Ugradnja prednje vuce

Slazem se da je to najbolje resenje. Ali ja posedujem traktor koji je u jako dobrom stanju i prosto bi mi zao da ga prodajem pa posle da nelatim na neki dr u koji treba ulagati itd. Pokusao bih da poturim prednji mosta ako je to ikako moguce. Al' videcemo, mozda se neko i javi da mi pomogne. :veseljak::
 
mislim da sam negde imao resenje zataj tvoj problem, pokusacu da pronadjem
 
@danijella

Imas o tome vec pisano. Ja licno nisam ugradjivao ali sam skoro sve rasklapao i prilicno je prosta stvar za svakog ko se iole razume u mehaniku. Da li te zanima nesto konkretno?
 
Konkratno me zanima pogonski zupcanik, posto kod mene fali dosta toga npr.rucna kocnica,kardan mi nemoze preko tockova (samo direkt) i tu fali neki zupcanik itd.Pretpostavljam da ce mi trebati dosta zupcanika.
 
Nista veliko ti ne treba. Sto se tice pogona kardana preko menjaca i prednje vuce oni su direktno vezani jer kod varijante bez prednje vuce postoji samo pogonski zupcanik koji je namontiram na vratilo konusnog zupcanika i pogoni zupcanik koji se voza na iglicastim lezajevima na kardanskom vratilu sve dok se ne ukopca pogon preko menjaca tj. tocka. Kod DV varijante taj gonjeni zupcanik koji se voza na kardanskom vratilu je ustvari dupli zupcanik umesto 'obicnog' i on sluzi ujedno i kao veza prednje vuce sa zadnjim mostom. Svi ostali zupcanici (a ima celih 2 komada) se nalaze u ukljucivacu prednje vuce.

Sto se rucne kocnice tice (koliko sam shvatio imas stari tip 577?) ona je vrlo prosta i moze da se nadje polovna i to prilicno jeftino. Onda se sastoji od jednog dobosa koji se nalazi na vratilu konusnog zupcanika, kocione trake (kaisa, kako god se to zove) i prilicno prostog mehanizma poluga.
 
Znaci meni treba pogonski zupcanik koji ide na vratilo konusnog zupcanika i gonjeni koji ide na kardansko vratilo ali da bude dupli koji ce biti i za kardan i za prednju vucu.
 
@danijella

Tako bi trebalo mada moguce je da imas zupcanik koji stoji na vratilu konusnog zupcanika. Uz to ti treba kompletan ukljucivac za prednju vucu i naravno prednja vuca. Pogledaj samo da li imas poklopac sa desne strane ispod ukljucivaca kardana (mesto predvidjeno za montazu ukljucivaca) jer ako nemas onda bi trebao da menjas i kuciste zanjieg diferencijala ili da obradjujes da moze da se zavrne kuciste ukljucivaca.
 
Nemam taj zupcanik sigurno, rastavljao sam ga par puta pa znam nema tu nista,tako je kupljen (polovan).A mesto za ukljucivac prednje vuce valjda imam.Ima neka dekna cetvrtasta otprilike 15cm x 20cm. sa desne strane.U poredjenju sa ovim novim 577 izgleda mi isto samo sto je na novom sa leve strane ukljucivac to su valjda promenili.
 
Znaci pazaris zupcanike, ukljucivac i sklapaj. Ako zelis, mogu ti poslati kontak na pp gde sve to mozes da uzmes i novo a mozda se nadje i nesto polovno dobro.

Meni do dana danasnjeg nije jasno zastu su na novijim sedmicama ukljucivaci i kardani sa leve strane. Inace, delovi koji idu u ukljucivac su svi isti, samo je kuciste drugacije.
 
Moze kontakt na pp.Sa leve strane su verovatno zato sto ih sad sami prave a dosad je to za njih radio neko drugi zaboravio sam ko,pa valjda da bih se razlikovali.
 
Mozda moze nekome pomoci

314s6r5.jpg

Na ovom su felne(najverovatnije i diferencijal) od Land Rovera.
 
Na 549 dv a trebalo bi i da bude na 577 isto imaš na osovini konusnog jedan zupčanik a na osovini izvoda kardana dva tj dupli (udvojen) jedan je za vratilo drugi za prednju vuču,u Rumi je sad 3-ćeg bio izvod za neki imt i čova je tražio 300 evra za njega, jbg neuzeh od njega broj telefona
 
Ово није ИМТ ово је МФ ТЕ20, а како он нема редуктор предња вуча му неће много помоћи. Ако вам је предња вуча потребна само у операцијама где вам не треба прикључно вратило нај простије је ставити ланчаник на њега и ланац и ланчаник на карданско вратило до предње вуче. Укључиш прикључно вратило преко мењача и то је то.

Ima i za ovo ideja.Kao sto za bocnu kosacicu IMT na prikljucno vratilo ide remenica koja ima na sebi vreteno,tako se uradi zupcanik sa vretenom.

Na ovaj fazon:

remenica-slika-5073874.jpg
get_image_variation.php
 
Dragi prijatelji molim za pomoć. Kupio sam traktor IMT 577 DV stari tip 84 godište. na njemu nije radila prednja vuča naime tako sam ga kupio bez kardana. I sad sam došao do novca koji nisam imao tad da ga kupim sa ispravnom prednjom vučom. Prednji most je kompletno ispravan neispravna je bila bendiks spojnica( deo do diferencijala na koji se šrafi kardan) ona je blokirana tako da može vući i napred i nazad, kardan sam kupio i priključno deklo od novog tipa sam kupio zbog uključevanja i isključevanja prednje vuče. Imam i stari tip, ali u menjaču nije bio dupli zupčanik i njega sam namontiro. I sad kad sve to namontiram i uključeim prednju vuču prednji točkovi proklizavaju brži su od zadnjih i to ne nešto malo nego baš se vidi kako kopaju. E moja muka je kako i gde usporiti kardan tačnije kako usaglasit prednju i zadnju vuču? Gume su orginalne veličine i prednje i zadnje.
 
Nazad
Vrh