Da li imate iskustva sa YARA ili KEMIRA djubrivima ?

Uzeli i mi malo na probu za drugu prihranu psenice i uljane repice :
100320141772.jpg
 
Nismo ni gledali iskren da budem,a prasine nema,mada nije bilo ni u madjarskoj ni kutinskoj ureji,cekacemo prinos da nas razocara ili obraduje :D
 
Evo malo razocaranja,posto sma cuo da se ljudi zale,reko ajde da proverim i kod nas na njivi,kad ono nije se rastopilo sve djubrivo a proslo je mesec dana...
050420141855.jpg
 
Danas provereno kako je i najavljeno.Vestak koji je pusten u sejanje pre 7 dana se istopio na dubinim oko 7/8cm jedino gde je malo gusila sejalica i onda je islo pod samu povrsinu stoji kao u vreci.Prve slike su na dubini koja treba da bude dubina setve.Zadnja slika je gde je islo pod povrsinu.
2n7mh5j.jpg
29b0t35.jpg
10iciag.jpg
 
Prosle godine sam u setvi depozitorima u kukuruzu bacio 13 13 21 i u odnosu na njivu gde je nisam bacio kukuruz je bio primetno bolji,kasnije je podgoreo i imao je više prinosa,nažalost neznam koliko.U krompir sam isto bacio tu kombinaciju onoliko koliko mi je ostalo u depozitorima i na tom delu krompir je bio neverovatan.Bukvalno duplo veći nego kontrola,a čuvao se dugo,mislio sam da će brzo da svene.Što se tiče topljenja stavi ga u čašu vode i proveri,meni se topio na površini zemlje i mislim da je đubrivo genijalno ,samo što mu je takva i cena pa ću ove godine samo da ga koristim u povrtarstvu.
 
Nazad
Vrh