Da li spaljujete žetvene ostatke

Cici to je zbog valjka ja sam naisao sa onim obicnim cevima kao freza :)
 
Zato znamo za razlicite tezine samo je zbog valjka a sa tim cevastim valjkom mogao bi rus 1221 da nosi,,,
 
Jesu uhvatili nekoga da pali ostatke, kakve su kazne?Video sam danas u ataru spaljenu parcelu kukuruza. Vatra je presla sa susedne njive gde je komsija upalio svoje zetvene ostatke i otisao.
 
Pali gamad sto pabirci. Kombi, zaprege, automobili, kamioncici samo lete po njivama i njih niko ne pise a na svakom plakatu pise da je zabranjeno paljenje i pabircenje.
Izgleda je i pabircenje postala drzavna tajna
 
Interesantno, kod nas, bar u delu atara gde imam njive, njive pale isključivo vlasnici a ne ovi što pabirče. Mada i ne vidim mnogo upaljenih njiva, a i masa je svugde jako slaba tako da pabirčenje nije uopšte problem ni kod neupaljene njive. Kod mene konkretno, čak i da sam hteo da upalim kukurzovinu ne bih to mogao jer je više gole zemlje nego prekrivene lišćem i ljuštikama. Danas sam orao džombište i baš posmatram, gola zemlje a sklop dobar. Prosto je kukuruz bio očaj...
 
Kod nas se pali sve redom! Ono sto sam potanjirao odmah posle skidanja sam spasio,a ono sto sam zbog obaveza ostavio za kasnije je sve popaljeno...
 
Nazad
Vrh