Najbolje sorte i hibridi paprike!

tamara1611

Banned
Učlanjen(a)
26 Nov 2010
Poruka
984
Lokacija
Crepaja
Otvaram ovu temu u kojoj mozemo izneti misljenja i izmenjati iskustva po pitanju semena paprike.U nadi da unapredimo nasu proizvodnju,i samim tim smanjimo mogucnost GRESKE.
Pozivam da se svi ukljucimo i neka svako ko ima interesovanja po pitanju drugih vrsta povrca otvori novu temu,npr.(NAJBOLJE SORTE I HIBRIDI MRKVE)!Pozdrav za sve!
 
postoje vec dve teme o paprici ja mislim da je bolje se zadrzati na njima nego otvarati nove nemam nista protiv ni ove a ako bude zamrla spojicemo je sa ostalim gde se pominje paprika
 
komentarisali su ljudi dosta oko sortimenta i svi imaju neka svoja iskustva naročito od godine do godine.Kod dosta proizvođača sam čuo da se kunu u jednu sortu ili hibrid ali nakon par godina u eksploataciji promene priču. Partije semena i kako mi to zovemo godina učini svoje pa nemamo baš tako uniformne rezultate za određen hibrid ili sortu.stoga su nam i mišljenja podeljena.
 
Pa kaže da je "čisto slonovo uvo"

Da li neko zna da mi kaže šta to posebno traži somborka u odnosu na ostale vrste (kurtovka recimo) jer mi već godinama ne uspeva. Možda samo grešim u vremenu ili ima nešto drugo??
 
куртовска(1619) 2-4 t.ha слабо .Ако цената и ти е наравно със другите сортове не си струва
 
Moram da priznam da te nisam razumeo, da li si mislio da kurtovska nije cenjena kao ostale sorte zbog malog prinosa?
 
Да ,точно.

Мисля аз не съм те разбрал.

Каква "аjварка' сееш ,кое е наи-търсено у вас,като качество и цена
 
kod nas se seje najvise od tursijara tip paprike2 duga bela",a od ajvarusa" slonovo uvo,ljubov dlan ,palanacko cudo" posto nisu hibridi cena im nije velika.A do hibrida najvise se seje babura kao plastenicka proizvodnja
 
Kupio sam seme paprike Dukat.Malo sam se preracunao imam malo viska,pa ako nekom treba nek se javi na pp.Ajde ako neko ima neka iskustva sa paprikom AMY da napise nesto...Unapred zahvalan!
 
Jel neko cuo za ovu sortu i dali je to hibrid lili sta li je?
-Naziv: RUŠKA , AJVARUŠKA

- DUŽINE I PREKO 20 cm, SIRINE OKO 10 cm, DEBLJINA ZIDA 1- 2 cm, TEŽINE I DO 400 - 500 grama !
dlgqiu.jpg
 
Kupio sam seme paprike Dukat.Malo sam se preracunao imam malo viska,pa ako nekom treba nek se javi na pp.Ajde ako neko ima neka iskustva sa paprikom AMY da napise nesto...Unapred zahvalan!

šilja babura,valja ga raditi za ranu proizvodnju a u sezoni slabo ide (barem ovamo kod nas)više ljudi vole običnu baburu.Inače je lepa paprika i puno zna da rodi,ja sam ga radio pre 2 godine
 
Hajde da ne otvaram novu temu. Interesuje me jel neko radio sa Hoya semena Misina f1 i Kraljica f1 i kako su se pokazale. Kao i Palanacko cudo sa instituta iz Smederevske Palanke.
 
Mene interesuje od Bioprodukta paprika Sofija i od instituta s.palanka paradajz Marko f1.Imali ko iskustva i kakvi su?
 
Radili smo mi Marka, par stotina struka pre par godina, zafalilo pa nadomestili. Daleko je on ispod klase. Ima daleko boljih sorti.
 
Nazad
Vrh