Slike plastenika

Postavio sam pitanje u drugoj temi ali nisam dobio odgovor pa reko da postavim i ovde, možda neko zna :)

Gde ovo ima da se kupi?


horizontalni-drzac-rajcice-i-krastavaca2.jpg


Evo i mog plastenika prvenca :)
2015-05-03%2015.17.48.jpg


2015-05-03%2017.43.30.jpg


Plastenik je širok 5,2m (lukovi 8m na ankerima) i dugačak 12m.
 
Poslednja izmena:
Bez brige Miladine,i moji su lukovi na 2m i nema problema.Meni je firma postavila plastenik,i imam garanciju na 140km brzinu vetra.
Kakav je plastenik? koja firma i koliko su naplatili? vidim da ima uvek nekih konkursa za kredit pa da vidim ko i sta od firmi nudi.
bio u nedelju u rumi u ciak i oni za plastenik 8x50 traze 5000e kljuc u ruke, dupla konstrukcija a nema ni bocno provetravanje,od kakvih cevi je napravljen nisam ni hteo pitati jer na tu cenu bi mi se isplatilo da ga kupim jedino da cu cevi od zlata :sjasi:
 
Miladine znaci nista bez zene :) svaka cast na brzini... evo Jura ispod 5 eu je ovako moguce,samo da vjetar kakvo sr..e ne napravi,kako spajas najlon na ove kvadratne cijevi Miladine,plasticna kvadratna od struje ili?
 
Vaka cast. Lukove neces nicim povezivati?
Sta ide unutra?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Tako je Jura ima tu još malo posla, idu kosnici na prvom luku a gore će lukovi biti povezani kanapom, najlon prelazi preko prvog luka pa se zakači kukama, kad završim biće opet slika, unutra će biti roga.
Sova nisam Lazić ali sam blizu njega komšije smo.
 
img0189.jpg
luk od luka na 2m
luk od luka na 2,5m 3,2mm debljina mesa
img0195.jpg
celo plastenika,provetravanje, a moze se otvoriti i donji deo.Moze se iskipovati, moze se podici i moze se po potrebi i ukloniti.
img0191.jpg
ovo pada od snega,slabo i nikako.
img0191.jpg
crvenom bojom je obelezeno gde plastenik popusta pod snegom.Kao sto se vidi ove cevi su slabe i lukovi su previse rasireni i sneg se nakupo gore i plastenik pada.Iznad ovoga se nece pokriviti i svo gvozdze koje se gura gore je po meni samo radi efekta da se opravda cena od 15 evra po kvadratu.
Da se razumemo ovi plastenici su funkcionalni zadovoljavaju sve potrebe za jednu ozbiljnu proizvodnju.
15 evra po m2 bih platio samo pod uslovom da mi neko pokloni taj novac uz uslov da kupim plastenike, ili da mi refundira bar 10 evra pa da budem na istom.
Sto se tice bocnog provetravanja, jedino profesionalno resenje je grip ili ti aluminijumske kopce.Uraditi to isto sa obicnim cevima nije dobro jer ce folija tu istruliti.Ako se uradi od plasticnih cevi gubi se garancija na foliju.
 
@JuRa
Trebao si barem na svaku drugu horizontalu namotati zicu za koju vezes biljke na spagu? Tako kako si je stavio ti prvi i zadnji luk nose sav teret ploda..
 
Prvi i zadnji luk ti ne nose sav teret.Žica ti se između lukova savije od tereta tako da se težina rasporedi prema dolje.Prvi i zadnji luk moraju samo biti malo učvršći zbog natezanja žice.Ja na 50 m imam samo jednom namotano na sredini i to zbog natezača koji mi natežu žicu.Trenutno mi paradajz cvijeta 8 - 9 kat,znači ima težinu a prednje strane plastenika se nisu savile.
 
Interesuje me vaše mišljenje o ovoj konstrukciji.Koliko vredi po kvadratnom metru?

Tehnička specifikacija plastenika

Tip plastenika: Jednobrodna dvolučna konstrukcija — visoki tunel
Ramska konstrukcija: kompletna konstrukcija plastenika je napravljena od čeličnih bešavnih-šavnih cevi.
- Konstrukcija lukova/ramova:
- lukovi su izrađeni od duplih šavnih cevi:
- spoljašnjeg prečnika 3/4" tj. Ø 26,9 mm za spoljni pojas konstrukcije, i
- spoljašnjeg prečnika 1/2 " tj. Ø 22 mm unutrašnji pojas konstrukcije.
- cevi spoljneg i unutrašnjeg pojasa konstrukcije lukova povezane su u rešetku.
- visina spoljašnjeg montiranog luka je 3,6 m u grebenu.
- razmak između dve rešetke, tj. lukova, iznosi 2m a može i drugačije po dogovoru.
- ukupna dužina spoljašnje cevi savijene u elipsu je 9m.
- visina stubova iz kojih izlazi luk je 1,5 m.
- na stubove u donjem delu zavarena je čelična pločica 130x130 mm sa rupom na sredini od Ø 18 mm radi stavljanja na če1ini krst napravljen od cevi.
- kompletna konstrukcija je farbana zaštitnom-temeljnom i završnom svetlom farbom.
- na konstrukciju je postavljena zavarena ili montažna cev na visinu 2,5 m ili drugačije, za vezivanje kultura povrća kao što su paradajz, krastavac, paprika i ostalo.
- Učvršćivanje / povezivanje lukova:
- lukovi su povezani sa sedam uzdužnih linija od cevi, koje su postavljene na približnom međurazmaku od 1,30 m.
- Vrata i otvor za provetravanje na1aze se na prednjoj (čeonoj) strani i zadnjoj strani plastenika:
- ventilacioni otvor, lufter, je sa ručnim otvaranjem i zauzima celokupnu površinu iznad vrata na prednjoj i zadnjoj strani plastenika.
ATE0JZ4ppzYGbClU71gaPS-t4Q2nk160hGZGPFqyiHcu=s450-no

x8Y4akQoo1Umy9NAw_dsCxXtDTkHXP-eusBsBGiX9j1Z=s450-no

aYKo4zR5HhXOUxyDaazUDlxBjCwb9j9DHZiJOFpLC6_O=s450-no
 
@homerruma ako su to plastenici iz Temerina(a po opisu deluje kao njegov oglas) onda bezi dalje od toga i bolje kupi nesto polovno nego to novo,video sam jedan sto su postavili i to je uradjeno od nekih otpadnih cevi gde nije ta debljina kao sto su naveli, cevi sto su nabijali jednu u drugu su vec pocele da se raspadaju,celu konstrukciju nakrivo namestili-jedan luk unutra drugi napolje, tu ce se folija tesko namestiti ima da landara samo tako,strasno izgleda,ofarban nekom bez-svetlo braon bojom koja se naravno skinula u tom nabijanju,vrata ima samo u sredini 2 krila a do same ivice nema tako da je otazano provetravanje...
 
Jesu Temerin.Covece poplasi me koliko ih naruzi.

Послато са Lenovo P780 уз помоћ Тапатока
 
Slazem se sa rekreativac. I ja sam video jedan njihov plastenik, a i bio sam u radionici...Plastenik koji sam ja video je u NS-u, decko se zaleteo zbog cene, a kada se sve sracuna izadje malo jeftinije nego neki mnogo kvalitetniji plastenici. Oni ne daju ni foliju, vec moras sam da je kupis i sam da je postavis ili tu uslugu moras njima da doplatis. Taj plastenik je imao 3-4 meseca. vec je bio iskrivljen, folija iskidana pri montazi, vrata katastrofalna, lufter da ubije nekoga....... jednom recju BEZI!!!
Pogledaj moje slike gore za malo vise novaca ali kvalitet extra! Ako te yanima pisi na pp
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh