Pomoć oko šljivika?

draganapetrovic je napisao(la):
kicca je napisao(la):
Bojim se da je Dozne malo kasno posto su grane ojacale da su bile prosle godine bilo bi o.k.
@novi vocar obavezno pripremi se za zimsko prskanje cim spadne sneg i temperature svakodnevno krenu preko 5 °C Galmin +belo ulje nemoj da te ubedjuju da imaju crveno ulje koje sadrzi sve u jednom posebno je bitno ovo prskanje za tebe posto si pored sume i razne karakondzule ce pokusati da prezime u kori sljive

kicca ,objasni malo bolje to,nemoj da te ubedjuju da u crvenom ulju ima sve,,
Znači da je kombinacija Galamin+ belo ulje dobitna kombinacija što se tiče zimskog prskanja! :D
Post je spojen: [time]1294692164[/time]
_________________________________________________
novi voćar je napisao(la):
eto uradiću kako kažete za tegove sam mislio postavita matice od šarafa M24 i možda još malo veće jer toga imam na pretek ,a limenke nemogu zbog toga što ne volim pivo pa ih nemam ,šala,za bosanca još ovo đesi zemo dobra ti je ta stvarno bi bile šljive dekorativne pozdrav svim forumašima :D
Post je spojen: [time]1294652152[/time]
_________________________________________________
kicca znači ja bih mogo da ih savijem sada za nekih još 30 stepeni tak da bi bilo ukupno otprilike 60 do 65 stepeni :sta:

Da, dovoljno je. Pod teretom roda, grane će se još malo saviti, dovoljno da do kraja vegetacije ostanu kakve i treba da budu!
 
Bio sam poslao odgovor i nema ga nigde :sta:pojela maca :haha:
@novi vocar
Fruitboy ti je odgovorio znaci to je to
@dragana petrovic
ukratko ljudi koji su prosle godine prskali belo ulje+galmin su mnogo bolje prosli nego ovi sa crvenim uljem i to su razlike tipa
-Srecko nijedan zarazeni list
-nesrecku tafrina spalila voocnjak
nisu bas zanemarljive razlike :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Sada vi mene opet zbuniste ne znam jel bolje bijelo ulje ili crveno? Ja ću da nebi uvredio i jedne i druge za te obe tvrdnje pomiješati i bijelo i crveno. :D Malo šale, ne znam kako to izvesti al prskaću sa nekim od ta dva. Ako ne pomogne jedno onda nek im je Bog na pomoći. PS. Da ja te šljive hoću za pekmez ali šta drugo one bi rodile ko budale, a ja hoću koju da "upečem" za rakiju jer nema ništa bolje od domaće šljive i dobro domaće "meze" po mogućnosti kravji sir i kajmak tako stari ljudi govore da je najbolje.
 
Sto se ulja tice imas ovu mogucnost
Cuprozin 35+galmin+cipkord 20 ec ili jednostavno kazes Belo ulje i galmin molim za 20 vockica koje su kucni ljubimci ako nista od ovoga nemaju neka ti daju bilo sta za zimsko prskanje sto imaju sve je bolje od neprskanja
Za 2-3god. ocekujem da ispeces najmanje 2tone koma pa cemo da proverimo to za rakiju i meze narec ti nista neverujem :haha: :haha: :haha:
 
Nisam nigde videla ni cula da se celo stablo sljive prska sa plavim kamenom i krecom ili sumporom. Deblo da i raklje grana ali grane i grancice nikad.. Idi sa krecom, sumporom i kuhinjskom soli samo deblo i raklje.... Pozdrav.. :cao:
 
ovo su savremeni načini zaštite.....zašto misliš da se parazit ne može sakriti u grane?
 
Poslednja izmena od urednika:
što se tiče prskanja cele šljive pa svi kažu za bordošku čorbu da je najbolje a to do prvi rašlji krečit najbolje je sumpor+sol +gašeni kreč tako barem kažu stručnjaci poput frutiboya,kicca,krcinac da ne zamjere ostali ako kojeg nisam spomenuoa što se tiče rakije i mezetluka kaže stara izreka"ljudi se vežu za riječ a goveda za rogove" pa tako sam i ja reko.PS znam da će biti roda pa i rakije al nas neće bit što je najzalošnije.
Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 02:15:38 CST[/time]
_________________________________________________
kao amater mogu reć kako je ova zima počela mislim blaga moremo prskat sa čim hoćemo al te napasti nećemo moć pobit, ma ako i ne bude roda i rakije ima opet trgovina da se kupi tako da nemamo šta izgubiti to govorim za nas što imamo malo stabala, a vi što imate puno vama je sreća "imate još lanske rakije tako da nemorate ići u trgovinu, u svakom zlu ima i malo dobra.
Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 09:21:09 CST[/time]
_________________________________________________
kicca je napisao(la):
Sto se ulja tice imas ovu mogucnost
Cuprozin 35+galmin+cipkord 20 ec ili jednostavno kazes Belo ulje i galmin molim za 20 vockica koje su kucni ljubimci ako nista od ovoga nemaju neka ti daju bilo sta za zimsko prskanje sto imaju sve je bolje od neprskanja
Za 2-3god. ocekujem da ispeces najmanje 2tone koma pa cemo da proverimo to za rakiju i meze narec ti nista neverujem :haha: :haha: :haha:

a ti nemoj da brineš da si malo blizu ja ba ti sada napravio meze a i iznio rakije ja sam drugačije u sloveniji tu živim i radim a šljive su moj hobi a ovaj forum je najbolji i svi ste dobri jer imate dobre i od srca savjete,mene ste pravo zapalili za sve oblike voćnjaka al prvo idemo sa šljivom to meni treba ajd prijatelju drži se i hvala za savjete pa čujemo se.
 
