Slike plastenika

Siki nisi u pravu.Koristio sam takvu napravu za foliju i creva za kpk ali napolju i postavljao sam sa 539.Samo sto treba da bude bas dobra zemlja sto sitnija i bude ekstra.
 
Siki , mislim da bi i 539 mogao raditi sa strane, nisam osjetio da mi vuče traktor u stranu čak mogu da ga navijam lijevo ili desno. Mašina mora da se zakači za traktor tako da valjak mašine bude tačno pod 90stepeni sa zadnjim točkovima to jest pravac kretanja zadnji točkova i pravac kretanja valjka mora biti paralelan.
 
Što se tiče te mašine ništa o njoj ne znam prvi put vidim i ne znam kako radi ovdje tako nešto nitko nema. Znam samo da ove naše mašine koje vuku ravno iza traktora znaju da zabacivaju 539 pogotovo ako ju malo opteretiš
 
Neznam zašto bi mašina zabacivala fergu pa ova mašina je teška svega oko 200kg sa folijom i trakama oko 300kg, doduše moj torpedo je teži od ferge 500kg pa zato nema tih problema.
 
E plastenici se pune i prazne , malo smo ih modernizirali ako se to može tako nazvati. Sada grijem 4 plastenika , 2 rasadnika i 2 u kojima su paradajz i paprika. Peti bi isto trebao doći na red , sad se trenutno freza i za par dana ide u njega krastavac. Ove se godine kod nas dosta kasni i posla je puno više i nekako smo stalno u zaostatku . Evo uslikao sam nekoliko friških slikica pa reko da okačim .

Sa paradajzom sam malo zeznio nažalost , prva berba će biti slabija jer nisam na vrijeme oprašivao i sada ću imati slabiju berbu , ali šta je tu je treba nastaviti .



Paprika isto malo kasni ali ide polako . Opet sam posijao za mene nenadjebivu rogu Ciklon i ljutu Homeru ... Ovo je ranije zasađena paprika biti će i drugi plastenik babure.




Evo i mala nadogradnja uz koju ću nadam se moći uzgajati salatu , kada zaželim . A tu je i frezanje plastenika .





:cool:
 
Vidim tebi već uveliko cveta paradajz, meni danas počeli neke vrste.

grpn_820_ucl67.jpg
 
Kod mene prvo havarije od snijega a danas od oluje, danas mi je oluja pocijepala i otvorila bar pola plastenika, a to je oko 2500m2. Mislim da će sutra biti slike.
 
- - - - - - - - - -

E plastenici se pune i prazne , malo smo ih modernizirali ako se to može tako nazvati. Sada grijem 4 plastenika , 2 rasadnika i 2 u kojima su paradajz i paprika. Peti bi isto trebao doći na red , sad se trenutno freza i za par dana ide u njega krastavac. Ove se godine kod nas dosta kasni i posla je puno više i nekako smo stalno u zaostatku . Evo uslikao sam nekoliko friških slikica pa reko da okačim .

Sa paradajzom sam malo zeznio nažalost , prva berba će biti slabija jer nisam na vrijeme oprašivao i sada ću imati slabiju berbu , ali šta je tu je treba nastaviti .



Paprika isto malo kasni ali ide polako . Opet sam posijao za mene nenadjebivu rogu Ciklon i ljutu Homeru ... Ovo je ranije zasađena paprika biti će i drugi plastenik babure.




Evo i mala nadogradnja uz koju ću nadam se moći uzgajati salatu , kada zaželim . A tu je i frezanje plastenika .





:cool:
koja je širina plastenika? 5.5m?
 
Padali snjeg kod vas, kod nas cjelu noć i nije veliki problem snjeg koliko je vjetar koji ga nosi. Kako vaši plastenici izdržavaju ja sam morao da vučem snjeg sa jedne strane pošto je drugu vjetar očistio i samo prebacio na drugu. Snjeg stalno pada ima ga već dosta na mjestima i do koljena a nanosi su druga priča tako da ću opet morat ići da ga vučem kad bi vjetar prestao onda nebi bilo problema. Jel kod vas išta bolje.
 
sad sam išao duva bočno u plastenike na toj strani gde duva ni trunke ali na drugoj strani opasno naguralo skoro pola metra.očistio sam nabrzaka ali biće dežuracije..
 
Kod mene je pao oko 20cm, ja sam juče sa pola plastenika skinuo najlone a pola je ostalo, trenutno pada sitan snijeg sa jakim vjetrom, nek im je bog na pomoći, sutra ću vidjeti šta je sa njima.
 
Zato treba napraviti jace plastenike.Ja imam cevi od 5/4cola i sirine 7m.Tu sada garantovano nema ni santimetar snega.Na zalost inam i od cola amalo su previse rasirene i tu je problem.
Kod mene ima 10-akcm snega.
 
Za divno čudo sinoć mi pao rasadnik kod kuće a plastenici u njivi svi čitavi iako je na njima na jednoj strani bilo brdo snijega.
 
Nazad
Vrh