Start ap krediti za pocetnike!!!

nemanja_sp

Novajlija
Učlanjen(a)
17 Nov 2010
Poruka
5
Ljudi treba mi pomoc od vas starih forumasa...Zanima me u kojoj banci su najbolji uslovi za pocetnicke kredite...planiram da napravim farmu za tov bikova i svinja...
 
pozz svima ja sam Nemanja iz Smed.Palanke imam 20 god i planiram da napravim farmu nemam dovoljno svojih sredstava za to pa sam mislio da zatrazim pomoc od vas koji ste vec uzimali kredite,da li se to isplati kakvi su uslovi koja je banka najbolja itd...
 
@nemanja_sp
uzimao.. daju kredit pa takvi im i trebaju.. u " PRO CREDIT " uh kako je to lepo.. napravio farmu kupuio rasne krmace ulozio 12.000 evra
2005.god i mozez da zamislis kako mi je lepo na ovu cenu svinja i prasica pojeo bih se ziv a sve moram da kupim... jos se nisam povadio ,, dodje mi da se ujedem za .....ako mozes da se pozajmis nekako ovako .. a i to je tesko ... sada ti ne savetujem da se zaleces a ti kako hoces ... Nemanja ovo je zemlja Srbija kako god okrenes najebasmo ga :haha: :haha: :nono:
 
Pošto ja pojma nemam o poljoprivrednim kreditima, pitanje za sve koji su ih koristili, kako se ta sredstva tačno nazivaju, pošto, kad se kaže -start up krediti- obično se misli na one koje daje FOND ZA RAZVOJ RS a tim kreditima se ne može finansirati primarna poljoprivredna proizvodnja? Dakle gde da gledam i šta da tražim jer verovatno postoji i neki start up za poljoprivrednike? :ppozdrav:
 
@crni gruja

ja planiram da pravim farmu bikova jer mi to izgleda profitabilnije,koju sumu novca si ti uzeo i na koliko godina?
 
Moj savet jeda se ne zalećete, u Srbiji poljoprivreda nije profitabilna delatnost, odnosno u kontinuitetu od 5-10 godina vrlo je mala zarada a krediti u našim uslovima su jako skupi, vrlo teško je izaći na kraj sa odplatom. Najpametnije je da vidiš za subvencionisane kredite od strane ministarstva poljoprivrede ili bespovratna sredstva koja daje, ali to je muka živa, prvo moraš biti politički podoban, drugo uvek ti fali neki dokument. Ako imaš bilo kakav novac kupi 5 teladi muške, uloži 1000e u neki improvizovan objekat od drveta koji će ti služiti bar 5-10 godina, start ti je oko 3000e. Svake godine stavi 2 teleta više i za 5 godina imaćeš oko 13-14 bikova u tovu, i malo zalihe za objekat koji mora na prvom mestu biti funkcionalan i jeftin. Bez puno betona, za lako izđubravanje i lako hranjenje.
 
prof. dr. Seljak je napisao(la):
Moj savet jeda se ne zalećete, u Srbiji poljoprivreda nije profitabilna delatnost, odnosno u kontinuitetu od 5-10 godina vrlo je mala zarada a krediti u našim uslovima su jako skupi, vrlo teško je izaći na kraj sa odplatom. Najpametnije je da vidiš za subvencionisane kredite od strane ministarstva poljoprivrede ili bespovratna sredstva koja daje, ali to je muka živa, prvo moraš biti politički podoban, drugo uvek ti fali neki dokument. Ako imaš bilo kakav novac kupi 5 teladi muške, uloži 1000e u neki improvizovan objekat od drveta koji će ti služiti bar 5-10 godina, start ti je oko 3000e. Svake godine stavi 2 teleta više i za 5 godina imaćeš oko 13-14 bikova u tovu, i malo zalihe za objekat koji mora na prvom mestu biti funkcionalan i jeftin. Bez puno betona, za lako izđubravanje i lako hranjenje.
Ovaj savet para vredi, a dzaba je! ::svaka cast::
 
nemanja_sp je napisao(la):
@crni gruja

ja planiram da pravim farmu bikova jer mi to izgleda profitabilnije,koju sumu novca si ti uzeo i na koliko godina?
uzeo sam 4.000 eura na 2 god. +mojih 8.000 i de ima tu matematike tu sam gde sam.. da mi nije servisa morao bih sve da pobijem ali necu ne dam se ha ha
 
Jedan moj prijatelj uzeo kredin za tu namenu,napravio objekat za slobodan tov i ubacio 23kom,uzeo je ne pet godina,ali stavio dva stana pod hipoteku,ratu placa na 3 meseca i ona iznosi 1000e,njemu ostaaje nesto vrlo malo,da nema dodatni poso u firmi tesko da bi imao sredstva i da prezivi....

Ja podrzavam savet Prof.Dr.Seljaka i slazem se sa Cukanecom da para vredi,a za dzabe je dobit...Ja sam krenuo sa 5kom,a sad imam 13,sledece godine planiram 16-17,a one tamo i 21-22...
Nije nasa zemlja pogodna za saradnju sa bankama...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Završavam ovih dana treći kredit (koji je bio vezan za evro) i nikad više...

Bolje na miru spavati nego se noćima buditi zbog brige kako namaknuti novac za mesečnu ratu.
To posebno važi za mlađe. Ne razumem kako neki u gradu mogu podići kredit na 20 godina za stan. Pa banka će im na osnovu kredita uzeti još najmanje jedan takav stan.
 
Лепо каже наша попсловица ,,испружи се колико ти је ћебе дугачко" батали банке ! А још ако си нов у том послу ја ти не би препоручио бикове и товљенике, треба их хранити сваки дан а на крају и продати што је данас тешко.
 
400e tele plus 2 tone kukuruza plus 300 bala deteline bez tvog rada ,kad sve saberes dobijes bika ::novac::
 
Pozdrav svima imam i ja jedno pitanje hteo bih da se bavim poljoprivredom i imam sve od traktora pa do 12 hetara zemlje ali ima jedna mala zackoljica nemam ni 50 din u dzepu jer su me sutnuli iz firme preko noci a ne mogu da se registrujem kao poljoprivrednik jer zemlja nije na mene (na pokojnog dedu) ne mogu da je prevedem jer ima poreza oko 5 hiljada evra na sebe apsolutno nemam nista (sem garderobe a jos malo ni to necu imati) pa me interesuje koja banka daje neki kredit tipa kes kredita sa grejs periodom od godinu dana da mogu da krenem. p.s. inace sam zemlju bio dao u arendu ali posto nije na moje ime dok se porez ne isplati covek koji je radio arendu nece da mi plati kaze platice onom cija je zemlja smrad radi par hiljada hektara pa na sirotinju zakida il da se vatam govnjive motke pa opal i po duznicima i po bogatima da vatam lovu na lomljenje kolena?
 
Sto veci gazda, "bolji" covek. Sav repromaterijal mozes da uzmes na paritet. Samo se nekako skrpi za naftu. za 12ha ili 20.5kj ti treba oko 1000l nafte za ratarsku proizvodnju (ako nije poorano) ili oko 1500e.
 
Nazad
Vrh