Folijarna prihrana

Sta koristiti od secernih vodica? Bacilomix, Biofor, Slavol, Wuxsal, Fertilider ili nesto deseto, jer toliko ih ima i toliko ih hvale da :osmeh::osmeh:.Navocno Bacilomix ima i fungicidno dejstvo..
 
Ja sam se posle 4 godine korišćenja raznoraznih vodica odlučio za onu najjeftiniju... :sjasi::osmeh:
 
Coci onu koju nisi spomenuo ureu ,pravis jacinu koja ti treba i odgovara tvojim biljkama i dejstvo se garantovano vidi ovo ostalo su secerne vodice ko sto Bobo rece amin
 
Koliko maksimalno uree ili ana mogu da razblajim u 1000l vode sa koima poprskam 5 ha?
hvala unapred!
............preporuka, koju ja radije uvažavam je: za pšenicu i uljanu repicu 32-65 kg/ha UREE (radije 32 kg), kukuruz sa herbicidima ili insekticidima "na crno"u trake 10- 12 kg/ha UREE, kukuruz kod visine 10-15 cm 15-25 kg/ha UREE na otprilike 250-300 litara vode po hektaru, koliko se obično troši. Kukuruz kod visine 60-70 cm (dok se još uvek kroz njega može ići traktorom) takođe 15-25 kg UREE/ha........................Ako se ne raspolaže sa UREOM nego sa AN-om, doze po jedinici površine se mogu povećati, ali je AN manje praktičan, jer se njegov amonijačni deo jednim delom gubi volatizacijom, a drugi -nitratni se sporije ugrađuje u organske spojeve biljaka................................Miroslav Borojević dipl. ing. polj. DP "AGROZAVOD" Vrbas
 
Interesuje me dali stavljate Ureju kao folijarnu prihranu pri drugom prskanju pšenice (zaštiti klasa) ? Ja sam do sada stavljao pri svakom prskanju 4 kg/kj ali sam čuo da navodno nebi trebalo da se stavlja kada je pšenica u cvetu.
 
ja sam prskao ovih dana sa ureom i sad su mi vrhovi psenice osteceni,sta ce da bude od toga jel imao neko takav slucaj,stavio sam 20 kg na 250 vode
 
Interesuje me dali stavljate Ureju kao folijarnu prihranu pri drugom prskanju pšenice (zaštiti klasa) ? Ja sam do sada stavljao pri svakom prskanju 4 kg/kj ali sam čuo da navodno nebi trebalo da se stavlja kada je pšenica u cvetu.

Ne mogu odgovorno da tvrdim ali mislim da je prosle ili pretprosle godine pominjano na forumu bas to da moze negativno da utice na psenicu kad se prska ureom (mozda i drugim folijarnim prihranama) u cvetanju.
 
Ja sam pre nedelju dana prskao pšenicu,većim delom sa Biatlonom i okvašivačem a jedan deo sa Sekatorom. Uz to stavljao i 20 kg ureje po ha uz 300 litara vode. Sutra idem da vidim kakva je i da li ima nekih promena na njoj.
 
Da li je ekonomski opravdano raditi folijarnu prihranu useva samo radi prihrane? Dakle ne kad se prska protiv korova, bolesti itd, nego kada usev poraste raditi folijarnu prihranu? Nije da ta operacija kosta sad nesto puno, ali ima i habanja prskalice, traktora, a i vreme je nekad ogranicavaju faktor.

Nekada sam prskao folijarno, nekada ne, vizuelno usev svakako bude bolji, ali nisam merio kada se skidalo, pa nemam pojma da li je uopste opravdano sa paorskog aspekta .
 
Naravno, sa nekim mikro elementima koji su potrebni biljci da bolje raste.
4f1458d88022e3fca1de8140323a32c2.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Полио сам соју са Синџентиним Исабионом аминокиселинама 6 лит.на 1.5ха у комб.са хемијом за широколисно
 
Ja sam pre nedelju dana prskao pšenicu,većim delom sa Biatlonom i okvašivačem a jedan deo sa Sekatorom. Uz to stavljao i 20 kg ureje po ha uz 300 litara vode. Sutra idem da vidim kakva je i da li ima nekih promena na njoj.
Ja sam druze stavljao 15kg na 440l vode i psenica je opasno dobra, ali se nisam usudio vise da probam tipa 20 do 25kg..

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Imam suvo golubije djubrivo sa tavana. Da li bi moglo da se rastopi u vodi i folijarno prska ječam?
 
Nazad
Vrh