Slike plastenika

Svaka cast,to je za mene profi proizvodnja prvo sto je sve pod konac i sve cisto okolo,sad je zima ali mislim da je i leti tako,po meni bilo pametno posejati travu oko i izmedju plastenika nije velika investicija ali nema muke sa blatom ni leti ni zimi,u svakom slucaju svaka cast.Drzava bi trebala vise da posvecuje paznju ovakvim proizvodjacima koji mogu odjednom praviti vecu kolicinu robe a ima ih sigurno jos dosta ali ne dovoljno.
 
nije imao nista podsticaja za ovo iako ima registrovano gazdinstvo kao i ja prva dva plastenika je napravio od polovnih debelozidnih cevi koje idu za grejanje (nasao na otpadu) to je sve samo gradnja on njegov vencani kum i par pomocnika cini mi se 2 meseca im je trebalo za sve
 
nije imao nista podsticaja za ovo iako ima registrovano gazdinstvo kao i ja prva dva plastenika je napravio od polovnih debelozidnih cevi koje idu za grejanje (nasao na otpadu) to je sve samo gradnja on njegov vencani kum i par pomocnika cini mi se 2 meseca im je trebalo za sve

Dalibor koje dužine a koje širine su ovi plastenici. Za uređenje svaka čast.
 
Siki ovo dosad što su izdržali to je prilično dobro, neznam samo hoće li izdržati ovaj novi nalet u petak. Zaključio sam da ovi mali tuneli treba da imaju cijevi (trenutno imaju 30x20x2 i svaki treći luk je 20x20x1,8 raspon između lukova je 2m) 30x20x2 i lukovi da budu u rasponu jedan od drugog 1,8m i gore ispod lukova da budu povezani sa cijevima 30x20x2 (mada je kod mene veza između lukova letva 5x3cm pa je izdržala). Da mije sad ta konstrukcija mirno bi spavao i u petak. Ova velika dva plastenika su ovo izdržali veoma dobro, snijeg je prilično dobro slijetao sa njega, ali kada bih sada pravio ove velike plastenike i tu bi uradio jednu malu doradu.
 
1zc7j7.jpg

111s314.jpg

slikano prosle godine kod burazera u plasteniku
 
20 komada nijedan nije klonuo postavicu koju sliku sutra od ovih dana i naravno po meni svaki plastenik koji ima snega na sebi treba ga nekako svuci sa njega bolje nego cekati da sam spadne bez obzira na konstrukciju plastenika jel izmedju konstukcije je ipak najlon da a ova zima i sneg je pravi test da se vidi izdrzljivost inace 2 godina im je
 
plastenici

Čišćenje snijega sa plastenika mi je poslednjih 20 dana glavni posao.Ja sam na motku dužine 3 metra stavio široku četku za krečenje.Obaram snijeg sa najlona,a najloni se ne cijepaju.Još da dodam da do sada nemam štete od snijega.
 
visina snega ZIMA 65 cm
visina snega 36 cm

trenutno - 18.3 c

[TABLE="width: 556"]
[TR]
[TD="class: datahead, width: 550"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]








 
Poslednja izmena:
Mreza je stara i ostala je gore od leta ,a inace sneg ne zadrzava bas toliko . Sutra cistim skroz , ako vreme dozvoli .inace mrezu i nisam skinuo vec nekoliko godina i sneg je otisao dole svakako.Vise mi je problem na stranicama gde nema mreze , veca je opasnost od toga da sneg provali u plastenik od tereta a gde je mreza teze,/bar ja tako mislim/
 
Nazad
Vrh