Ugradnja prednje vuce

Ako mislis na "broj", dimenziju guma, ona je kod starijih tipova 9.50-24 napred i 18.4-30 pozadi.
 
577 znaci menjac pet brzina,konusno tanjirasti par 37/6...
Zupcanik na vratilu konusnog 25 zuba
Zupcanik donji dupli na vratilu kardana 34/20 zuba
naravno podrazumeva se pozadi 18.4-30

- - - - - - - - - -

ako si na to mislio...
 
ne tice te se uopste koliko koji zupcanik ima zuba u menjacu,
za prednju vucu je bitno samo jeli trobrzinac ili petobrzinac,
trobrzinac nosi svoj konusno tanjirasti par a petobrzinac svoj.
Po tome se gleda koji zupcanici za pogon prednje vuce se ubacaju ali ne u menjac vec oni stoje u centralnom kucistu-kucistu diferencijala.
E posle tu ima fino regulisanje,zub manje ili zub vise na gornjem odnosno donjem snopu u zavisnosti da li je neko stavio gume pozadi recimo 16.9-30 umesto 18.4 a da prednje nije menjao ili pak stavio prednje druge a da zadnje nije menjao.
To je sve nebitno za tebe i ne treba da se upustas u to,uglavnom sam ti u predhodnom postu napisao sta konkretno ide na 577.

- - - - - - - - - -

i to sto pises "valjda su spojeni"verovatno mislis na dupli-dvogubi zupcanik pogona prednje vuce,napisah ti vec, veci zupcanik ima 34 zuba a manji zupcanik 20 zuba
 
kolege, dal postoji neki majstor u srbiji koji bi imao i ugradio prednju vucu na imt 542. u sloveniji vidim to rade vrlo cesto, ako neko ima neku informaciju neka salje,hvala unapred.
 
Pozdrav narode,planiram kupovati prednju vucu za zetora 6711. Sam proces montiranja prednje vuce da li je komplikovan? Znam da oko mjenjaca ima dosta posla,to ce majstor rijesiti,mene samo zanima Trap,uklapaca da li pase saraf na saraf.? Nasao sam od 6045 tesku prednju...
 
Nazad
Vrh