Slike plastenika

Ima li mesta gde nije duvao. Ovde je propast.
 
kod mene u Jarku je bio bash jak vetar i svi plastenici stoje kao lutke,ali mi je podigao folije shto sam postavio za lubenice i dinje na jedno 10jutara. sva sreca pa nisam josh sve postavi i shto nije sve otkrio. ovo shto sam pokriom diglo je jedno desetak traka. toliko sam video po mraku , a videcemo shta kazhe jutro
 
Malo smo se ponovili..
IMG_4985.jpg

IMG_4972.jpg
IMG_4990.jpg
IMG_4987.jpg
IMG_4986.jpg
IMG_4982.jpg
IMG_4974.jpg
Dimenzije plastenika su 35x8 metara. Visina u sljemenu je 3,8 metara. Lukovi su izradjeni od cijevi 5/4, debljina stijenke 2 mm. Sve horizontale su 3/4, stijenka 2 mm. Visina bocnog provjetravanja je 1,8 metara. Folija je turska, garancija 4 godine, a rok trajnja i do 10 godina. Na drugom plastneniku je imam i stara je 7 godina. Kompletna konstrukcija je podcincana. I na kraju, plastenik sa montazom kosta 3877 evra, ili ga nasih domacih 7560 konvertibilnih maraka.
 
Poslednja izmena:
Odličan plastenik prijatelju, koja je firma radila i oćeš li imati poticaj na njega i neka je sa srećom da posluži..
Radila je ITC Zenica. Oni kod nas imaju najbolje plastenike. Imam njihova tri plastenika od 100, 150 i 275 kvadratnih metara. Manja dva su 18x5,5 i 26,5x5,5 metara. Visoki su 3 metra. Medjutim, ovaj sto smo danas postavili je mnogo mnogo mocniji plastenik. Moze se traktorom obradjivati. Kod nas u opetini Teslic je potrebno imati 500 kvadratnih metara pod plastenicima da bi se dobio podsticaj. Sada imam i malo vise, tako da bih trebao dobiti oko 500 evra godisnji podsticaj.
Hvala na lijepim zeljama.
 
Dobar plastenik ali je i dosta skup, mene je prošle godine koštao 3500 km. 50x 8 m ali bez bočnog otvaranja i sam svoj majstor.
 
@Miladin
Pa jeste malo skuplji, ali kad se tu ubace sledece stavke:
-radila ga je brendirana firma
-ima bocno provjetravanje
-ima vertikanle bokove
-ima podcincanu konstrukciju,
onda se ispostavi da cijenu nekad u ne treba toliko gledati, naravno ako se ima neki budzet na raspolaganju. Ja sam odustao da plastenika koje cu sam montirati i praviti. U selu ne mogu skupiti 3 covjeka sa kojima cu zavrsiti posao. Takvo je neko vrijeme doslo. Ovi momci su profesionalci cisti.. Danas su desetorica postavljali plastenik. Smontirali su ga za 8 sati, a radili su maksimalno opusteno, a mogli su dosta brze.. I da, ovo sam se cjenkao sa njima, pa sam dobio po kvadratu za 26 km(13 evra), inace je preko 30 km (15 evra).
 
Radila je ITC Zenica. Oni kod nas imaju najbolje plastenike. Imam njihova tri plastenika od 100, 150 i 275 kvadratnih metara. Manja dva su 18x5,5 i 26,5x5,5 metara. Visoki su 3 metra. Medjutim, ovaj sto smo danas postavili je mnogo mnogo mocniji plastenik. Moze se traktorom obradjivati. Kod nas u opetini Teslic je potrebno imati 500 kvadratnih metara pod plastenicima da bi se dobio podsticaj. Sada imam i malo vise, tako da bih trebao dobiti oko 500 evra godisnji podsticaj.
Hvala na lijepim zeljama.Samo da vam kazem da imate

Samo da vam kazem da imate pravo na posticaj i od ministarstva poljoprivrede .Pogledajte na satu Vlade(ministarstvo poljoprivrede)
Ja sam ove godine postavila ito ITC dca komada 30*8
 
Стјепановићу пластеник ти је одличан, а новац.. није то улагање у мртви капитал.. паметном производњом временом ће се пластеник отплатити. Поцинкована конструкција.. вечна ствар. Свака част, само напред..
 
Samo da vam kazem da imate pravo na posticaj i od ministarstva poljoprivrede .Pogledajte na satu Vlade(ministarstvo poljoprivrede)
Ja sam ove godine postavila ito ITC dca komada 30*8
Manja, znas li nesto vise o tome da mi kazes? Ne znam da imam pravo na podsticaj od ministartva? Dobijas li ga i ti?

