Hleb u ishrani zeceva

dino

Član
Učlanjen(a)
22 Okt 2010
Poruka
155
Hajde da razrijeshimo dilemu o tome da li se smije hleb davati zecevima ili ne mislim na suvi naravno jer mi uvijek ostane starog hleba pa bolje dati njima ako smije nego d se baci.Nisam mislio naravno da im se daje u nekim vecim kolicinama nego eto ponekad po malo da krckaju kad je tvrd jer kada je tvrd (osushen) on se ne moze ubudjati ajde ljudi pishite jer znam da ovdje ima ljudi koji mi mogu odgovoriti. :cao: :ppozdrav:
 
Ja im znam nekad dati malo pecenog kruha. Kad ostane, malo u rolu da se posusi i to im dati, bez toga necu jer se upljesnivi. Mislim da im ne steti, znam uzgajivace koji im svaki dan daju i nista im nije. Mozda neki prehrambeni tehnolog zna vise o tome. :ppozdrav:
 
Da li bi ja smijo da im obicni meki hleb malo prepecem u pekari od sporeta da bi postao tvrdji i suvlji i da bi im krckao :cao: :ppozdrav:
 
Ja im znam ponekad dati obicni stari hleb pod uslovom da je tvrd ali ne stalno samo ponekad i koliko sam primetio svidja im se posto ga odmah smazu :cao:
 
Dok je bilo toplo ja tanko isečem hleb i ostavim malo na suncu da se osuši. Kunici jedu ko ludi on je preporučljiv da se daje osušen a ne svež. Ali se nekad dogodi da vrapci dolete pa pola pojedu :haha:. U hlebu ima vitamina b.
Ako sušite hleb na plotni, ringli ili u rerni onda je najbolje da ga isečete opet tanko kako u sredini bi se isto osušio a nikako debelo jer u sredini može da ostane sirov što nije dobro.
 
Zasad nisam davao suv hleb kunicima a nadam se da ni odsad necu davati. Po meni nije potrebno ako ih drzis u intenzivnom uzgoju, jedino ako imas vremena da kunici odrastu koju nedelju kasnije za klanje.
 
...ja svojima dajem svaki drugi dan komad kruha jednu šnitu na 4 dijela izrežem i sve skupa stavim u vreću od luka ili krumpira te objesim za gredu na krovu da bude na vjetru i tako se suši postepeno i jednostavno ga uvijek imam pri ruci,veče količine svježeg a i sušenog kruha zbog kvasca u njemu znaju napiriti kuniće naravno kad poslije toga piju vodu...
 
dino je napisao(la):
Da li bi ja smijo da im obicni meki hleb malo prepecem u pekari od sporeta da bi postao tvrdji i suvlji i da bi im krckao :cao: :ppozdrav:
Naravno da bi smeo,znaci svez mekan hleb prosusis u rerni i posle im dajes al mora da bude skroz suv i tvrd nikako da bude mekan.Najbolje je da ga prepeces u rerni i ostavis da odstoji jos par dana i onda da im dajes
 
takodje i ja dajem hleb koji prethodno odstoji na promaji malo da se prosuši! moji kunići ga obožavaju tako da neki put u pekari kada kupujem hleb za nas pitam i za stari hleb dali ga imaju.
 
A da li je neko davao zito mladima od mesec dana,dva mala su mi uginula pa se bojim da nije od toga :sta:
 
Ljeti im isjecem na kriske pa stavim na sunce da se dobro prosusi a zimi im potpecem u rernu,redovno ga dajem i bas ga fino pojedu .... sto raznovrsnija hrana to bolje!!
 
Pinosavac
Ja mojim dajem cim pocnu da jedu kukuruz u klupu i nista im nije hvalilo,bidi siguran da ti od zita nisu crkla ta 2 mala zeca. :cao:
 
Bogami meni se desilo da mi se naduse mladi od zita sad ne znam.Mi svi znamo da zecevi tesko vare zito sad to mozda mladi teze podnesu pa uginu ja kad sam u jednoj temi napisao da su mi mladi uginuli i pitao da ih nije zecica podavila jer je trebala da se ponovo koti meni su rekli da je mozda od svjezeg kukuruza. :ppozdrav:
 
Žito se daje u vrlo malim količinama!Inače se daje ženkama koje neće da se pare.Za kuniće u razvoju nije preporučljivo,eventualno u minimalnim dozama!Moj savet!!!!
 
Pozdrav kunicari,mozda sam promasio temu ali dali ima neko iskustva sa dodavanjem silaze u ishrani kunica posto se u stocarstvu koristi kako bi ih kunici prihvatili
 
Nazad
Vrh