Da li imate iskustva sa YARA ili KEMIRA djubrivima ?

Zbog novca, zbog zemljoradnickog porekla, ucim se, a u mom kraju ne koriste tu rec.
Koliko Yare bi bilo minimalno u jesen da se baci ?
 
Jedna ispravka okopavine ne mogu da se sade nego seju, a sade se biljke iz rasada sa sadilicama.Izvinjavam se na ometanju.
 
Išo sam sa Yarom prošle godine startno na 80% površine , iako zbog nenormalno sušne godine u mom kraju i što je još gore ,nenormalno visokih noćnih temperatura u kritičnom periodu, nemam neke dobre prinose ,neke stvari neću mijenjati od prošle godine: YARA,DUBOKO PODRIVANJE,DEKALB,SLAVOL,EQUIP,...
 
Mislim da bi trebao da uradiš analizu zemljišta. Možda bi se iznenadio da ti negde nije potrebno ni toliko malo đubriva.
 
Miroslave, jesu li zelene granule ili sive?
Dosada su uvjek bile zelene,skoro sam kupio malo 8-24-24,svjetlosive, malo mi je sumnjivo.
 
Granule su ovakve


2en812u.jpg
 
Koristio sam Yara djubriva,NISTA nisu bolja,cak sta vise kad se uporedi cena mnogo losija od ruske 16.Jedino sto je kod njih zanimljivo jesu djubriva koja nisu na bazi hlora koja su interesantna za neke povrtarske kulture
 
yaru koristim godinama, ali samo folijarno, primjer u pšpenici idem sa kristalonom i uglavnom mi se dobro pokazao i ove godine obavezno idem sa njim u folijarnu prihranu, prva tura ide sa prskanjem od korova a druga kad budem prskao od bolesti, ili cuo sam da ima nesto jeftino a dobro u vukovaru pa cu to pogledati...
 
Vec par godina koristim Yara Kristalon i Kalcijum za folijarnu prehranu i prehranu kroz sistem i zadovoljan sam.
 
Da li možeš malo pojasniti taj pojam "zadovoljan sam", tj u čemu je konkretna razlika između useva tretiranih folijarno i onih koji to nisu?
 
Nazad
Vrh