Galerija slika naših goveda

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Primetio sam da na forumu nema ovakve teme. Možda bi bilo interesantno da postavimo ovde slike naših krava i tako imamo predstavu o tome čime raspolažemo....

Šarka, treća laktacija, 25-30 l mleka.

25-10-101544.jpg


Balja, treća laktacija, 30-35 l mleka.
25-10-101611.jpg


Ako nekoga zanima možemo dalje...
 
Odg: Galerija slika naših krava

Sakira 4.laktacija 25l-30l
2q0llox.jpg

sva cetri teleta zenska postaje prababa do maja !

Maja 4.laktacija 30l-35l
34rx8cp.jpg

sva cetri muska

Post je spojen: [time]1289496913[/time]
_________________________________________________
Zorane ako nije probem mozes mi reci ko je otac Sarke :haha:?
 
Odg: Galerija slika naših krava

Dovoljno da sam cuo Sultan odmah znam o cemu jer rec ! Da li imas cerke ovih bikova : Herstreit , Zastrada , Porto , Ponsa , Morwal , Rad , Zacher , Erfum , Erfik , Holcer , Repron ako imas mozda neku cerku od navedenih mozes li da postavis jer ja imam cerke ovih bikova u stali !
Post je spojen: [time]1289500759[/time]
_________________________________________________
Sakira otac Zacher ,Maja otac Ralbos !
 
Odg: Galerija slika naših krava

blizanci su od Weinmala 1442 :haha:
Post je spojen: [time]1289686017[/time]
_________________________________________________
lepi su !
 
Odg: Galerija slika naših krava

Super junice i krave, sve postavljene fotografije pokazuju jako kvalitetna grla. Samo da je više odgajivača sa takvim grlima. :ppozdrav:
 
Odg: Galerija slika naših krava

Iskreno da ti kazem nisam zadovoljan sa polovinu grla jer kakvo im je poreklo trebalo bi da bude bolje !
 
Odg: Galerija slika naših krava

Lepo ovo sve izgleda nema sta,a uvek moze bolje druze,stranim semenima sve se to da popraviti ali znas ti to bolje od mene druze.
Domaci bikovi imaju ok majke i oceve ali genetika pre te je diskutabilna(babe dede i sl)
 
Odg: Galerija slika naših krava

SWf9fPXU2k5bZSdT.v.jpg

SI1844865 Grlica, 6-9.945 kg-3,83%M-3,25%B, max 6-10.631kg-3.47%M-3,25%B
 
Odg: Galerija slika naših krava

A Tinkara
Post je spojen: [time]1290465021[/time]
_________________________________________________
Ima lepo vime !
 
Odg: Galerija slika naših krava

Svidjaju mi se krave od zorana, bas su tipicni simentalci
Danas se mnogo ide na mlecniji tip i guraju se bikovi koji imaju holstajna u sebi, odmah sa tim zivotni vek krava je kraci i nastaju problemi sa cistama itd
Krave oko kraljeva jos uvek imaju dosta krvi kolubarca, buse i ostalih rasa koje su tu gajene i dosta su se dobro pokazivale do sad, barem ja tako mislim :)
 
Odg: Galerija slika naših krava

@Nicyolas
Imam još 5 na muži (osim ove dve na slikama), jednu pred teljenje, steonu junicu kao i jednu pred osemenjavanje, tri mlade oko 2ookg i petoro teladi.
Hteo sam da izbacim još neku sliku ali bi možda delovalo kao samoreklamiranje pa sam odustao.
 
Odg: Galerija slika naših krava

pa ja sam izbacio maltene sve samo dve matore nisam izbacio jer ih nisam ni slikaao mozes jos neku da izbacim a nemamo mi sta da se reklamiramo !
 
Odg: Galerija slika naših krava

20ubslt.jpg

poreklom iz kraljeva , prababa davne 77-e kupljena u vrbi kraj kraljeva. mislim da je od rada ili tako nesto, 25 u max laktacije
vys47t.jpg
cerka ili unuka prve, sa malo holstajna
1687c6w.jpg
dosta holstajna ima u sebi ista linija od prve dve mleka oko 30 l i nije cak ni isforsirana do kraja, na prekrupi i lsenu nije mogla da opstaje, problemi sa prezivanjem i prodata posle drugog teleta
 
Nazad
Vrh