат у пластеник ширине 6м с' тим да није куповна конструкција већ ручно прављена и нису бочне стране направље као стандардне полукружнице већ је дошло до великих пропуста, ал' остављено тако буде послужило ове године за пробу?

Можда је глупо и дебилно питање, ал' ја се баш нешто не разумем у то.
Ја мислим 4 реда, а она тврди 6 редова.

Ja sadim obavezno na gredice koristim foliju širine 1m gredica bude oko 70cm i razmak red od reda je 40cm u gredici a rarmak vanjskih redova na dvije gredica je 1m. Na šest metara stanu četiri gredice po dva reda što izlazi oko 3,5 komada na 1 m2.
 
moje misljenje da po zavrsetku radova treba skinuti foliju ,da nebi doslo do ovoga.sad moras da kupis platno koje nije jevtino.ja moj skidam.
 
moje misljenje da po zavrsetku radova treba skinuti foliju ,da nebi doslo do ovoga.sad moras da kupis platno koje ni

je jevtino.ja moj skidam.
Skinuo bi i ja da je to malo ali ja imam 5000m2, ali je pametnije staviti cijevi dovoljno jake i foliju zatrpati po propisu, ovaj plastenik što je polomljen on je imao slabije cijevi.
 
e moj miladine kako naš narod kaže po tuđoj g.... 100 batina
Velika šteta za tebe i žao mi je što si tako prošao.Pa sad da neki pametnjakovići kažu kako seljak ima vajde što radi i grbi.I na kraju jedan orkanski vetar ti napravi štete da se use... radeći da to sve opraviš a o troškovima da ne govorim.
 
Ja sam danas poceo sa pripremama za podizanje plastenika 6x15m.
Raskopao sam zemlju na dubinu 40cm, navukao 25cm svezeg govedjeg stajnjaka, pa 10cm zemlje vratio i onda jos oko 10cm preradjenog govedjeg stajnjaka (3 godine je radio i prevrtan je). Ostaje za koji dan da predjem setvospremacem kako bih malo promesao preradjeni stanjak i zemlju.

Imate li jos neke predloge sta raditi pre nego sto za vikend pocnem sa postavljanjem plastenika? Deo cu upotrebiti za rasad kupusa a drugi deo za rasad lubenica.
http://imageshack.us/photo/my-images/208/fotografija0710001.jpg/
 
Poslednja izmena:
Al sam ja prosao posle nocasnjih padavina kao bos po trnju a kasnije videcete i stoo,samo da slikam.
 
Ja sam jednom noćas iskinuo sneg a jutros sam morao ponovo. Lukovi su metalni ali nije ni mala količina snega. Radi se o malom plasteniku za sopstvene potrebe.
Sada nadjoh sliku kada sam ga pravio:

2cz8z12.jpg
 
Kod nas je bogami za ova dva dana napadao muski,ali mi ne pada na pamet da skidam sa plastenika na njemu je bilo kako sam danas mogao da primetim sigurno u nekim delovima oko 15cm snega ali klizi odma nije mnogo ravan plastenik,kad sam ga pravio gledao sam da bude dovoljno jak da izdrzi sneg i vetar.
 
Jos nosam slikaoo kako mi je sneg proslu noc udesio jedan od plastenika ali potrudicu se da to sutra obavim,cevi se savile u slovo S celofan se pocepao na dve meste u duzini od po 20 cm(neznam dali moze da se krpi i kako) a ovaj plastenik mi je bio jedan od najacih po konstrukciji ali bio je okrenut tako da je bio prvi na udaru mecave i vetra i pretrpeo najvece opterecenje kao i to da je svojom konstrukcijom stitio druge plastenike od udara vetra.Sada me brine pocepan celofan(dali moze da se krpi) i cevi dali mogu da se isprave?
 
Nazad
Vrh