Slike plastenika









R
učno savijani , 100 kvadrata svaki .
 
Poslednja izmena:
@ silky

Lepo izgleda. A i čvrsto :) Koji je prečnik cevi? Kako si to ručno savijao?
Reci mi jel ti ono peć na biomasu? Ne vidi se dobro. A za čega ti služi onaj kolektor?
Ko na saslušanju :haha:
 
Ručno je savijano tako da se prvo napravi jedan original i oko njega "obruč" i savijaš po njemu , prečnik cevi je 1/2 cola . Na kruta goriva 29kW i cijevi idu po podu od 1 cola ... a peć se može lako prenamjenit na plin ma da mislim da mije ovo najbolje i najjeftinije ,a nagodinu idemo probat nešto sa vinovom lozom jer je ovdje ima puno i spaljiva se za bezveze vani ...

To je mjerna stanica za radijaciju u zraku !

Inače na plasteniku sa svake strane na cijevi ima jednu poprečno zašarafljenu plastičnu cijev koja sprečava propadanje plastenika , jer mi se to već desilo jednom .
 
@ silky

Pa mislim da je biomasa najjeftinija. To sa lozom bi bilo super samo kako bi to povezao ili nekako ispresovao.
 
biomasa je definitivno najbolja jer je najjeftinija i ali problem je što slama sojina brzo izgori pa moraš malo ustajat češće i utrpavat u peć.Ja isto od ove godine imam grejanje na sojine bale i zadovoljan sam sa potrošnjom i sa toplotom.Ali za proizvodnju rasada za noćni deo moram se ispomoći sa drvima i ugljenom prašinom.
imama nekih slikica pa ću pokušat okačit.
Rešenje za noć će biti akumulator toplote koji će biti instaliran dogodine.


 
I pri grejanju kuće potreban je akumulator. Ili se budiš na dva sata ko sa bebom :)
 
ma ne treba kad su debeli zidovi.
tako je hans projektovao.
zbog takve dobre izolacije stvarno ne bi imao potrebe da noću ustajem da ložim za kuću i kada je - 20.
Nebojša prijatelju nemam sad fore da ti pišem pp za šećerac ali se nemam za šta pofalit..
Napišem ti sutra celu istoriju proizvodnje-važi..
pozdrav
 
Pa nije ni tolki problem ustati u 3 ujutro i naložiti peć a pošto ja imam jako mali prostor za klijanje gdje temperatura mora biti veća (sijem u gajbice i onda pikiram) imam kalorifer na struju koji se pali kada padne temp ispod 18 stupnjeva , nači moram ložiti samo sad kad su minusi mali veći ...


Sa sojom je ovdej skoro nemoguće radit jel se kod nas time bavi jako jako malo ljudi , a vinogradom skoro svi . Za tu lozu već postoji mašina samo je malo skupa ali ako šta uleti jeftino polovno to bi bilo odlično i isplativo u svakom slučaju ma da ovdje su drva dosta jeftinija nego kod vas pa je i to za sad odlično .

Evo još koje slikice , komentirajte !











 
Poslednja izmena:
druze ja sam sve vido .al struk paprike od 2 metra jos nisam vido.dali nam mozes reci dali je do sortu?il do djubrenje te je tako visoko izasla? svaka cas.
 
Ta prva slika je slikana 21.9.2011. piše u mobu tako .To je Ciklon (roga ) on se pincira na jednu ili dvije grane i to je rezultat . Ovoje na dvije grane pincirano , svaku nedelju 1kg vodotopivog na 400 strukova , nesmije se nikad žbunati ,svake 2 nedelje piniciranje.

Homera ide visoko i rodi ko šuga , moraš je na 3 grane stavit i onda mi ide do vrha plastenika preko 2 metra sigurno .

naravno dodatak kalcija zbog truleži kad je visoka temperatura ...

Krastavce ne sadim u plastenik ništa osim Darine , probao sam i ostale ali rezultat je bio jako loš .
 
fkb41s.jpg
[/IMG]

t8nl2t.jpg
[/IMG]

2i87nyb.jpg
[/IMG]
 
Treban malo informacija od vas koji imate nešto veće plastenike.

Dali plastenik širine 8 metara visine 4,3 i dužine 50 metara može preko ljeta da se ohladi ako ima samo otvore na čelima cjela čela da se otvore. Imam namjeru praviti takve plastenike i svi me uvjeravaju da se neće moći ohladiti samo sa otvorima na čelu a bez bočnih otvora. Pošto vi imate takve plastenike molio bi vas da mi kažete svoja iskustva u vezi toga
Hvala.
 
Nazad
Vrh