Slike plastenika

Ja nikada ne vežem špagu zato što se zna desiti da slučajno stegne stabljiku i špaga se na tom mjestu usječe što na neki način za hranu koja ide iz korjena pravi usko grlo ja špagu samo zabodem u zemlju i nema nikakvi problema a i puno je lakše kod skidana špage sa povrća dali krastavaca ili paradajza trebao bi probat bit ćeš zadovoljan a puno je lakše i puno puno brže a rezultat isti možda i bolji.

Opalit jeste od EZ
 
Topalović.
Juče sam obrao krastavac, kad bude sledeća berba poslaću sliku.

Siki.
nisam te dobro razumio i ja isto bodem kanapu u zemlju mnogo je brže i sigurnije za biljku.
 
Kako zabodeš kanap u zemlju?? i koliko? zar neće da se isčupa ako dune vetar, promaja.
 
Kako zabodeš kanap u zemlju?? i koliko? zar neće da se isčupa ako dune vetar, promaja.

Napravim od žice 6mm šipku dugu 25 cm , vrh žice udarim malo čekićom i iskujem kao šap ciger stim što čelo obrusim posredi i napravim malo polukružno da lakše legne kanapa. kanapa mora biti duža kad legne na zemlju za oko 30-40cm Kad zategneš kanapu do zemlje šipku staviš na plus tih 20cm ito zabodeš u zemlju 5cm od biljke, tako da kanapa bude blago labava. Od vjetra se ne čupa jer kanapa nije kod korijena biljke dobro utegnuta malo je labava.
 
Kod mene je princip isti samo je tehnika malo razlićita ja imam šipku dužine 50 cm izbrušenu kao šilo i sa strane zavarenu jednu malu kukicu koja drži špagu i sve to zabadam malo u koso zato što mi je tako lakše, a vjetar nemože ništa da isčupa zato što teret koji špaga drži vuče prema zamlji s tim da se mora dobro sve omotati oko špage da ne klizi prema dole.
 
Evo kako izgleda moj skromni plastenik za sopstvene potrebe, montiran pre 2-3 dana. Nisam završio vrata, zakačiše me praznici.

2cz8z12.jpg
 
Nazad
Vrh