Hleb u ishrani zeceva

Ja sam testirao jedno leglo panonaca 10 komada,od 40tak dana do 3 meseca,imali su seno koliko hoce i davao sam im samo suv hleb,svi su ostali zivi,ali su mnogo slabo napredovali.
 
Koja poenta uopste forsiranja hleba.
Nepomaze on u tovu nesto a i nespada im u neku poslasticu.
 
Ja im lebac dao pre tri dana po pola snite..dva dana je stajao tako pa sam ga izbacio, nisu nesto odusevljeni..
 
Moji pojedu sve i pored koncentrata i sena pojedu i hleb.Pa kao dopunsko hranivo radi ustede ostale hrane ,a ko kaze da hleb netovi ,varate se !
 
Ni ja nisam za to forsiranje sa hlebom,moji dobiju po krisku 2 puta nedeljno i to pojedu ali nije da sada nemogu bez toga...A da tovi to jos nisam znao,moguce ali to nikada nisam probao!
 
Bogami i moji pored granula i sena jedu hleb samo biju i goje se dosta tako je kod mene imaju podvoljak.... :D
 
Sto lazes koje granule.
:)
Goji hleb ali ako se koristi svaki dan e sad neznam kako bi oni podneli svaki dan da ga jedu.
Pa gde si ti marko94 nema te nigde covece.
Sta se radi nezoves na rakiju?
 
Hleb sam im izbacio iz jelovnika, kad god sam im davao suvi hleb imali su mekan i smrdljiv izmet.:sjasi:

- - - - - - - - - -

marko ajde slikaj tvoje ušate da vidim koliki podvoljak imaju.:haha:
 
Moj komsija forsira hleb i to puno vise i dobro se pokazao daje 2 puta na dan hleb i jednom na podne daje zitarice. Ja ga redovno dajem zenkama koje imaju male, jer one tada ne biraju sta jedu.
 
Ja mojima dam kad se setim ali retko cisto da promene malo hranu mada ima dosta raznovrsnu hranu,jecam,suncokret,zito,kukuruz,granule,detelinu,po malo soju,i kazem po nekad hleb cisto da ubiju dosadu al ga ne koristim cesto u ishranu jer imam zita i jecma .
 
Ja sam mojim usonjama jednom dao hleba i nisam se bas proslavio.Vuklo se to po kavezu dva dana i na kraju-bacio.Verovatno nisu navikli ili sta vec...ali necu nista da eksperimentisem,imaju redovno vise vrsta zitarica + granula+seno i detelina,ponekada voce i to im je to.:ppozdrav:
 
Hleb je dobro davati samo malima, osusen dobro kao tost. To rado grickaju i bujaju rastu, jer u tom periodu zitarice su im jos uvek tvrde.
Tako da hleb vrsi zamenu u tom periodu.
 
Hleb je dobro davati samo malima, osusen dobro kao tost. To rado grickaju i bujaju rastu, jer u tom periodu zitarice su im jos uvek tvrde.
Tako da hleb vrsi zamenu u tom periodu.
Slazem se al ja hleb slabo ubacujem kad se setim imaju dosta dobru hranu samo radi zabave da grickaju po nekad.

- - - - - - - - - -

Hej video sam da ima repina rezanca dal je to dobro davati zecevima nisam nikad to daavao pa ako neko nesto zna o tome nek pise DALI SME DA SE DAJE KAO HRANA.
 
Nazad
Vrh