Rakija od kajsije

Prvu destilaciju hvataj do 27-30 stepeni ukupno dole u posidi , to je na luli ispod 10 stepeni.

Prepek prekini tu oko 45 stepeni na luli,nemoj ici puno ispod toga, a u posudi ces imati jacinu oko 65stepeni i vise , posle odlezavanja razblazujes destilovanom vodom.

Kod prepeka oko tih 45-50 stepeni cesce probaj , cim osetis nesto da ti nije po ukusu bolje prekidaj ,nego da patoku pustas u rakiju.
 
Brzo ti se zavrsilo vrenje. Koliko sam razumeo stavio si voce pre 4-5 dana. Kako si zakljucio da je gotovo?
 
Mi smo Viljamovku jesenas pekli 4-ti dan od mlevenia, sve praceno refraktometrom.
kajsija stavlhena u subotu jutros 6 brix-a večeras 5,2.
Pečenje startuje u ponedeljak sabajle.
 
Dobro si mi rekao. Idem sutra da proverim stanje kod mene. Kajsija stavljena u nedelju
 
Mi smo Viljamovku jesenas pekli 4-ti dan od mlevenia, sve praceno refraktometrom.
kajsija stavlhena u subotu jutros 6 brix-a večeras 5,2.
Pečenje startuje u ponedeljak sabajle.
Ja peko danas. Isto u Subotu stavljena. Sve ukupno sa 5% dodatog secera 46 l sa 400 kg.
Ali tako ukusnu i pravu kajsijevacu retko sam pio!
 
Razblaživanje rakije na željenu jačinu tabela
Rakija.jpg
[/URL][/IMG]

Danas treba da dobijem kajsiju za rakiju pa počinje ,,žurka "
Dali je kvasac obavezan ili može i bez njega ??
 
Prvi put pecem kajsiju,samo sam pekao lozu i sljivu. Da li stavljate selektivni kvasac? Koliko % secera stavljate?
 
Danas smo odvajali kostice i stavljali u kacu kajsiju,ali bilo je sigurno 30% plodova koji nisu zreli. Sta ce biti od te rakije?
 
Danas smo odvajali kostice i stavljali u kacu kajsiju,ali bilo je sigurno 30% plodova koji nisu zreli. Sta ce biti od te rakije?

Trebao si prebrati te zelene i ostaviti ih koji dan da nasilu uzre čak i da malo ugnjile pa onda njih u kacu. Kao što je kolega napisao manje rakije i arome definitivno ali moguće i da se rakija oseti na "zeljasto" zbog ne dozrelog voća. Posle kajsije sam prodavao šljivu i jedna mušterija mi je tražila isključivo kupljenu, prezrelu može i raspadnutu bukvlno da se raspada na dodir da prsti upadaju kad se dotakne... verujte da me je malo bio i blam kad sam mu odneo ali je čovek prezadovoljan kaže "...e tu ima šećera i arome a ne u onim na oko lepim a polu zrelim..."
 
Odvojili smo 50 kg zelenih od ukupno 500kg, e sad ovo sto je smuljano bilo bas gnjcavih a bilo je tvrdih,ali su slatke. Stavio sam 7% secera i selektivni kvasac,sutra cu da dodam hranu za kvasce
 
Jedan deo rakije sto sam pekao iz klasicne komine sa secerom sam razblazio neki dan litru i zamutila se. Nije valjda da ce cela ta tura biti takva? Ima je 26l na 25gradi
 
Nazad
Vrh