Umetnicka dela poljoprivrednika





Prva slika, pogledajte njivu iza sijačiće. To je crni najlon dok prije 12 godina zadnji puta lubenice sadio. Dobio gazda, nije pokupio taj najlon nego je samo pretanjurao i poorao. Tako liči pola tabla od 48 ha ( na koju sam se ja natjecao )
Ljudi moji da znate kako je katastrofa to radit, pogotovo sjetvospremačem, dva-tri kruga napravite taj najlon zaštopa sve i nema funkciju nikakvu. Onda moram silazi dolje i sve to skidati sa klinova. Na drugoj slici se isto vidi malo najlona...

Uglavnom sva tri dijela su od jednog vlasnika.

Ist tako, imao sam svakake cirkuse gdje su mi 5 metara uzorali u moju njivu, pa 3 metra, pa 1 metar i tako dalje. Jedan tip mi je spalio 12 redi šećerne repe, drugi mi je 3 reda pokultivirao. Ima kojima je bilo mrsko vraćati se po svojoj njivi pa su išli preko moje njive pa pozapadali.
Kod mene je stvarno strava, nekulturni, bezobrazni...
 
NA bolji je tetejac i u rezervar pred njim radi provereno em mu iscuri nafta em se usere da mu nikad vise nece pasti na pamet da prodje kroz tvoje radi provereno probali moj otac i stric isli nam preko njive neki troica dva 577 i jedan 5106 bilo vlazno haos napravili i rekli im da neidu kroz nase onaj iz 5106 kaze ma ko te jebe a cale sacemo da vidimo ko koga i izvadi pistolj i u rezervar izadju i ovi dvojica iz 577 jedan sa sekirom drugi neki kljuc veliki kad stric iscupa neki kolac ovi sednu i traktore i pobegnu pricali po okolini da smo ludaci,a ovaj sa 5106 se ugasio na pola puta do kuce. posle se u kafani zakacili stric i taj sto je bio sa 5106 i dobio batine posle mu planulo zito :osmeh: i sad skrece sa puta kad nas vidi da idemo
 
Poslednja izmena:
fotografija0110.jpg
[/IMG]

Vrlo lepo zaorano sojište !!!!!:haha:
 
Kod nas je bio slučaj u šikari (deo atara) gde su čovekovu njivi gazili skoro celom dužinom puta. Čova se žalio, pretio čuvao..........i sve to nije vredelo. Na kraju je ukopao krila od neke stare konjske drljače i čekao.... I naravno dočekao!!! Kolega sa zmajem 162 nagazi sa velikom gumom....posle su se tužakali po sudu a kako se završilo ne znam. Probaću da nađem na netu članak iz naših lokalnih novina pa da ga okačim ovde!

Zavrsilo se tako-koliko ja znam,sto je ovaj sa sa zmajem 162 izgubio sve sudove,morao platiti.Platio i geometre...A vlasnik njive mu govorio:"molim te nemoj mi gaziti njivu,nije u redu".Nisam ja ko zna ko je ha,ha..(sudski vestak-geometar posle merenja utvrdio da je drljaca u njivi a ne u putu,..)Sud zavrsen.
 
Ovih dana sam nakupio malo materijala za ovu temu.






ima lepog oranja, zatim i dokaz da se mladi sve vise bave poljoprivredom :haha: ali iskljucivo po noci i lenija koje ulaze u njive. Bice jos toga...
 
Na prvoj slici je prikazano domacinsko oranje, koje je isto tako domacinski pripremljeno. ako sad izgleda ovako zamislite tek kako je bilo dok nije pripremljeno za setvu.

drzga i sesta slika su sasvim slucajno pored jedne od njiva koju sam obilazio ovih dana, pa mi je bilo simpaticno da slikam.

Sve ostale slike pokazuju kako izgledaju lenije kod mene u ataru, slikane su iz ugla gde lenija ide kud treba a onda skrece iz razloga sto svi oru put, i onda dobijete da ova cuprija koja treba da bude u pravcu s lenijom nije, vec je put pomeren u levo a lenija skoro cela poorana.
 
Nisam mogao proč a da nisam uslikao ovog "pacijenta koji je posijao kukuruz..
19671991.jpg


Ako netko ne može povuč ravno red pored komšije bolje da se nit ne hvata tog posla..
 
Nisam znao u koju temu da postavim pa ajde ovde jer je i to jedan vid umetnosti, primetio sam ove godine ima vise slucajeva nego obicno da komsija oprska usev nepaznjom, kad sam dosao do svoju njivu i mene je cealo iznenadjnje.. srecom nije mnogo, mada nije ni malo kako je gde dokacio u proseku oko 1.5m celom duzinom njive, samo sto je ovo slika sa odprilike polovine njive... bolje uspela specija na mojoj njivi nego na njegovoj..

 
Milane i ja sam se danas vrlo neprijatno iznenadio kada sam obilazio kukuruz, komsija do mene koji vazi za jednog od ozbiljnijih domacina mi lepo oprskao kukuruz dva reda je skoro 100% smlatio i nece biti nista a jos 2 (negde i 3) reda ce osetiti posledice tako da sutra kod njega kuci pa ako ne moze dogovor onda komisija..
p6090064.jpg
 
Meni su tako pre dvdesetak dana oprskali detelinu, kad prskao kukuruz duvao jak vetar i zavisi kako gde naneo, ali uglavnom sam morao da pokosim 5 otkosa da otrov ne sidje u koren i oporavila se.
Njiva je duzine 250m puta 5 otkosa po 1,8 metara
 
Mali paor kakav ti je to ozbiljniji komšija kad nije kadar da kupi dizne za vetar :haha:.Ako hoćeš da dogodine izbegneš istu ili sličnu neprijatnost kupi 2 ili 4 dizne za vetar pa pokloni komšiji da namontira na krajeve krila od prskalice :osmeh::ppozdrav:
 
Kameni pa moracu tako neko resenje da smislim, a mozda bih uz dizne mogao i novu prskalicu da mu kupim? :haha:
 
Ma jednostavnije je da mu ti to isprskaš bar do tebe da se čovek opet ne ogreši:haha:
 
Treba razgraniciti slucajno,od namernog bezobrazluka.Slucajnost se resava recima-dogovorom,a bezobrazluk ...zna se.Ja sam pre 5-6 godina namerno poprskao komsiji 0.5 jutara soje(nisam imao vise glifosava) zbog njegovog bezobrazluka 3 god.zaredom pre.(pokazao da i ja znam biti bezobrazan).
Sta mislite da je dosao da se zali? Sutra malo-dobijo bi jos i Ba...a.
Treba biti covek-desilo se.....red,pola reda.(dogovor).
 
Nazad
Vrh