- - - - - - - - - -

Стјепановићу пластеник ти је одличан, а новац.. није то улагање у мртви капитал.. паметном производњом временом ће се пластеник отплатити. Поцинкована конструкција.. вечна ствар. Свака част, само напред..
Hvala Stole. Stole, ako si Stojan onda smo i imenjaci. :)
Pa vidi, znas kako kazu, nemam para da kupujem jeftine stvari. Plastenik se treba otplatiti za najduze 2 godine, a oni su dali garanciju na foliju 4 godine i na cink 10 godina. A rok trajanja cinka je smjesno i komentarisati. Dalekovod iza moje kuce je star 40 godina i nigdje cink nije spao, tako da si 100% u pravu..
 
@JuRa
Hvala Jura. Sutra cu fotografisati, a lagano su rijesili i provjetravanje i zatezanje najlona. Ne rade vise sa lajsnama, nego C profilama (plastikama) obuhvate cijev 3/4 i to sada drzi samo tako..
 
Stjepanovicu da si ga sam sebi radio istina je bio bi jeftiniji..ALI ali itd... Ovako na novo pocincano nije skupo,npr.mi smo neki dan radili od cijevi 32mm lukove,prozrake 25mm gornje sto ga spaja 25mm(nista pocincano) da ne pricam koliko ono kosta, najlon grcki 70m2 covjeka je kostao 2500km pa ti racunaj,inace ne radimo nikome ispod 30km po m2,osim na vecu kvadraturu.
Plastenik je prva liga pa neka ti bude sa srecom,a u ostalome ima tu mjesta i za jos koji :)) samo naprijed.

@Jura na sta mislis kod bocnog provjetravanja,spajanje gornjeg krovnog najlona sa donjim od prozraka je moguce i da najlon ne ide izjedna,bez lajsni i c profila
 
Poslednja izmena:
Наш пријатељ из Теслића је пазарио добар пластеник.Неком ће се учинити да је мало скуп а није кад се све сагледа.Зеничани су озбиљни људи и добри стручњаци.Ако буде памети и доброг планирања сама инвестиција се може врло брзо исплатити и дуго служити.Нека је са срећом.
 
@Deda Lala
Hvala. :)
Ranije sam razmisljao da pravim plastenik, da kupujem polovne.. Jednostavno, svakome cu savjetovati da se klone toga.. Nema racuna.. Ja sam danas otvorio bocno provjetravanja i usao u plastenik da freziram zemljiste. Nevjerovatno, u plasteniku je bilo mnogo prijatnije nego vani. Temperatura je bila gotovo identicna sa vanjskom. Vjerovatno ljudi nemaju predstavu koliki je prostor unutra, ali vjerujte da je ogoroman.. Ove vertikale na bokovima toliko otvaraju prostor.. Druga dva plastenika koja imam nemaju bocne strane vertikalne. Jedva cekam da ih se rijecim i da kupim ovakav.. A da je promasena investicija, siguran sam da nije.. Ljudi kupe auto, plate ga 5 000 evra i za 3 godine izgube na njemu skoro polovinu. Ja cu za 10 godina moci dobiti polovinu novaca za njega, a za to vrijeme cu valjda zaraditi od plastenika neko dobro auto. :)
 
Hvala.Ova folija je izjedna,samo je ta lajsna preseca?
Sto se tice cene,moze da prica ko sta hoce ali ne da je skupo nego je preskupo.
Pre par godin sam kupio dva plastenika 42x8.Pocinkovane cevi debljine 3,2mm,luk od luka na 1,5m.Dokupio cevi za jos 1 luk,foliju i cevi za jos dve kapije i spakovao 3 plastenika za 4000 evra.Po nekima sam trebao da tih850m2 platim,pardon,investiram sa 850x15evrica.To ispada 12750 evra.Kako da ne, pa da ih radim od pocetka to je za mene i majstora 5 dana posla.Majstor ce me slaviti ako mu dam 300 evra,a ja za tu razliku imam da crncim par godina.
Drzava ce subvencionisati i ako sam uradim, ne ako kupim.Pa majku mu subvencionise se proizvodjac a ne firma koja pravi plastenike.
Voleo bih da mi bas neko objasni prednosti kupljenih plastenika u odnosu na onaj koji cu sam napraviti za 4x manje para.
Dakle konkretno Deda Lala i Zixo cekam objasnjenje,objasnite mi da sam u najmanju ruku neobavesten.
Nista ja nemam protiv nikog, slusao sam i izlaganja proizvodjaca istih.Sve je to na papiru idealno samo daj pare i nema problema.Jasni su mi i razlozi zasto neko ulazi u takvu investiciju,ali su mi jasne i neke druge stvari
 
Nazad
Vrh