Korisni linkovi vezani za kunićarstvo

žećo

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2010
Poruka
218
Lokacija
sl.brod
Ova tema je namjenjena da bi na njoj postavljali linkove(veze) ili hiperlinkove na korisne web stranice(slike,video,text i drugo)u svrhu bolje informiranosti o kunićima općenito.
Rečenice bi trebale sadržavati link i jednostavan i kratak opis o sadržaju linka.
Naravno kao i do sad postavljamo linkove u odgovarajućim temama i jednostavno ih kopiramo i objedinimo sve u ovoj temi.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a4vkGhfJHc8&NR=1[/youtube]

Pogledajte koliko ova zecica ima mladih
 
Jadna digla se na zadnje noge da bi ih podojila.pa dobro ja sam izbrojao 12.nije to toliko puno jednom drugaru je odgajila trinaestoro i svi su dobro.jest da u pocetku sporije napreduje ali kasnije se razlika u odnosu na ostala legla i ne primecuje.(nisam pobornik odvajanja mladih iako u mnogim slucajevima prekobrojni ne izdrze)
pozz :cao:
Post je spojen: [time]недеља, 28. новембар 2010. 01:19:33 CST[/time]
_________________________________________________
a evo kakav sistem kafeza koriste 'braca' rusi

http://www.youtube.com/watch?v=2RC2ds_dk_k&feature=related
 
Lepi zecevi nisu losi pogotovo zecica u crvenom, ne bi bilo lose da je neko uveze :haha:
I oni primenjuju gravitaciono ciscenje izgleda da ima mnogo nas koji ne vole da ciste za kunicima :D
 
Lepo,lepo nema sta:bravo:,ali barem sam je ja navikao na ovaj forum i na prijatelje i kolege sto ih imam ovde,tako da je ovo za mene THE BEST!!!:ppozdrav:
 
Navikao sam i ja poljoinfo je i moj dobar drugar ne odricem se ja njega :osmeh:
Ovo sam napravio kao podrsku promocje kunicarima i kunicarstvu. Ne mogu reklamirati kunice zdravu hranu i ostalo vezano za kunice sa poljoinfom gde ima od igle do lokomotive za poljoprivredu i stocarstvo. Mora biti sajt i forum za podrsku vezano samo za kunice. Kunicarstvo je na niskim granama u Srbiji i okruzenju tako da pokusavamo podici svest kod ljudi koliko je to plemenita zivotinja i koliko je njeno meso zdravo.
 
Drugar sve te ja razumem,i to je jako pametno sto govoris:bravo:i ja se nadam da ce se te grane malo prosiriti,pa ako da bog bude i malo vise otkupnih stanica po Srbiji,kako za zive tako i za uradjene zekane!!!Za to imas moju podrsku:ppozdrav:
 
Slazem se sa e pajko pun pogodak za sajt vezano samo za kunice.Meni je isto poljoinfo nezamenjiv moze se dosta informacija razmeniti na jednom mestu
 
Treba sto vise promovisati kunicarstvo, e pajko cestitke za sajt ali da bi se kunicarstvo shvatilo kao profi delatnost (biznis), drzava mora da napravi ozbiljan korak u orijentaciji ka spoljnom trzistu.Kada kazem spoljnje trziste prevashodno mislim na trziste EU jer to trziste ima povecane potrebe za mesom kunica.Domace trziste je ( moramo biti realni) ocajno,jer velika vecina stanovnistva u Srbiji nikada u zivotu nije kupila meso kunica i uopste nije upoznata sa njegovim vrednostima ::lose::.Do tog zeljenog pomaka (interesovanja drzave za mini farme i eko proizvodnju) ostaje nam samo da nase usate ljubimce gajimo za sopstvene potrebe i da se druzimo na forumima,te da sami pokusamo da promovisemo kunicarstvo.:ppozdrav:
 
Sve ja to znam isto kao i vi :D
Ja sta mogu da uradim uvek cu uraditi da pomognem nasu zajednicu kad bi cekao na potez drzave ne bi ni ovo napravio u ovom zivotu :D Drzim kunice iz ljubavi, meso obozavam o prodaji kunica ne razmisljam u nekoj bliskoj buducnosti. Ovo je sve promocija i popularizacija ove zivotinje koliko je u mojoj moci bez ikakve licne moje koristi ljubav je u pitanju i nista vise.
Mogu kunici da se prodaju uglavnom u nekim vecim gradovima ali to su sve male kolicine tek visak mesa koji pretekne da uzme neka kintica za hranu. Ozbiljan posao je jako tesko napraviti i potrebna je ogormna energija novac naravno kao i pomoc drzave da pogura sto je u ovom momentu stvarno nerealno pored svih problema sa kojima se drzava susrece u proteklih 20 i kusur godina.
 
Nazad
Vrh