Trimeri za zivu ogradu

Torrente

Član
Učlanjen(a)
30 Jul 2010
Poruka
37
Lokacija
Kragujevac
Posadio sam oko 150m zive ograde, i naravno da ne planiram to da rezem rucno makazama :)

Interesuje me koji trimeri su se pokazali dobro, i sta je kod njih bitno gledati, predpostavljam duzinu maca, snagu?

Da li je pametnije traziti polovan stihl, husqvarnu(posto su novi 400+ eura) ili uzeti novu, ali ne tako brendiranu marku ?
 
uuuu dosta imas :) ja da sam na tvom mestu sacekao bih i uzeo novi Stihl, ja sam 4 sjebao(sto kazes manje poznatih) dok nisam kupio kaka valja, evo sad je vec cetvrta godina sljaka kao prvi dan, a ja imam do zive ograde i zicu pletenu pa cesto i nju zakacim, nista ne oseti.
 
Ja sam do sad kupio 3 komada...kako se kad ukazala prilika...poslednji je uzet nov Oleo-Mac...a, ta su i dve Husqvarne


 
Koji elektricni trimer za zivu ogradu izabrati od ova dva:
Ili mozda neki drugi model u ovom cenovnom rangu, a moze i jeftiniji, a da je ok...
 
Dajem prednost OM HC 605, prvo; i tehničke specifikacije su na njegovoj strani motor jači, cela mašina lakša (kada je u pitanju ovaj alat to je jako bitno) i original je.
Drugo; BOSH je naravno odlična marka...problem sa njima je suviše kopija, a ovde mi pogotovo sumnjivo da neko daje skoro 50% popusta...
 
Vec sam porucio Bosch...
Ovaj model je trenutno svuda na nekoj Bosch akciji od 1.6 do 1.7, ali ga nema na stanju, porucen je i stize za 10dana, tako rekose prekuce, kada su zvali u vezi porudzbine.
Poruceno iz druge online prodavnice, ne ove sa linka iz prethodnog posta, kod njih sam bio i u radnji(DabsAlati) i isto su potvrdili da je problem neki sa logistikom i da im nikako ne isporucuju robu, a porucena je...
Gledao sam specifikacije, OM je 3.6kg, a Bosch 3.7kg, tako da i nije neka razlika, motor jeste jaci, a pri izboru je prevagnulo to sto je Bosch tisi, bar po snimcima sa YT iz raznih recenzija i 3god garancije, e sad dal' sam se zeznuo, videcemo... :D

I jedno pitanje, cime je najbolje podmazivati nozeve, sta vi koristite?
 
Poslednja izmena:
Noževe sprejom za podmazivanje...nije skup...oko 1000 din, ali traje dosta dugo....

https://freeimage.host/i/hlus5P][/url]

Jake je bitno podmazivati mašću mehaniznam koji najviše trpi...svi moji trimeri imaju tu mazalicu, pa je veoma lako podmazati.Nisam siguran za električne...ako nemaju, onda se skine poklopac i nabaci masti.

https://freeimage.host/i/hlAZa2][/url]

Uz redovno oštrenje noževa i ovakvo podmazivanje, trajaće jako jako dugo...
 
Taj Bosch sprej nema nigde online da se kupi, zbog toga sam i pitao, sta se koristi, dal' postoji neka alternativa...
Provericu po lokalnim radnjama, svakako.
Vidim koriste i WD40, ali ga neki i ne preporucuju za nozeve.
Ovo za podmazivanje mehanizma cu proveriti kada makaze stignu.

Hvala na informacijama!
 
Doslo je do promene, od obecanja da ce Bosch stici najkasnije za 10 dana, sto mi je bilo prihvatljivo, nije bilo nista, cak ni posle 15.
Tako da sam uzeo ovaj Oleo-Mac.
Sto se tice ulja za podmazivanje nozeva po radnjama sam uspeo da pronadjem samo Stihl Superclean, on se koristi za skidanje smole, a ujedno i podmazuje.
Da li je on dovoljan ili je potrebno mozda neko drugo(masinsko) ulje?

IMG-20220629-175322.jpg
 
Evo još jedne mašine...STIHL KM 131, kombinovana mašina za različite nastavke...pored teleskopskog trimera za živu ogradu, tu je testera za visoke grane, predviđeni alati su još četka, freza, duvaljka, tresač za voće, rezač ivice travnjaka, kao i normalni trimer nastavak za travu.

https://freeimage.host/i/LbYksS]
Lba9kJ.md.jpg
[/URL]
LbadIR.md.jpg
[/URL]
Lba3LN.md.jpg
[/URL]
LbaqrX.md.jpg
[/URL]
LbaC2n.md.jpg
[/URL]
Lban7s.md.jpg
[/URL][/url]
 
Ne, nešto je u samom St. Pöltenu, a neke fotografije su okolina Kremsa...u samom Beču radim na oko 20 lokacija.
 
Nazad
Vrh