Električni grejači za rasad

Ne razumem pitanje.. Palete, stiropor, grejac, pesak, kontejneri, ako si mislio na to..
 
Da,jbg i kod mene je kabl grijač sa termostatom,isto tako urađeno dobro izolovano i pokriveno najlonom,termostat nastiman na 21c a unutra temp.zraka mi pokazuje 17c,dok je ispod kontejnera 21c,dosta utiče i vanjska temp na samu temperaturu gdje je rasada,primjetio sam ako mi pijesak nije dobro vlažan neće dobro ni grijat,ako nije dobro pokriveno isto tako
 
Da,jbg i kod mene je kabl grijač sa termostatom,isto tako urađeno dobro izolovano i pokriveno najlonom,termostat nastiman na 21c a unutra temp.zraka mi pokazuje 17c,dok je ispod kontejnera 21c,dosta utiče i vanjska temp na samu temperaturu gdje je rasada,primjetio sam ako mi pijesak nije dobro vlažan neće dobro ni grijat,ako nije dobro pokriveno isto tako

Koji pjesak ti mora biti dobro vlazan??
 
Pa pesak ima samo jednu funkciju, a to je da kad se ugreje, duze drzi temperaturu, a ako je vlazan, samo ce mu duze trebati da se ugreje..
 
Pa probaj te obojica,i ja sam tako mislio..kad sve postaviš i imaš suh pijesak neće te prostor nešto puno ni zagrijat,međutim kada je pijesak da ne kažem mokar,vlažan možda će malo duže trajat da se zagrije ali će onda doći do isparavanja i ujedno zagrijavanja,ispod kontejnera koji se nalazi na suhom pijesku se teško osjeti toplota,dok ispod kontejnera koji je na mokrom pijesku se i te kako osjeti toplota,kada se u plastenicima radi grijanje pod zemlju,uslov je da zemlja mora bit vlažna da bi grijalo...itd

https://www.youtube.com/watch?v=wwkGXEatKSk
pogledaj te koliko na kraju videa kvasi pijesak,minutu na tako malom prostoru
 
Poslednja izmena:
Pa probaj te obojica,i ja sam tako mislio..kad sve postaviš i imaš suh pijesak neće te prostor nešto puno ni zagrijat,međutim kada je pijesak da ne kažem mokar,vlažan možda će malo duže trajat da se zagrije ali će onda doći do isparavanja i ujedno zagrijavanja,ispod kontejnera koji se nalazi na suhom pijesku se teško osjeti toplota,dok ispod kontejnera koji je na mokrom pijesku se i te kako osjeti toplota,kada se u plastenicima radi grijanje pod zemlju,uslov je da zemlja mora bit vlažna da bi grijalo...itd

https://www.youtube.com/watch?v=wwkGXEatKSk
pogledaj te koliko na kraju videa kvasi pijesak,minutu na tako malom prostoru

zixo u pravu si 101%... Nego sam ja nesto pogresno procitao, pa ispade da sam izvukao iz konteksta...
 
Poslednja izmena:
Koliko si platio te kablove?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Znam da se kod nas prodaju oni bugarski kablovi, 120m 2 kw, kostaju 3800 din i navodno su dovoljni za nekih 15-tak kvadrata

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Koristim 8 godina elekteicno ćebe radi super . 4*1 m i 3*2metra. Stolovi od dasaka , stiropol 1cm ,cebe , najlon preko i 2 cm peska . Kad se rasad zaliva normalo je da se pesak okvasi i sporo se suši
 
Kupio sam ele. ćebad od Lifedreamer i nemam nikakve probleme. 3-4 godine rade. Ako neko ima kontakt neka mi pošalje na pp. Promenio sam telefon pa izgubio broj...
 
Imam kinesku bakarnu foliju od220w po 1 m2, koliko treba da bude temp. Suptrata a koliko prostora okoline. Ps koji mi supstrat preporučujete za paradajz i papriku. Iz obrenovca sam.
 
Za paradajz 20-25 supstrata, dok ne nikne ja dignem koji stepen više, kada razvije kotiledone listiće 12 vazduha.
Paprici dok ne nikne oko 28 supstrat
Potgrond-H
 
Nazad
Vrh