Ugradnja prednje vuce

Razarač gde je ovo slikano, jel kod nas ovde ili.....?
 
Ово није ИМТ ово је МФ ТЕ20, а како он нема редуктор предња вуча му неће много помоћи. Ако вам је предња вуча потребна само у операцијама где вам не треба прикључно вратило нај простије је ставити ланчаник на њега и ланац и ланчаник на карданско вратило до предње вуче. Укључиш прикључно вратило преко мењача и то је то.
 
koji prednji most odgovara na IMT565 , i jesu li prednji mostovi od 560 i 577 isti ili

ajde toliki IMTejci pa još nema odgovora a pitao sam u servisiranje traktora ::lose::
 
savo ima pisano vec o tome , nije isti prednji kraj na IMT565 i IMT577 ali nisu velike prepravke da se to uradi :cao:
 
galki je napisao(la):
savo ima pisano vec o tome , nije isti prednji kraj na IMT565 i IMT577 ali nisu velike prepravke da se to uradi :cao:

ja nisam mogao da nadjem gdje je pisano

ali još uvijek od odgovora nisam dobio
treba li se mijenjati kolijevka , ako da onda koja ?
od kog modela odgovara prednji diferencijal ?
i treba li se mijenjati još šta ? karter,sistem upravljanja i ostale propratne stvari
 
karter se menja ako je meki od aluminijuma , kolevka odgovara ali se skida na glodalicu ili poturas plocevinu na dva mesta ,za diferencijal neznam od kog modela odgovara
 
Razlike je samo kolevka koju nije potrebno menjati vec se jednostavno podbace plocice na mesto gde fali materijala (u slucaju ubacivanja motora u 560/565). Prednji diferencijal tj kompletne prednje vuce od 560, 565, 569, 577, 587, 580, 590, 579, 589 su potpuno iste. Razlika je samo u zupcanicima za pogon prednje vuce koji se nalaze u kucistu zadnjeg diferencijala gde stoji i izlaz za prednju vucu.

Sistem upravljanja se razlike samo po godini spoizvodnje. Posto 565 nema sa starim tipom limarije znaci da na njega pase tzv. 'novi tip' prednje vuce sa desnim kardanom. Postoji i vuca sa levim kardanom ali pitanje je koje je god taj 565.
Na njega moze da se stavi i prednja vuca od 579/589 koja ima 35 godina i radice traktor savrseno normalno ali treba da se prepravi sistem upravljanja posto su te vuce funkcionisale sa servo upravljacom koji sto uzduzno gledano na traktor a kod 'novog tipa' klip stoji popreko i kaci se na odlivak od prednje vuce koji kod starog tipa ne postoji ali moze da se improvizuje varenjem usica na granicnik klackanja prednjeg mosta posto tu ima dovoljno mesta.

Da li te Savo zanima jos stogod? Ako te ne mrzi prelistaj malo temu IMT, pisano je o tome par puta sta sve moze a sta ne..
 
sasvim dovoljno , pisano je nešto ali ja ne poznajem nikako IMT traktore pa neznam šta od čega odgovara
a ovo mi je informacija za jednog drugara koji planira da ugradi DW na svoj traktor , inače traktor je noviji i nenormalno dobro održavan , ako budem išao do njega slikat ću pa da vidite šta je pravi primjer održavanja mašina za razliku od mene :haha:
 
Hajde slikaj traktor i slikaj ako ti nije tesko kuciste zadnjeg diferencijala i sa leve i sa desne strane ispred truba pa cu ti reci koja vuca moze na njega. :D
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
Ако вам је предња вуча потребна само у операцијама где вам не треба прикључно вратило нај простије је ставити ланчаник на њега и ланац и ланчаник на карданско вратило до предње вуче. Укључиш прикључно вратило преко мењача и то је то.
A reci mi je li neko vec to uradio na taj nacin, interesantno......
 
Не знам дали је ко то урадио, али ми је пало на памет као јефтино и лако решење, кад може саворис да прави карданску приколицу зашто неби могло. мислим да неби могло у рикверц зато што је спојница једносмерна.
 
Mislim da bi kod IMT-a moglo i urikverc da radi. Cini mi se da kada ides u rikverc i ukljucis kardan preko menjaca da se onda vratilo vrti u kontra smeru. Nisam nikada probao kod mene, ali cini mi se da je tako
 
За ИМТ539 нисам сигуран код 542-549 не може у назад али код њих има место за извод предње вуче.
 
Kod imt 533 i 539 može kardan da se okreće preko menjača i u rikverc, a na 540-542-549 nemože jer ima onu jednosmernu spojnicu koja kada kreneš u rikverc izbaci ručicu u neutralni položaj, ali nije to problem rešiti ako bi se stavljala prednja vuča kao što je Mirko napisao.
 
samo da znate ako već razmišljate o tom sistemu , ja sam na malu kardanku stavio diferencijal od lade nive i sa gumama 6.5X16 je idealan prenos bez ikakve dodatne redukcije , mada iako je potrebno lako je redukciju ''dotjerati'' lančanikom pošto ga već imate u sistemu

e sad , znači trebao bi naći neki prednji auto-diferencijal od terenca , recimo UAZ ili slično i to ne bi bio problem namontirati
takav diferencijal od UAZa je moj drugar stavio na torpeda 45 ili 48 naprijed ali u drugu svrhu , naime on ima onaj kanalokopač i nije mogao da riješi brzinu kretanja pri kopanju pa je stavio taj diferencijal i pogoni ga običnom dinamom od auta sa redukcijom
ovime hoću da kažem da taj diferencijal može izdržati teret prednjeg dijela traktora , ajnšlag mu je sasvim pristojan
 
Može i prednji diferencijal od land rovera stari tip juče sam gledao jedan i premeravao obrtaje i pređeni put, a još bolji bi bio od uaza koji je rađen za vojne potrebe, ojačan je i ima bočni reduktor a može da se ugradi i blokada diferencijala, evo link pa pogledajte na ovoj nivi je ugrađen taj diferencijal.
http://photofile.ru/users/denniva/1337421/?page=15
 
Mozda moze nekome pomoci
j7pwkn.jpg

9h58nq.jpg

1zl3dpy.jpg

Post je spojen: [time]1299969975[/time]
_________________________________________________
abrxop.jpg

dqkxmb.jpg

21cuheg.jpg

103sqi0.jpg

o5t1c4.jpg

zlawie.jpg

14af04n.jpg

slnoxv.jpg

20pvllk.jpg

ot435w.jpg

vdeq2a.jpg

314s6r5.jpg
 
Veli pozdrav svim forumasima i jedno malo pitanjce. Da li moze da se ugradi prednja vuca na zetora 5211 i ako moze da se ugradi, gde se moze naci? Znam da su retki i da ih je tesko naci, ali ako neko nesto zna neka pise. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh