Start ap krediti za pocetnike!!!

druze a gde bi ti kupovao i ja se nesto mislim uzo bi 2. al ces uvozne ili sa nasih farmi?
 
Znam ja 4-5 godina nisam drzao krave, al od svinja nema leba, bikovi dugo se ceka para ovo mi deluje kolko toliko "isplatljivo" bar imam pare svakih 15 dana.
 
Ima para na 15 dana, ali koliko je cena kostanja litre mleka a koliko prodajna cena. Jako je tanka linija tu. Ono sto vidim je da samo gazdinstva sa 20+ krava koji imaju silazu i koji dobijaju subvencije na kolicinu mleka kao i onda vecu zainteresovanost kupaca (mlekara) zbog te kolicine mogu da nesto zarade. Sa 2-3 krave samo imate obavezu, a para slabo.
 
drugari imam stalu 10×8 i komplet mehanizaciju i silo kanal 15×3met....za zemlju bi se snalazio kolko krava bih mogao da drzim
 
drugari imam stalu 10×8 i komplet mehanizaciju i silo kanal 15×3met....za zemlju bi se snalazio kolko krava bih mogao da drzim

Zavisi od konstrukcije stale. Ako imas valove sa dve strane mogao bi da smestis maksimalno 16 grla. Samo bi morao onda da obezbedis i objekat za podmladak. Sto se silo jame tice silazu mozes da pravis i bez nje, na zemlji.
@ Bojcetic kad se drzi par krava, postoji mogucnost da se mleko i sir prodaju kuci i tako postigne duplo veca cena. Ko drzi 20 nema tu mogucnost. Sve ima svoje prednosti i mane.Nedavno sam napustio posao da bi se u potpunosti posvetio stocarstvu, kako stvari stoje, najverovatnije i pogresio. Pored bikova i svinja koje imam u tovu planirao sam nabavku 10-15krava. Medjutim u temi cene mleka, vidim da mlekare otkazuju proizvodjacima i smanjuju otkupnu cenu. Kod nas je otkupna cena sa premijom do nedavno izlazila 39dinara i tu sam se pronalazio, cujem da su je skinuli. I ko zna dokle ce ici. Druga stvar je sta da radim sa 150litara mleka dnevno ukoliko mlekarama nije potrebno. Ja sam krave planirao da kupim za svoje pare, a da dignem kredit u ovoj situaciji ne bi ni pomisljao. Nedavno sam u maxi-u video sir na kome pise "proizvod na bazi biljnih masti" koji je bio znatno jeftiniji. Ljudi naravno odmah poleteli, niko ni ne razmislja kakav je to biljni sir. Sve vise ce biti toga. Inace moje selo ne proizvede hrane (mleka,juneceg mesa, svinjskog mesa, prasica,povrca...) ni za sopstvene potrebe, a ne da hrani grad i dosta takvih sela postoji, medjutim u Srbiji svega ima viska i cene stalno padaju zbog viska ponude. Ubi nas ovo unapredjenje poljoprivrede, mnogo im hvala na raznim vidovima pomoci.
 
druze a gde bi ti kupovao i ja se nesto mislim uzo bi 2. al ces uvozne ili sa nasih farmi?
Sa nase farme, imao sam priliku u mom kraju da vidim junice koje su stigle iz nemacke i austrije ljudi nisu bili zadovoljni. Ja cu biti zadovoljan da od mleka one same sebe izdrzavaju a tele da ostane meni ili pola teleta bolje i to nego sto sad pucam sa svinjama i bikovima. Cas posla cena 200 dinara pa se za dva dana svuce na 160-150.
 
Zemo , moras ti malo kombinovati sa 5-6 krava moze da se zivi ali veoma skromno ,znam iz iskustva...
 
@Surdonja
Dobro zapazanje. Ja se slazem sa tobom da ako ides na krajnje kupce ima racuna i na 2-3 krave. Sto se tice biljnih sireva. U Aman-u se prodaje Fetela ili tako nesto. Proizvod mesavina od biljnih masti (kazu da od palmi ili cega vec se pravi) i delimicno od mleka. Cena je bila ako sam dobro zapamtio 179din/kj ??? Ispod svake cene.::lose::
Sa druge strane i kad ides na prodaju sira i mleka od kuce, postavlja se pitanje da li imas konstantnu potraznju? Sta da radis sa eventualnim viskovima? Ako ih dajes u mlekaru tek onda ce te zezati jer nisi stalan saradnik i imas velike oscilacije. Ljudi od kojih ja uzimam sir imaju 6 krava i kompletno mleko provuku kroz sir. 300din/kg sitni i podliveni su im cene. Druge sireve i ne rade. Jako korektni, tacni i precizni. Cesto se desava da nemaju dovoljno da podmire potraznju pa onda cekas dan-dva. Prodaju u Backom Brestovcu i Staparu.

Nesto se mora raditi da bi se zivelo. Stocarstvo ima ogromne oscilacije i tu je problem svega.
 
Ovo je tekst iz Politike o tom bezmlečnom siru http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Prodaju-nam-sir-bez-mleka.sr.html

Strašno, toliko je tih napada i udaraca sa svih strana da čovek nije ni svestan toga. Ne možete ni da se odbranite jer ne vidite sa čime se borite. Te sir bez mleka, te mleko bez mleka... Uskoro će i Srbija da bude i bez mleka i krava. I ljudi što je najgore.
Surdonja, citat iz tvog potpisa je aktuelan danas kao i pre 100 godina kad je nastao i sve govori.
 
Ja sam jeo taj sir,jednom pa dosta.
Inace nema sile koja ce me ubediti,a ni primera da je neko na selu poceo od niceg i za par godina stvorio imetak. Moras imati ili pocetni kapital ili nekog da te pogura,lepo zvuci nekim ljudima prica kako su odvajali od usta ali to ne pije vodu.
 
Upravo tako. Jer drugo resenje ne vidim osim da rasprodam sve, zemlju , masine, stoku pa da idem u Bg i budem socialni slucaj.
 
Išao pre neki dan da se raspitam za još neke detalje za kredite,pošto i ovi u bankama nemaju još sve informacije, i obradova me službenik odmah na početku,naime ukoliko je potrebna hipoteka, procena + upis hipoteke iznosi 9000 + 26000 din,ukupno 35000 din, baš sam se prijatno iznenadio.A kaže mi da je ovaj upis od 26000 din u katastar prošle godine koštao oko 10000 din. E to je taj Vučićev plan da napuni budžet ,opet preko leđa poljoprivrdnika.
 
Jutrosnja informacija iz Pro credit banke. Minimalan iznos za kredit za mehanizaciju 750000din uz obaveznu profakturu od prodavca. Kredit je na tri godine sa mogucnoscu grejs perioda od godinu dana i dogovorom o broju rata za otplatu. Troskovi obrade kredita 1,5 %. Potrebna hipoteka u vrednosti pola kredita u pokretnoj ili nepokretnoj imovini, e sad dal ovo vazi samo za mene posto vec imam jedan ozbiljan kredit u ovoj banci to neznam. Krediti startuju za desetak dana.
 
Pa ne znam čime ćeš garantovati toliki iznos npr. 5 krava je otprilike 6000 do 7000 Evra minimum ,čime ćeš garantovati toliki iznos, nego zemljom,A što se tiče kuće nju ne bih stavljao ni u ludilu, jer ipak treba imati na umu da imamo posla sa lopovskom državom.
 
Nazad
Vrh