kat je napisao(la):
Nisam nigde videla ni cula da se celo stablo sljive prska sa plavim kamenom i krecom ili sumporom. Deblo da i raklje grana ali grane i grancice nikad.. Idi sa krecom, sumporom i kuhinjskom soli samo deblo i raklje.... Pozdrav.. :cao:
A gde si videla u ovoj temi da neko spominje krec,sumpor i so/verovatno si pomesala sa temom zimsko prskanje/ :cao:
a i tu temu poznajem i nisam procitao nigde da neko spominje grane i grancice :sta:
podvlacim da nebi skodilo vocu :D
A i to sto nisi videla da neko prska plavim kamenom :sta:
Plavim kamenom ili blauvitom ili cuprablau se prska SVO moguce voce u svim razvijenim zemljama zapadne hemisfere u razlicitim fenofazama razvoja odnosno OBAVEZNO kao zadnje prskanje u godini ::svaka cast::
Pozdrav i nemoj da se ljutis naravno da nam je svima drago si tu i pratis teme o vocarstvu :ppozdrav:
 
,e vala ovu jesen dao sam po propisu 1kg uz stablo pa sm ih cijele okrečio sa plavi kamen i kreč,pa kroz jednu sedmicu opet krečio sa sumpor i kreč al do pola stabla i još to rezo sam ih na proljeće al samo vrhove da neidu visoko tako mi rekli stari ljudi eto to bi bilo to.Puno vam hvala za pomoć koju pružate nama tak
Ovo je na prvoj strani, (zapoceo covek temu)a ti citaj otpocetka kad vec komentarises....
Nemoj da se ljutis samo nastavi... :cao:
 
Dobro,prevideo sam to neznam kako valjda sam bio trenutno neuracunljiv (to je trenutak koji trajeee :haha:)
Ali plavi kamen,krec,so,sumpor i belanca se koriste definitivno :ppozdrav: :cao:
 
Nisam nikada koristio belanca (jajeta). Verovatno kao vezivno sredstvo, povećava lepljivost :sta:
:ppozdrav:
 
Pozdrav za kiccu. Na mojoj severnoj hemisferi sljive se plave. Na tvojoj zapadnoj sljive se bele... Samo sam htela da porucim novom vocaru da smanji prskanje i da pusti sljive da disu... Pusti i savijanje grana sa tegivima i ostalim stvarima, nadji nekog da ti oreze vocke i da ti sredina bude slobodna, nadjubri stajskim djubretom oko sljiva a ne uz stablo! Iduce nedelje idem da krecim madzarku - samo stablo i raklje. Nisam stigla pre.. Znaci ne samo da pratim teme o vocarstvu vec nesto i radim! puno srece...
 
tako brate ufati se posla malo a ne samo kritike,a što se tiče bjelanca i ja sam čuo da je dobro vezivo sredstvo , kažu da su koristili jaja kao vezivo sredstvo pri izgradnji arene u Puli,pa kada je toliko godina arena izdržala pa onda će i naše šljive i drago mi je što je tema malo interesantna svima ima savjeta a i brate mili i šale pa akobogda i novih poznanstava.
Post je spojen: [time]1294937741[/time]
_________________________________________________
možel mi ko objasniti šta je to OTOPINA UREJE dali je to gnojivo urea rastopljeno i šta se sa tim radi :sta:
 
Belanca su zayebancija :haha:
Otopina ureae definitivno moze da bude i ova urea koja je u dzakovima mada mislim da se u Hrvatskoj pod tim pojmom podrazumevaju azotna djubriva tipa kristalon namenjena specijalno za folijarnu prihranu znaci moze i urea iz dzaka ja sam prskao i sa njom nekih 2% i nouproblem :cool:
@kat
Znaci sta zene su uvek u pravu :cvetic:
 
Poslednja izmena od urednika:
samo da ne skrenemo sa teme ,po meni je onda najbolje da ureu razmutim u vodi mislim da je najjeftinije nego tam nešto uzimat,a i svakako trebam je za gnojiti kako kažete krajem aprila
 
jednostavnije je u svakom slucaju ali neznam dali je bolje...
danas foliarna djubriva se sve vise u prodaji mogu naci u vidu granula , sad ja se ne razumem ali tamo gde ja kupujem je bilo bar 5-6 razlicitih zavisi dali hoces za sljivu ili za paradajz ili za nesto trece tako da to ima sigurno neke veze.
 
Nazad
Vrh