Umetnicka dela poljoprivrednika

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
5.629
Lokacija
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
Svi smo vec videli umetnicka dela poljoprivrednika u ataru. Otvorio sam ovu temu da postavimo slicne slike da se nacudimo i nasmejemo i zapitamo se kako se to moze izvesti na ovakav nacin:

oranje na koje sam naisao u ataru susednog sela:

k4k07s.jpg


2ij4wo2.jpg


uzivajte :osmeh:
 
E stvarno cici svaka cast na ideji imam i ja interesantnih slika kao na primer da se coveku koji ima njivu pored puta na kome cesto lezi voda od celokupnih 57 ari ili 1 lanca ne ostan ni pola kad prodje "koridor 10'' a jos ta lenija vodi i do velikih tabli , pa kad krenu kamioni.......... ::lose::

258xitz.jpg


ili nova slika od ove jeseni kao covek "genije" pali njivu na kojoj je bio kukuruz , veze za plug 3 spoljasne auto gume sa sajlom i gassssssssss............ :haha: :haha: :haha:

33eik61.jpg


Ali po meni "VRH" ove jeseni je bilo to kada sam prolazio traktorom i ugledao coveka kojeg poznajem a iz mog sela je , kako ore ali sa "AZDAHOM OD TRAKTOR' , kada sam stao i slikao ga nisam mogao 5-10 min da prestanem da se smejem , znaci genijalno je covek izforsirao traktor a pritom ostao sa uljem u motoru na minimumu i traktor je od silne toplote poceo da pali izduvne gasove....... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: mogao bih i da se prijavim za 1program RTS-a za gledalac-reporter a....... :cao:

1exqnl.jpg
 
cici nije to ništa kakvo sam ja danas video oranje tek tamo svaka brazda svoju politiku vodi biće slika kad krenem na tu stranu atara
 
Najgore je imati njivu pored puta iz sopstvenog iskustva znam.Nasipam,tanjiram i ravnam put kada god prođem i uvek neki pametnjaković mora da pređe preko njive pa to ti je.Samo da ja zateknem nekoga u akciji e onda će biti na dnevniku epilog cele priče :zli:
 
da ti ispricam kako sam ja prosao sa njivom pored puta koju su gazili. Put je stvarno bio neprohodan jer je bila voda 50 cm. Mrzi me sada da trazim sliku pa mi veruj na rec da je tolika bila.

Uhvatim ja njih dvojicu u IMT 565 i zaustavim ih i pitam zasto mi gaze njivu. Vozac mi ladno odgovorio kao: "sta hoces nisam ja bio prvi". Na to ja popizdim i kazem mu da izadje da bude prvi za primer koji ce da dobije batine. Naravno nije mu ni na kraj pameti palo da izlazi iz traktora. Uhvatio sam ga za ruku i povukao ga da bi ga peglao. E tu je nastao problem..... Kad sam ga zaustavio nije izvadio iz brzine nego je samo pritisnuo kvacilo. Kad sam ga skinuo sa sedista skliznula mu noga sa kvacila traktor krenuo a drugom nogom je pritisnuo gas do kraja. Stajao sam pored vrata i ispred zadnjeg tocka. Tocak me srusio i presao mi celi zadnji tocak preko noge. Pregazio me od kolena nadole. Tragovi od sara guma su mi ostali mesecima i nisam mogao da stanem na nogu nekoliko dana. Sva sreca da mi nije polomio nogu. Junak je naravno pobegao.

....ali nema veze nacicu ja njega
 
Pored puta u njivu na neku tablu treba pisati ( bodlje u njivi postavljeni junaci gazite ) . Ja sam komsiji rekao da cu da postavim jer se okretao na mojoj njivi ,i kad vec nezna da ore okretaljku videcemo dali zna gumu krpiti otad , vise negazi :ppozdrav: :ppozdrav:
 
mihalyocska je napisao(la):
Pored puta u njivu na neku tablu treba pisati ( bodlje u njivi postavljeni junaci gazite ) . Ja sam komsiji rekao da cu da postavim jer se okretao na mojoj njivi ,i kad vec nezna da ore okretaljku videcemo dali zna gumu krpiti otad , vise negazi :ppozdrav: :ppozdrav:
kod nas komsija isto tako napiso a nije stavio pa se naso jedan pametan i baci mu u njivu 20-tak siljaka komsija silne gume izmenjo a kad mu vrsu prvo da pare za novu gumu pa ulazi kombajn ako ne probusi vraca pare
 
Ja imam pored puta njivu koliko je dugacka njiva toliki je i put desilo se jedne godine da nisam mogao da uzorem koliko su nabili resio dubokim razorom problem sad se voda ocedi u razor a put ostaje suv sad neka se usude da udju u razor cak su i sut kipovali jednom u taj razor morao sam malo da lopatom izbacim ali nije mi tesko sad sam miran negaze vise.Inace pametnjakovica svuda ima nije problem ako neko nacepi oranje tockom ili kad je vec posejano a nije niklo neka prodje nije problem vec kad kukuruz ili neki drugi usev pocinje da zre izbaci klip ili zito vlat a neko prodje e to mi se desava u zadnje 2 godine i nikako da uhvatim gospodu koja voze kroz useve pred zetvu.Imao sam proletos pionir nikao sve do jednog a put sam presao setvospremacem put sirok oko 4 metra lep ravan a kukuruz visok 30 santimetara lep zelen ma slika za desktop kad je malo dalje odem a neki idiot lepo usao u njivu malo dublje i okrenuo traktor u krug i to neki veci traktor u meni je sve kipelo.Ja to nebi mogao da uradim pa da mi je neko najveci neprijatelj.
 
Makivs , vjerovatno si gledao južniji dio Texas,Kansas,...
Sad su se pojavili neki tzv "pametni" pivot sistemi koji su savitljivi i kompjuterski upravljaju točkovima pa se zaliva u obliku pravougaonika ili kako oćeš.
 
Nemam sliku, ali kad sam letos išo da žnjem mojim kombajnom morao sam da prodjem kroz njivu coveka koj asiroka svega 5m i on mi nije dao! Vozim ja i cujem neko se dere, zakočim i vidim njwga kako trči! Kaže on: Ne može preko moje! A ja mu kažem: isbroji kolko sam ti biljke zgazio odmah dodji kod mene da ti dam toliko klipa! On ne ne pa ne ! Ja uplaim kombajn i krenem, a on će ispred njega i viče SAMO PREKO MENE MRTVOG! A ja ne znam dal da se smejm il da plačem! Na kraju se naljutim i krenem i stignem pola metra do njega i on se brzo skolni :DDD e svakakvih ima barte!
 
Nemam sliku, ali kad sam letos išo da žnjem mojim kombajnom morao sam da prodjem kroz njivu coveka koj asiroka svega 5m i on mi nije dao! Vozim ja i cujem neko se dere, zakočim i vidim njwga kako trči! Kaže on: Ne može preko moje! A ja mu kažem: isbroji kolko sam ti biljke zgazio odmah dodji kod mene da ti dam toliko klipa! On ne ne pa ne ! Ja uplaim kombajn i krenem, a on će ispred njega i viče SAMO PREKO MENE MRTVOG! A ja ne znam dal da se smejm il da plačem! Na kraju se naljutim i krenem i stignem pola metra do njega i on se brzo skolni :DDD e svakakvih ima barte!
Jel bilo DECOOO DECOOOOOOOO.Nece da plati busi.
 
Nazad
Vrh