Ugradnja prednje vuce

Drugar me je pitao da mu se raspitam na forumu da li je neko ugradio prednju vucu na 558, kaze mi da valjda moze da se postavi od 577 prednja vuca, sta znate o tome?
 
Francuz sutra ću ti poslati broj telefona majstora što ugrađuje prednje vuče na traktor. Šaljem na pp da nebude reklama.
 
Kosjerac je napisao(la):
Francuz sutra ću ti poslati broj telefona majstora što ugrađuje prednje vuče na traktor. Šaljem na pp da nebude reklama.
Ma bre okaci ovde, mozda jos nekom ta informacija bude potrebna.
Uostalom Moderatori ce svoje odraditi u slucaju da smatraju da se neko reklamira.
 
Nasao sam prednju vucu od imt 560 novi tip i hteo bih da je ugradim na 585. Ali na 560 je hidro volan a kod mene onaj pomocni cilindar. Interesuje me jel to neko radio i da li je moguce prepraviti most da pase na ovaj moj patent volana?
 
Nemam ali bice slika. Nisam jos tacno dogovorio sa covekom oko cene jer nisam siguran da se moze namontirati kod mene. Mislim da treba prepraviti samo desno rame i da bi to bilo to.
 
@NIDZA

Nemoj da ostavljas servo volan od 585! Ostavi lepo fabricki klip koji ide na vucu, ostaje i tvoja pumpa volana na motoru samo dodaj orbitrol umesto mehanickog kucista i nakaci nova creva! Pokajaces se ako napravis da bude servo volan umesto pune hidraulike!!
 
Šta ti zameraš servo volanu? Dok je dobar nema velike razlike u odnosu na hidraulični.
 
Dobro si rekao Zorane 'dok je dobar'. :cao:

Mnogo prostiji sistem je sa cistom hidraulikom. Kod serva ima mnogo vise elemenata koji su skloni kvarovima (mislim na servo od IMT-a i to iz iskustva, da ne dodje do zabune).
Kad vec covek ima priliku da napravi cistu hidrauliku i ima 3/4 posla odradjeno zasto ne bi to priveo kraju. U svakom slucaju da se servo dobro pokazao na poljoprivrednim masinama bio bi masivno ugradjivan i dan danas...
 
Bas tako. Znam da su kod nas odlazile caure koje su u tom ventilu i onda casom iscuri ulje i vise nemas hidraulicnu pomoc a ako ne primetis na vreme (ima i takvih ljudi) moze se i pumpa ostetiti i onda ode mast u propast.
Mi smo to izbacili pre vise od 10 godina...
 
@ Bubu
Ne mogu ostaviti fabricki klip jer je u pitanju zamena. Ja treba da dam coveku prednji most sa 585 za njegov sa 560 dv. I naravno moram namontirati klip volana na moj most a ovaj dv most prepraviti na moj servo.
 
Nemoj raditi kao sto si mislio!

Nabavi klip volana i poprecnu sponu za obican trap sa hidraulicnim volanom i napravi jednu 'sapu' tj. nosac klipa koji ces zavrnuti sa desne strane trapa gledano iz kabine na one srafove gde se trap razvlaci.
Kompletan DV trap sa originalnim klipom nabaci kod sebe i izbaci taj servo. Za malo para obojica cete imati hidraulicni volan i neces imati velike muke sa prepravkama.
 
Imam ja na 565 hidro volan i znam sta je to i rado bih uradio tako kako ti kazes. Ali ne znam koliko ce mi covek traziti da doplatim za prednju vucu a i nemam bas puno vremena da se zezam sa tim sad. Ovako bi mi bilo najbrze gotovo. A i servo mi je jos uvek ispravan.
 
Jedno od resenja za ugradnju prednje vuce na modelima kao sto su IMT 539...
 
Nazad
Vrh