Ugradnja prednje vuce

То је свакако очигледано.
Питао сам да ли неко зна како бих могао да искористим ово друго што се тај извод покреће задње точкове када је раскопчано на квачилу.
 
kolege.......imam rak.76icu i nameravam da joj ugradim prednju vucu,ali ona nosi zadnje gume 16.9/30,e sad svi mi kazu da moram da ih promenim da bih ugradio prednju vucu,
dali neko moze da mi pomogne nekako,od kojih swe traktora mogu da ugradim prednju vucu

- - - - - - - - - -

kolege.......imam rak.76icu i nameravam da joj ugradim prednju vucu,ali ona nosi zadnje gume 16.9/30,e sad svi mi kazu da moram da ih promenim da bih ugradio prednju vucu,
dali neko moze da mi pomogne nekako,od kojih swe traktora mogu da ugradim prednju vucu
 
Najbolje bi ti bilo da ugradiš od rakovice jer sve paše šaf na šaf, malo je teže naći ali malo prati oglase malo otpade što prodaju polovne delove za traktore i natrčaće nešto, a ostalo budženje je izvodljivo ali treba mnogo para i mnogo vremena da sve to namontiraš, zato ti je moj predlog samo orginal.
 
moze da se nadje prednja vuca ja sam ugradio na 65 mogu da dam broj ako nekom treba a da li je izvodljivo da se na 540 ugradi prednja vuca od dzemsa cini mi se da sam negde procitao da su ugradjivali na 539
 
moze ali u fabrici nista ne fali ni polovnoj das svoj prednji trap dobijes prednju vucu i doplatis otprilike oko 2000 e
 
Jel bi neko mogao da mi kaze da li je moguce ugraditi i cija prednja vuca pase na Massey Ferguson 265?? Gledam u oglasima dva takva se prodaju sa prednjom vucom pa razmisljam i ja da pokusam na svog uraditi. Pitanje je da li ima izvod za prednju vucu i gdje se nalazi ?
 
Planiram na Imt 577dv sa automaskim ukljucivanjem prednje vuce ugraditi rucno ukljucivanje. Iz citanja ove teme sam saznao da mi je potreban reduktor za rucno ukljucivanje prednje vuce i da je potrebno blokirati jednosmernu sklopku pri prednjem mostu kako bi prednja vuca radila u rikverc.
Za sada sam nasao u oglasima reduktor cena je 350 eura na linku http://www.kupujemprodajem.com/Reduktor-za-ukljucenje-prednje-vuce-IMT-13359530-oglas.htm
Ako neko slucajno zna da se negde moze naci jeftiniji reduktor ili da postoji neka druga mogucnost prerade automatskog ukljucivanja u rucno bio bih mu veoma zahvalan.
Evo kako sve to trenutno izgleda kod mene
Reduktor
t66pjUE.jpg


Jednosmerna sklopka koju je potrebno blokirati da bi vuca radila u rikverc
5GFBlUr.jpg


CzHzcKO.jpg



lSdua2d.jpg
 
Reduktoru je ta cena za nov i jeftiniji neces naci sigurno. Jeftinija je opcija da prepravljas tvoj ali ces opet dati sigurno 200 evra posto od tvog mozes da iskoristis uz prepravku kuciste, prednju deklu sa lezajem i medjuzupcanik sa osovinicom.
 
Reduktoru je ta cena za nov i jeftiniji neces naci sigurno. Jeftinija je opcija da prepravljas tvoj ali ces opet dati sigurno 200 evra posto od tvog mozes da iskoristis uz prepravku kuciste, prednju deklu sa lezajem i medjuzupcanik sa osovinicom.

Nesto slicno mi je rekao prodavac novog reduktora, mada realno nisam u mogucnosti da to odradim jer ne znam gde da nabavim ostale dijelove, a nemam ni nacrta po kojem bi se prepravilo kuciste.


Donosili su u Rumu na vašar neki iz Inđije prepravljen reduktor za 577 za 250e a za reduktor od 5106 tražili su 400e

Sto se tice Rume, koliko se secam da sam procitao na jednoj temi ovde da neki lik prodaje prepravljene reduktore i pritom u racun uzima reduktor sa automatskim ukljucivanjem?
 
Onda ti je bolje da das 350 za nov a tvoj ostavis u stranu za 'ne daj Boze'. Ali onda ne smes variti jednosmernu spojnicu jer ne mozes iskoristiti tvoj ukljucivac ako ti zatreba..
 
Ne mora se variti jednosmjerna spojnica, Kolega mi je pricao da je svoju nekako "zablokirao". Valjda je povadio iz nje sve sjelove i uglavio neku cauru za fiksiranje i mir...

Drugi je na otpadu "po kili" kupio kuciste od 577 skupa s namontiranom rucnom ukapcalicom... Kaze da ce to montirati na 558...
 

Evo kako je na kraju ispalo preradjivanje automatskog na ručno uključivanje prednje vuče

Reduktor je kupljen nov
E6zSnpX.jpg


Jednosmjerna spojnica je blokirana sa pet kajli kako bi prednja vuca radila u rikverc
HT36MDe.jpg


I ručica za za ukljucivanje iz kabine
RmFVQu9.jpg


Za sada radi bez ikakvih problema, uzorano je nekih 2,5ha i jos nesto sitnih poslova
 
Nazad
Vrh